Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły oraz poradniki opublikowane na naszej stronie.
Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Poradniki

Bitdefender.pl

Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Centrum informacji

Bitdefender.pl

Ransomware co to jest i jak się przed tym chronić?

Smartfony i komputery stają się nieodzowną częścią naszego życia. Zmieniają to jak się komunikujemy, pracujemy, uczymy, czytamy, kupujemy i poruszamy się po okolicy. Co się stanie jeśli nie będziemy mogli korzystać z naszych urządzeń i mieć dostępu do danych, które wspierają nasze nowoczesne życie ? Ile jesteśmy zdolni zapłacić, aby ten dostęp odzyskać?

Przeczytaj wpis

Zagrożenia podczas imprez masowych, których możesz się nie spodziewać

Rozluźniona wakacyjna atmosfera nie sprzyja koncentracji i poświęcaniu wzmożonej uwagi bezpieczeństwu urządzeń przenośnych. W końcu dla milionów Polaków wakacje to okres “ładowania zużytych akumulatorów” i odpoczynku — nie tylko od trudów dnia codziennego, ale także od elektroniki, która otacza każdego z nas. Niestety, ale letnie miesiące nie zawsze są czasem sielanki i regeneracji sił. Imprezy masowe, koncerty, wydarzenia kulturalne — to tysiące telefonów, które zgromadzone w jednym miejscu stanowią okazję dla przestępców. Dlatego szczególnie w tym czasie warto posiąść wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych i sieci Internet.

Przeczytaj wpis

Płatności mobilne coraz popularniejsze, 6 na 10 firm przyjmuje nowy system płatniczy.

Ostatnie badania wskazują, że 57% przedsiębiorstw zaadaptowało system płatności przez telefon. Kiedy płacenie za pomocą telefonu staje się  popularniejsze, ekosystem ciągle ewoluuje wraz z powstawaniem kolejnych spółek między firmami z branży technologicznych, finansowych, sprzedaży i telekomunikacji zaznacza PwC w ostatnim raporcie. Te zmienne środowisko najprawdopodobniej przyciągnie nieoczekiwaną liczbę zagrożeń oraz rozszerzy zakres cybernetycznych ataków.

Przeczytaj wpis

Usuwanie oprogramowania ochronnego niekompatybilnego z GravityZone Endpoint Security i Bitdefender Endpoint Security Tools

Bitdefender GravityZone zapewnia pełny wgląd w stan bezpieczeństwa firmy, informuje o globalnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi usługami bezpieczeństwa, które chronią fizyczne lub wirtualne desktopy, serwery i urządzenia mobilne. Wszystkie rozwiązania Enterprise Security BitDefender są zarządzane w GravityZone za pomocą jednej konsoli, Control Center, która zapewnia kontrolę, sprawozdawczość i usługi alarmowe dla różnych ról w organizacji.

Przeczytaj wpis

Mac ‘a trwoga…to do Boga, czyli jak chronić lub odzyskać dane z niezniszczalnych i wydawałoby się bezpiecznych urządzeń Apple?

IPhone zalany lakierem do paznokci, IPad znaleziony nad brzegiem morza lub zniszczony przez kosiarkę to tylko nieliczne sytuacje, które wydarzają się podczas użytkowania urządzeń marki Apple. Nie bez znaczenia jest również liczba rosnących ataków, na te do tej porty wydawałoby się bezpieczne urządzenia, ze stajni amerykańskiego giganta. Dlatego warto wiedzieć jak unikać lub eliminować tego typu sytuacje lub co zrobić, gdy już coś takiego nam się wydarzy?

Przeczytaj wpis

Bitdefender zatrzymuje ransomware ZCrypt

Próbka analizowana przez naszych badaczy ma możliwości takie jak zagrożenia typu robak – może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem plików autorun.inf na dyskach USB. Gdy zainfekowane urządzenie USB zostanie podłączony do systemu, ZCrypt automatycznie uruchamia plik o nazwie invoice.exe, który po otwarciu, infekuje system przy użyciu ransomware.

Przeczytaj wpis

Bitdefender prezentuje Rewolucyjną Architekturę Zabezpieczeń Przed Ukierunkowanymi Atakami

Bitdefender Hypervisor Introspection opracowany w ścisłej współpracy z Citrix, działa na poziomie hypervisor, gdzie ma bogatą wiedzę na temat pamięci Maszyn Wirtualnych. Pozostaje on całkowicie odizolowany od potencjalnych ataków, by przynieść wyższy poziom widoczności bezpieczeństwa i możliwości działania niż kiedykolwiek było to wcześniej możliwe w środowiskach wirtualnych.

Przeczytaj wpis

Bitdefender Internet Security 2016 TOP PRODUKTEM według AV-TEST

Do testów wykorzystano najnowsze, publicznie dostępne wersje wszystkich produktów. Pozwolono im na aktualizacje w każdej chwili i wysyłanie zapytań do chmury. Skupiono się na realistycznych scenariuszach testowych i poddano produkty realnym zagrożeniom. Produkty musiały zademonstrować swoje możliwości z wykorzystaniem wszystkich elementów bezpieczeństwa i warstw ochrony.

Przeczytaj wpis

W jaki sposób wybrać dobry produkt antywirusowy do firmy?

Według ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli, który porusza kwestie bezpieczeństwa danych w podmiotach państwowych, procesy prowadzące do zapewnienia ochrony informacji elektronicznych są niewystarczające, a w większości placówkach państwowych, osoba, która jest odpowiedzialna za kontrolowanie i zapewnienie bezpieczeństwa IT nie posiada wystarczających kwalifikacji do zarządzania całym i skomplikowanym procesem.

Przeczytaj wpis

Test „serwera bezpieczeństwa” Bitdefender GravityZone

Dotychczas, programy, które poddawaliśmy testom w większym lub mniejszym stopniu wpływały na wydajność systemu operacyjnego. Niektórzy dostawcy oprogramowania antywirusowego dla firm, podchodzą do kwestii bezpieczeństwa tradycyjnie. Inni powoli rezygnują lub przynajmniej ograniczają detekcję zagrożeń z wykorzystaniem opracowanych sygnatur statycznych bądź generycznych przenosząc je do swojego centrum danych. Z kolei niektórzy z nich łączą te dwie metody stawiając na tradycję, która wspierana jest rozwiązaniem hybrydowym.

Przeczytaj wpis

Bitdefender GravityZone Virtual Appliance dedykowany dla środowisk wirtualnych

Bitdefender jako jeden z nielicznych dostawców oprogramowania antywirusowego oferuje swoim klientom rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb, niezależnie od ilości stacji roboczych, maszyn wirtualnych i rodzajów systemów operacyjnych (Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS). W ostatnich tygodniach mieliśmy okazję dokładnie sprawdzić i przetestować Bitdefender GravityZone Advanced Business Security, gdzie skupiliśmy się na zarządzaniu urządzeniami mobilnymi oraz środowiskami wirtualnymi wspieranymi przez VMware, Citrix, KVM, RedHat. Nie zapomnieliśmy też o mniej wymagających firmach, dla których kwestia zarządzania bezpieczeństwem bezpośrednio przez konsolę udostępnianą przez producenta jako oprogramowanie w chmurze to niezwykle przyjazna forma administrowania środowiskiem produkcyjnym, bezpieczna i tania z punktu widzenia kosztów TCO.

Przeczytaj wpis

Bitdefender w ofercie Action

Przestępcy i hakerzy nie śpią. Wraz z postępem technologii, znajdują coraz to nowsze sposoby na przełamywanie zabezpieczeń. Nie chodzi tylko o infekowanie komputerów złośliwymi programami szpiegującymi czy kradzieże danych – mówi Agnieszka Szczepańczyk, Product Manager w ACTION S.A. – Aktualnie jednym z największych zagrożeń są wirusy szyfrujące dyski twarde w celu wyłudzania okupów. Użytkownicy, którzy korzystają z oprogramowania antywirusowego Bitdefender, miedzy innymi dzięki nawiązanej właśnie współpracy z Action, są na to odpowiednio przygotowani – dodaje Szczepańczyk.

Przeczytaj wpis

CZYSZCZENIE DYSKU

CZYSZCZENIE DYSKU Czym jest moduł CZYSZCZENIA DYSKU? Moduł czyszczenia dysku służy do zwalniania większej ilości miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows. Zajmuje się on analizą plików przechowywanych na konkretnych partycjach pod kątem ich rozmiaru, a następnie daje użytkownikowi możliwość wyboru, które z nich mają zostać bezpowrotnie usunięte. Jego zadaniem jest wykrycie plików, które zajmują najwięcej miejsca na dysku, pogrupowanie ich według przedziałów rozmiaru i późniejsze ich usunięcie według woli użytkownika. Uwaga:Nie ma możliwości przywrócenia usuniętych w ten sposób plików. Użytkownik usuwa je na własną odpowiedzialność! W jakich wersjach

Czytaj więcej »

LUKI

LUKI Czym jest moduł skanowania Luk? Moduł skanowania Luk Bitdefendera zajmuje się przeszukiwaniem systemu operacyjnego użytkownika pod względem podatności na zagrożenia, na które narażony jest użytkownik komputera z systemem Windows. Na jakie podatności narażony jest użytkownik, a są one wykrywane przez moduł skanowania Luk? W samym systemie operacyjnym, oraz w jego ustawieniach może występować wiele podatności, które mogą narażać użytkownika na potencjalne niebezpieczeństwo. Moduł skanowania luk przeszukuje system pod kątem podstawowych zagrożeń, które mogą być spowodowane przez nieaktualne, zainstalowane aplikacje, brak zainstalowanych najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego, słabe hasła do użytkownika

Czytaj więcej »

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU Czym jest moduł Optymalizatora Rozruchu? Moduł optymalizatora rozruchu służy do analizy programów i aplikacji, które są uruchamiane wraz ze startem systemu Windows. Jego zadaniem jest danie użytkownikowi możliwości wyłączenia lub opóźnienia uruchamiania zbędnych procesów, które mogą powodować wolniejsze wczytywanie się systemu operacyjnego. W jakich wersjach występuje moduł Optymalizacji Rozruchu? Moduł Optymalizacji Rozruchu występuje w wersji Total Security i Family Pack, tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu? Można to zrobić na dwa sposoby: – Lokalnie – Zdalnie Lokalnie: Aby uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu lokalnie należy: 1.

Czytaj więcej »

SZYBKA OPTYMALIZACJA

SZYBKA OPTYMALIZACJA Czym jest moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł szybkiej optymalizacji służy do analizy systemu Windows pod kątem niepotrzebnych plików, oraz usunięcia ich wszystkich w jednym kroku. Celem tego zabiegu jest zwolnienie miejsca na dysku, wyczyszczenie rejestru ze zbędnych kluczy, oraz pozbycie się śladów zostawianych przez użytkownika w internecie, w postaci przechowywanych na komputerze plików cookies i danych odwiedzanych stron internetowych, aby przyspieszyć jego działanie. W jakich wersjach występuje moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł Szybkiej Optymalizacji występuje w wersji Total Security i Family Pack tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Szybkiej

Czytaj więcej »

KONTROLA RODZICIELSKA

KONTROLA RODZICIELSKA Czym jest Kontrola Rodzicielska? Kontrola Rodzicielska jest dedykowaną funkcjonalnością dostarczaną przez renomowanego producenta oprogramowania antywirusowego Bitdefender, której celem jest zapewnienie rodzicom kontroli nad bezpieczeństwem, oraz zachowaniem ich dzieci, w trakcie korzystania z komputera lub telefonu. W których wersjach występuje moduł Kontroli Rodzicielskiej? Internet Security (30 dniowa wersja Basic), Premium Security, Total Security, Family Pack. Dla których systemów operacyjnych przeznaczony jest moduł Kontroli Rodzicielskiej? Windows, macOS, Android i iOS w wersji Total Security, Premium Security i Family Pack. W wersji Internet Security występuje w jako BASIC, ograniczonej, darmowej przez

Czytaj więcej »

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY Czym jest Moduł Antykradzieżowy? Bitdefender Total Security 2020 zawiera skuteczne narzędzia zapobiegające zgubieniu i kradzieży Twojego urządzenia – bez względu, czy jest laptop bądź tablet z systemem Windows, urządzenie działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android bądź też urządzenie firmy Apple – dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem konta Bitdefender Central. Moduł Antykradzieżowy pozwala podjąć pewne działania w celu odzyskania skradzionego urządzenia. Jeśli odzyskanie urządzenia jest niemożliwe, użytkownik ma również możliwość wysłania polecenia Wyczyść, skutecznie usuwając wszystko z pamięci. Jak działa Moduł Antykradzieżowy? Aby uzyskać dostęp

Czytaj więcej »