Aktualności

Bitdefender.pl

Wikipedia i World of Warcraft atakowane przez ataki DDoS

Wyobraź sobie świat bez Wikipedii. Czy pamiętasz, jak to było, gdy musiałeś użyć swojej pamięci, aby przypomnieć sobie kolejność filmów o Jamesie Bondzie, zgadnąć, ile lat ma Tina Turner, lub spróbować z całą pewnością powiedzieć, z jakim krajem Francja ma najdłuższą granicę lądową?

Przeczytaj wpis

Głos prezesa winny kradzieży 243 000 USD

Tak zwane aplikacje sztucznej inteligencji, takie jak Zao, wzbudzały kontrowersje związane z ich potencjalnie niewłaściwym wykorzystaniem mającym na celu pokonanie systemów rozpoznawania twarzy. Chińska aplikacja wideo Deepfake okazała się bardzo popularna, ponieważ użytkownicy dobrze się bawili, przeszczepiając swoje twarze cyfrowe na materiał filmowy i popularne programy telewizyjne, takie jak „Gra o tron”.

Przeczytaj wpis

Lokalizator samochodowy wspiera kierowcę czy hakera?

Statystyki pokazują, że urządzenia śledzące w znaczący sposób przyczyniają się do zmniejszenia liczby kradzieży samochodów. Stawka spada nawet o 40% w krajach, w których takie urządzenia są obowiązkowe. Ale gdy programiści ignorują podstawowe praktyki bezpieczeństwa, hakerzy mogą ich używać do śledzenia pojazdów, tłumienia alarmów lub kradzieży danych osobowych.

Przeczytaj wpis

Mac Security Test 2019 – świetny wynik Bitdefendera

Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem sprawdza, jak skutecznie produkty zabezpieczające chronią system MacOS przed złośliwymi aplikacjami. Test odbył się w czerwcu 2019 r. I wykorzystał szkodliwe oprogramowanie MacOS, które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wykorzystane zostało łącznie 585 najnowszych i reprezentatywnych szkodliwych próbek komputerów Mac.

Przeczytaj wpis

Największe zagrożenia Cloud Security Alliance dla Cloud Computing

Okresowo Cloud Security Alliance publikuje raport o największych zagrożeniach dla chmury. Raporty te mają nadzieję zwiększyć świadomość zagrożeń dla danych przetwarzanych w chmurze. W tym roku interesujące jest to, że niektóre zagrożenia, w tym odmowa usługi, luki w zabezpieczeniach technologii wspólnej oraz utrata danych dostawcy usług w chmurze i luki w systemie zostały sklasyfikowane tak nisko w ankiecie, że nie sporządzili nowego raportu. Wszystkie zostały uwzględnione we wcześniejszym raporcie Cloud Security Alliances, The Treacherous 12.

Przeczytaj wpis

Hakerzy kradną dane 700 000 gości z Choice Hotels

Choice Hotels, który jest właścicielem sieci hoteli takich jak Comfort Inn, MainStay Suites, Econo Lodge i Cambria Hotels, doświadczył ataku hakerskiego, który ujawnił wrażliwe dane ponad 700 000 gości, w tym pełne nazwiska, adresy, numery telefonów, adresy e-mail itp.

Przeczytaj wpis