Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Bitdefender sprawdzony w testach AV-Comparatives. Otrzymał trzy najwyższe wyróżnienia.

Kuba / is8.pl

21 grudnia 2017

Jakie oprogramowanie antywirusowe wybrać? Oczywiście to, które precyzyjnie wykrywa zagrożenia. Za sprawą niezależnego testu Anti Virus-Comparatives możemy przekonać się jak wypadły poszczególne aplikacje. Bitdefender Internet Security uzyskał świetne wyniki w każdym teście, co zaowocowało najwyższymi odznaczeniami. Sprawdźmy, na co zwracał uwagę AV-Comparatives.

Jak testowano?

Warto na wstępie poinformować jak testowano oprogramowanie antywirusowe. Do tego celu użyto notebooka Lenovo ThinkPad E560, który był wyposażony w procesor Intel Core i5-6200U, 8 GB pamięci RAM oraz SSD. Testy wydajności zostały przeprowadzone na systemie Microsoft Windows 10. Kiedy badano oprogramowanie działało aktywne połączenie internetowe. AV-Comparatives zdecydował się na taki test, aby sprawdzić, jak antywirusy radzą sobie z wykrywaniem niebezpiecznego oprogramowania zarówno w trybie offline jak i online. Dodatkowo sprawdzono jak korzystanie z tego typu aplikacji wpływa na wydajność systemu. Test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem sprawdza nie tylko wskaźniki wykrywania, ale także możliwości ochrony, tj. zdolność zapobiegania szkodliwemu programowi w dokonywaniu zmian w systemie.

Bitdefender jako oprogramowanie wykrywające malware

Bitdefender Internet Security może pochwalić się wysoką wykrywalnością i zabezpieczeniem przed szkodliwym oprogramowaniem. Wykrywanie w trybie offline jak i online wyniosło 98,6%, natomiast zabezpieczenie w trybie online wynosiło aż 99,95%. Są to wyniki zdecydowanie powyżej średniej z testu wszystkich aplikacji antywirusowych. Bitdefender Internet Security zablokował aż 20001 ataków co daje zabezpieczenie na poziomie 99,95%. Oprogramowanie przesłało zaledwie pięć fałszywych alarmów. Niektóre aplikacje poinformowały o nawet kilkuset atakach, które okazały się być mylnymi. Test ten polegał na umiejętności rozróżniania dobrych plików od tych złośliwych.

Dzięki tak świetnym wynikom Bitdefender znalazł się w czołówce produktów, które są rekomendowane przez zespół testujący aplikacje antywirusowe. Oprogramowanie zdobyło trzy gwiazdki w teście malware uzyskując wynik „ADVANCED+” w teście AV-Comparatives.

Bitdefender nie opóźnia systemu

Kolejnym testem jaki przeprowadzony został przez AV-Comparatives było sprawdzenie wpływu oprogramowania na wydajność systemu. Niezależni testerzy sprawdzili, jak zachowywał się system podczas kopiowania plików, archiwizacji, instalowania i uruchamiania aplikacji, pobierania plików, przeglądania stron internetowych. Sprawdzono także rezultaty w benchmarku PC Mark 10 Professional Testing Suite. Testy te również przeprowadzono na Lenovo ThinkPad E560. Podjęto starania, aby zminimalizować inne czynniki, które mogłyby wpłynąć na pomiary. Po każdym uruchomieniu stacja robocza była przywrócona do poprzednio utworzonego obrazu systemu i ponownie uruchomiona sześć razy. Do testu użyto około 4 GB danych składających się z różnych typów plików o różnych rozmiarach. Były to np. dokumenty, PDF-y, aplikacje, pliki systemowe, archiwa itp.

Wyniki testu potwierdzają wysoką skuteczność, a także brak wpływu na płynność pracy

Z testów przeprowadzonych przez AV-Comparatives wynika, że zainstalowany Bitdefender Internet Security nie miał praktycznie żadnego wpływu na przeprowadzone przez testerów operacje. Nie inaczej wygląda kwestia niezależnego benchmarka PC Mark 10. W tym przypadku oprogramowanie Bitdefender uzyskało wynik 97.8 na 100. Suma punków jaka przypadła aplikacji wyniosła aż 185.8. Dla porównania najgorszy program miał ich zaledwie 150.9.

Uzyskane wyniki sprawiły, że w październikowym teście wydajności przeprowadzonym przez AV-Comparatives oprogramowanie Bitdefender Internet Security uzyskało wyróżnienie w postaci trzygwiazdkowej nagrody „ADVANCED+”. 

Test ochrony „Real World”

Kolejny test AV-Comparatives. Bitdefender w wersji Internet Security w 1769 testach mógł pochwalić się skutecznością na poziomie 99,9% blokując aż 1968 szkodliwych aplikacji. Sprawiło to, że w teście „Real World Protection Test” Bitdefender uzyskał maksymalną ocenę z możliwych, a więc trzy gwiazdki „ADVANCED+”

Podsumowując rok 2017 jeśli chodzi o nagrody od AV-Comparatives Bitdefender otrzymał łącznie 6 odznaczeń za najwyższe wyniki w testach. 

Linki do testów:

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/12/avc_prot_2017b_en.pdfhttps://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/12/avc_prot_2017b_en.pdf

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/10/avc_per_201710_en.pdf

https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2017/10/avc_mpt_201709_en.pdf

Informacje można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel makie Bitdefender w Polsce.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy