Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły oraz poradniki opublikowane na naszej stronie.
Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Poradniki

Bitdefender.pl

Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Centrum informacji

Bitdefender.pl

Ochrona antywirusowa: czy bezpłatny antywirus może konkurować z wersją premium?

Wśród kilkudziesięciu znanych i renomowanych programów antywirusowych tylko kilka aplikacji w wersji bezpłatnej jest w stanie zbliżyć się swoimi możliwościami do płatnych odpowiedników oraz konkurować z najpopularniejszymi na świecie rozwiązaniami do protekcji komputerów domowych. Jednak który z nich wybrać i na co zwracać szczególną uwagę podczas dostosowywania ochrony do własnych preferencji?

Przeczytaj wpis

Ciemna strona chmury

Badania wykazały, że gdy chmura stała się rzeczywistością dla firm, większość z nich doświadczyła incydentów zagrożenia bezpieczeństwa – 59 % odnotowanych przypadków dotyczyło niepożądanych zewnętrznych udostępnień, a 47 % – dostępu z nieautoryzowanych urządzeń. Zgłaszano też problemy z danymi z chmury, zsynchronizowanymi z utraconymi/skradzionymi urządzeniami, zagrożenia danych logowania pracownika i ze strony złośliwych insiderów, ale informowało o tych zagrożeniach mniej niż 1/3 ankietowanych (odpowiednio 32%, 28%, 22%).

Przeczytaj wpis

Walka o informację ciągle trwa. Czy Twoja firma jest gotowa na cyberatak?

Problem ze szkodliwym oprogramowaniem urósł już do takiej rangi, że żadna firma nie może sobie pozwolić na jego ignorowanie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że za większość incydentów bezpieczeństwa nie odpowiada źle skonfigurowane lub niepoprawnie dobrane rozwiązane do ochrony środowiska informatycznego, ale niewyszkolony pracownik, który jest najsłabszym ogniwem łańcucha bezpieczeństwa. Dopóki dział kadr nie rozumie, że najlepszą inwestycją jest wyszkolony pracownik, do póty informacja w gospodarce będzie miała ciągle dużą wartość dla cyberprzestępców.

Przeczytaj wpis

Bezpieczeństwo vs wydajność, czyli największe wyzwanie zawiązane z ochroną komputerów

Utrzymanie bezpieczeństwa sieci firmowej z roku na rok staje się coraz trudniejszym zadaniem. Nie pomagają w tym ani złożone działania firm i instytucji, ani rozproszenie punktów końcowych użytkowników pracujących w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Coraz śmielsze poczynania cyberprzestępców w kontekście socjotechnicznych ataków i opracowywania nieznanego jeszcze złośliwego oprogramowania nie dają administratorom żadnych powodów do zadowolenia.

Przeczytaj wpis

Niezależne AV-Test: Bitdefender znów najlepszy!

Stale rosnący wzrost sprzedaży urządzeń mobilnych zarówno telefonów komórkowych jak i tabletów powoduje, że dbanie o ich bezpieczeństwo staje się kluczowym elementem naszego życia. Dotyczy to nie tylko szukania informacji, oglądania stron internetowych, czy korespondencji mailowej, ale coraz bardziej popularnych elektronicznych płatności czy operacji bankowych realizowanych przy pomocy telefonu oraz tabletu z najbardziej popularnym systemem operacyjnym Android. W ostatnich testach niezależne laboratorium AV-Test pod lupę wzięło właśnie oprogramowanie antywirusowe na sprzęt mobilny z systemem operacyjnym Android.

Przeczytaj wpis

Z tymi zagrożeniami każdy będzie miał do czynienia

Wakacyjny okres sprzyja podróżom dalekim i bliskim. Według najnowszych badań Polacy chętniej wybierają oferty all-inclusive zapuszczając się w coraz bardziej odległe miejsca. Jednak z roku na rok wzrasta też ilość służbowych wyjazdów. Ale co ma z tym wspólnego sieć Internet? Jej popularność jest wynikiem popytu na dostęp do informacji, po które coraz chętniej sięgamy do wirtualnej rzeczywistości i zdecydowanie rzadziej do tradycyjnych środków masowego przekazu.

Przeczytaj wpis

Phishing co to jest i czy potrafisz go rozpoznać?

Konta internetowe to część Twojej cyfrowej tożsamości. Znajdują się na nich Twoje konwersacje, pieniądze, historia przeglądania zdjęć z kotkami, które zaznaczyłeś, by obejrzeć później. Są one ważne nie tylko dla Ciebie ale też dla przestępców, chcących je uzyskać i wykorzystać w nikczemny sposób.

Przeczytaj wpis

Kontrola treści internetowych na ratunek firmom

Większość pracodawców nie może pozwolić sobie na swobodny dostęp do zasobów sieci Internet przez zatrudnionych pracowników najniższego szczebla. Wynika to nie tylko ze stricte bezpieczeństwa komputerowego, ale także z powodów czysto ekonomicznych — efektywności pracy oraz kradzieży firmowych dokumentów.

Przeczytaj wpis

Bitdefender 2017 wersja beta na systemy operacyjne Windows, OS X oraz Android już dostępna!

Publiczna Beta Bitdefender 2017 jest już dostępna na systemy operacyjne Windows, OS X oraz Android. Nowa, ulepszona wersja obfituje w interesujące nowości. Wszystkich chętnych zapraszamy do testowania – wystarczy tylko utworzyć darmowe konto i  testować. Na osoby, które zgłoszą wartościowy feedback czekają atrakcyjne nagrody: laptop Surface Pro 4, smartfon Samsung Galaxy S6 Edge, zegarek Pebble Time Black oraz roczne subskrypcje produktu. Zapraszamy!

Przeczytaj wpis

10 kroków jak zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych i prywatności?

Przygotowaliśmy 10 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa i prywatności Waszych danych. Ich przestrzeganie zagwarantuje spokój i niewrażliwy na atak szkodliwego oprogramowania smartfon, laptop, a także komputer stacjonarny. Co więcej, po zastosowaniu się do poniższych zaleceń, dostawcy Internetu oraz hakerzy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do generowanych przez urządzenie pakietów sieciowych — ich odszyfrowanie będzie prawie niemożliwe (z pewnymi wyjątkami).

Przeczytaj wpis

Ransomware co to jest i jak się przed tym chronić?

Smartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie ? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać?

Przeczytaj wpis

Zagrożenia podczas imprez masowych, których możesz się nie spodziewać

Rozluźniona wakacyjna atmosfera nie sprzyja koncentracji i poświęcaniu wzmożonej uwagi bezpieczeństwu urządzeń przenośnych. W końcu dla milionów Polaków wakacje to okres “ładowania zużytych akumulatorów” i odpoczynku — nie tylko od trudów dnia codziennego, ale także od elektroniki, która otacza każdego z nas. Niestety, ale letnie miesiące nie zawsze są czasem sielanki i regeneracji sił. Imprezy masowe, koncerty, wydarzenia kulturalne — to tysiące telefonów, które zgromadzone w jednym miejscu stanowią okazję dla przestępców. Dlatego szczególnie w tym czasie warto posiąść wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych i sieci Internet.

Przeczytaj wpis

CZYSZCZENIE DYSKU

CZYSZCZENIE DYSKU Czym jest moduł CZYSZCZENIA DYSKU? Moduł czyszczenia dysku służy do zwalniania większej ilości miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows. Zajmuje się on analizą plików przechowywanych na konkretnych partycjach pod kątem ich rozmiaru, a następnie daje użytkownikowi możliwość wyboru, które z nich mają zostać bezpowrotnie usunięte. Jego zadaniem jest wykrycie plików, które zajmują najwięcej miejsca na dysku, pogrupowanie ich według przedziałów rozmiaru i późniejsze ich usunięcie według woli użytkownika. Uwaga:Nie ma możliwości przywrócenia usuniętych w ten sposób plików. Użytkownik usuwa je na własną odpowiedzialność! W jakich wersjach

