Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Bitdefender uruchamia pierwszą chmurową platformę zabezpieczeń zintegrowaną z Nutanix Prism.

Kuba / is8.pl

24 maja 2018

Na wydarzeniu Nutanix.NEXT w Nowym Orleanie producent zabezpieczeń sieciowych Bitdefender ogłosił integrację swojego rozwiązania GravityZone z Nutanix Prism. Jest to pierwsza kompilacja, kiedy platforma bezpieczeństwa dla rozwiązań chmurowych łączy się z konsolą Prism.

Bitdefender powstał w Bukareszcie, w Rumunii i działa nieprzerwanie od 2001 roku. W tym też mieście nadal znajduje się jego siedziba oraz laboratoria badawcze, pomimo, iż posiadają biura w USA w Santa Clara CA.  

„Połączenie dwóch platform na pewno wzmocni, i tak silną już, pozycję Bitdefendera”- komentuje Michał Węglowski z firmy Marken, która jest oficjalnym przedstawicielem marki Bitdefender w Polsce. „Partnerstwo strategiczne między Bitdefenderem a Nutanix trwa już około dwóch lat. Jesteśmy świadkami tego, jak współpraca między tymi firmami daje pierwsze plony”   

Przez ostatnie osiem lat skupialiśmy się na zabezpieczeniach centrów danych – powiedział Andrei Florescu, kierownik ds. produktów, w centrum danych w Bitdefender. Nutanix jest młodszym graczem na rynku, ale trafił w niszę i zbiera jego znaczną cześć. Ustaliliśmy, że jest to doskonała firma do współpracy z nami. Obecnie naszą uwagę skupiamy na procesie połączenia naszych narzędzi do zarządzania GravityZone z konsolą Prism. To zabezpieczy chmury przedsiębiorstwa i zapewni doskonałą wydajność i automatyzację prac, związanych z wdrażaniem zabezpieczeń.  

W ubiegłym roku Bitdefender otrzymał status Nutanix AHV Ready.  

Na wcześniej osiągniętym poziomie integracji, Bitdefender spełniałby swoje zadanie i można by było zabezpieczyć nim Nutanix – powiedział Florescu. Aktualnie różnica polega na tym, że jesteśmy zintegrowani na poziomie API z Prism, co pozwala nam uzyskać pełen wgląd w nowe rozwiązanie  

GravityZone może używać uzyskanych w ten sposób danych do automatycznego uruchomienia narzędzi i serwerów bezpieczeństwa. Przydadzą się one również do przypisywania polityk, dotyczących zabezpieczeń oraz dostarczania raportów dotyczących infrastruktury i odzyskiwania licencji zabezpieczeń z maszyn wirtualnych, które zostały wycofane z użytku.   

Florescu jest zdania, że integracja zapewni Bitdefender znaczącą przewagę konkurencyjną w rosnącej liczbie środowisk chmurowych Nutanix. Nikt nie ma takiego samego poziomu partnerstwa z Nutanix, zarówno w sferze cyberbezpieczeństwa, jak i na samym poziomie integracji, stwierdził.  

Rozwiązanie łączące w sobie Bitdefender GravityZone z Nutanix Prism jest już dostępne na Nutanix Calm Marketplace.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy