0

Bitdefender Total Security i Bitdefender GravityZone z najlepszymi wynikami ochrony w teście AVLab

bitdefender zdobywa odznaczenia od avlabBitdefender GravityZone — produkt przeznaczony do ochrony komputerów firmowych przed wszelkimi zagrożeniami internetowymi oraz Bitdefender Total Security — oprogramowanie chroniące komputery użytkowników indywidualnych i małych firm, zdobyły najwyższe wyróżnienie „BEST+++” od polskiej firmy AVLab specjalizującej się w testach oprogramowania antywirusowego.

nagroda dla Bitdefender od Avlab


Eksperci z AVLab tym razem do zweryfikowania efektywności składników ochrony testowanych produktów wykorzystali tak zwane wirusy bezplikowe (ang. malware fileless). W takim scenariuszu uruchomiony wirus jest trudny do wykrycia, ponieważ nie pozostawia żadnych śladów na dysku twardym — działa jako zestaw szkodliwych instrukcji, które są uruchamiane w pamięci komputera. Szkodliwe programy, które nie pozostawiają zmian w systemie operacyjnym, posiadają zdolność do ukrywania się przed oprogramowaniem ochronnym, w dodatku mogą powodować eskalację uprawnień i wykorzystywać luki w zabezpieczeniach. Są także często wykorzystywane w długotrwałych i ukierunkowanych atakach APT (ang. Advanced Persident Threat) przeprowadzanych na szeroką skalę lub w atakach na pracowników wysokiego szczebla.

W teście „Ochrony Przed Wirusami Bezplikowymi”  przeprowadzonym w październiku 2017 roku eksperci z AVLab wykorzystali techniki oraz narzędzia stosowane przez cyberprzestępców do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania zdalnego dostępu do zainfekowanej maszyny bez zapisywania jakichkolwiek danych na dysku twardym.

Wyniki ochrony uzyskane przez Bitdefender Total Security jak i Bitdefender GravityZone w niezależnych testach nie pozostawiają żadnych złudzeń — technologie zabezpieczające dostarczane przez firmę Bitdefender po raz kolejny udowodniają, że klienci, którzy powierzyli cyberbezpieczeństwo swoich firm i pracowników producentowi Bitdefender, otrzymali w zamian najwyższej klasy kompleksowe zabezpieczenie obszarów IT.


Komentarz Adriana Ścibor, specjalisty w zakresie testowania oprogramowania ochronnego:

W tego rodzaju badaniach, gdzie testerzy korzystając z narzędzi oraz przygotowanego szkodliwego oprogramowania, odwzorowują próby obchodzenia zabezpieczeń, z którymi my wszyscy — użytkownicy — mamy do czynienia niemal każdego dnia podczas prawdziwych ataków przeprowadzanych przez cyberprzestępców, oprogramowanie zabezpieczające uzyskując bardzo dobre wyniki w detekcji i blokowaniu szkodliwych programów lub skryptów, zasługuje na najlepszą rekomendację. Takimi rekomendacjami są nie tylko nagrody zdobyte w niezależnych testach, ale przede wszystkim opinie zadowolonych klientów. Firma Bitdefender od wielu lat jest wiodącym liderem w dostarczaniu najwyższej klasy technologii zabezpieczających do wszystkich sektorów gospodarki. Utrzymywanie tak wysokiego poziomu jest bardzo trudne, dlatego rekomendacja od firmy AVLab nie może być jednorazową pomyłką.


Szczegółowy raport: ZOBACZ.

Copyright 2015 © marken.com.pl

Wymagania technicze: przeglądarka z obsługą html5, css3 z włączonym javascript.