Czytaj więcej »

LUKI

LUKI Czym jest moduł skanowania Luk? Moduł skanowania Luk Bitdefendera zajmuje się przeszukiwaniem systemu operacyjnego użytkownika pod względem podatności na zagrożenia, na które narażony jest użytkownik komputera z systemem Windows. Na jakie podatności narażony jest użytkownik, a są one wykrywane przez moduł skanowania Luk? W samym systemie operacyjnym, oraz w jego ustawieniach może występować wiele podatności, które mogą narażać użytkownika na potencjalne niebezpieczeństwo. Moduł skanowania luk przeszukuje system pod kątem podstawowych zagrożeń, które mogą być spowodowane przez nieaktualne, zainstalowane aplikacje, brak zainstalowanych najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego, słabe hasła do użytkownika

Czytaj więcej »

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU Czym jest moduł Optymalizatora Rozruchu? Moduł optymalizatora rozruchu służy do analizy programów i aplikacji, które są uruchamiane wraz ze startem systemu Windows. Jego zadaniem jest danie użytkownikowi możliwości wyłączenia lub opóźnienia uruchamiania zbędnych procesów, które mogą powodować wolniejsze wczytywanie się systemu operacyjnego. W jakich wersjach występuje moduł Optymalizacji Rozruchu? Moduł Optymalizacji Rozruchu występuje w wersji Total Security i Family Pack, tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu? Można to zrobić na dwa sposoby: – Lokalnie – Zdalnie Lokalnie: Aby uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu lokalnie należy: 1.

Czytaj więcej »

SZYBKA OPTYMALIZACJA

SZYBKA OPTYMALIZACJA Czym jest moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł szybkiej optymalizacji służy do analizy systemu Windows pod kątem niepotrzebnych plików, oraz usunięcia ich wszystkich w jednym kroku. Celem tego zabiegu jest zwolnienie miejsca na dysku, wyczyszczenie rejestru ze zbędnych kluczy, oraz pozbycie się śladów zostawianych przez użytkownika w internecie, w postaci przechowywanych na komputerze plików cookies i danych odwiedzanych stron internetowych, aby przyspieszyć jego działanie. W jakich wersjach występuje moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł Szybkiej Optymalizacji występuje w wersji Total Security i Family Pack tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Szybkiej

Czytaj więcej »

KONTROLA RODZICIELSKA

KONTROLA RODZICIELSKA Czym jest Kontrola Rodzicielska? Kontrola Rodzicielska jest dedykowaną funkcjonalnością dostarczaną przez renomowanego producenta oprogramowania antywirusowego Bitdefender, której celem jest zapewnienie rodzicom kontroli nad bezpieczeństwem, oraz zachowaniem ich dzieci, w trakcie korzystania z komputera lub telefonu. W których wersjach występuje moduł Kontroli Rodzicielskiej? Internet Security (30 dniowa wersja Basic), Premium Security, Total Security, Family Pack. Dla których systemów operacyjnych przeznaczony jest moduł Kontroli Rodzicielskiej? Windows, macOS, Android i iOS w wersji Total Security, Premium Security i Family Pack. W wersji Internet Security występuje w jako BASIC, ograniczonej, darmowej przez

Czytaj więcej »

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY Czym jest Moduł Antykradzieżowy? Bitdefender Total Security 2020 zawiera skuteczne narzędzia zapobiegające zgubieniu i kradzieży Twojego urządzenia – bez względu, czy jest laptop bądź tablet z systemem Windows, urządzenie działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android bądź też urządzenie firmy Apple – dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem konta Bitdefender Central. Moduł Antykradzieżowy pozwala podjąć pewne działania w celu odzyskania skradzionego urządzenia. Jeśli odzyskanie urządzenia jest niemożliwe, użytkownik ma również możliwość wysłania polecenia Wyczyść, skutecznie usuwając wszystko z pamięci. Jak działa Moduł Antykradzieżowy? Aby uzyskać dostęp

Czytaj więcej »