Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły oraz poradniki opublikowane na naszej stronie.
Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Poradniki

Bitdefender.pl

Jeżeli chcesz skupić się tylko na jednej z kategorii, wybierz jedną z opcji w menu.

Centrum informacji

Bitdefender.pl

Rozpocznij z nami beta testy Bitdefender 2016!

Pomóż udoskonalić najlepsze oprogramowanie bezpieczeństwa na rok 2016. Odwiedź https://www.bitdefender.com/beta i pobierz najnowsze instalatory wersji beta programu Bitdefender 2016. Dzięki nim otrzymasz dostęp do nowych i najbardziej zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, zanim staną się one dostępne dla wszystkich!

Przeczytaj wpis

Hackowanie Jeepa oraz ryzyko wprowadzenia Internetu rzeczy

W poprzednim tygodniu, badacze systemów bezpieczeństwa Charlie Miller i Chris Valasek dokonali czegoś nadzwyczajnego. Udało im się zhakować samochód Jeep, zakłócając tym samym pracę jego systemu rozrywkowego, silnika oraz hamulców w trakcie jazdy z prędkością ponad 110km/h zatłoczoną autostradą.

Przeczytaj wpis

Prywatność online oraz bezpieczeństwo informacji w sieci

Wiele mówi się o prywatności w Internecie i można zauważyć, że coraz więcej firm wychodzi z siebie, aby chronić prywatność klientów i pracowników. W niektórych branżach, takich jak służba zdrowia prywatność danych (np. dokumentacja pacjenta), jest chroniona odgórnie, przez regulacje rządowe.

Przeczytaj wpis

Bitdefender 2016 beta już wkrótce trafi do użytkowników!

Premiera najnowszej linii produktów Bitdefender zbliża się wielkimi krokami. Tradycją stają się coroczne testy oprogramowania przeprowadzane przez użytkowników na całym świecie. Także w tym roku producent przekaże użytkownikom do testów produkty dla systemów Windows, Mac i Android. Będą to największe z testów oprogramowania antywirusowego przeprowadzonych przez użytkowników.

Przeczytaj wpis

Produkty Bitdefender gotowe do ochrony Windows 10

Niewiele czasu zostało do wydania najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows 10. Wersja Developer Preview systemu udostępniona użytkownikom do testów pokazuje, że Windows zmieni się pod względem wizualnym, ale najważniejsze nowe funkcje będą niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Przeczytaj wpis

Część internautów w USA mogła utratcić dane

Wyciek prywatnych danych to jedno z najpoważniejszych zagrożeń online, jakie mogą dotyczyć użytkowników komputerów domowych. Jak wynika z raportów przeprowadzanych przez czołowe agencje badawcze, najsłabszym ogniwem nadal jest sam użytkownik, który zaniedbuje bezpieczeństwo przy korzystaniu z różnego rodzaju kont online.

Przeczytaj wpis

Co oferują najnowsze rozwiązania antywirusowe?

Rozwój technologiczny powoduje nie tylko uproszczenie procesów bezpieczeństwa, ale także zwiększenie ich funkcjonalności. Większość kadry zarządzającej dąży do ujednolicenia ochrony w firmie, aby koszt jej wdrożenia, rozbudowania i zarządzania był jednocześnie najniższy. W ostatnim czasie na rynek zostało wprowadzone rozwiązanie Bitdefender GravityZone, którego uniwersalność, skuteczność i wydajność ochrony może być stawiana za przykład dla tradycyjnych rozwiązań.

Przeczytaj wpis

Jak działa Ransomware? Część II

Po tym, jak w pierwszej części przedstawiliśmy, czym jest ransomware, dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć o tym, jak się rozprzestrzenia i infekuje maszyny – czyli o tym, co użytkowników powinno interesować najbardziej.

Przeczytaj wpis

Większość firm nie wie, gdzie są ich poufne dane

Około 64% firm nie ma pewności gdzie zlokalizowane są ich poufne dane, a ponad połowa z nich martwi się, że ich dane mogą zostać wyniesione przez pracowników tymczasowych lub zostać skradzione przez błędy w zabezpieczeniach danych. Takie statystyki podaje raport Data Security Intelligence – przeprowadzony przez Ponemon Institute (ośrodek, który bada prywatność, ochronę danych i polityki bezpieczeństwa konsumentów i firm).

Przeczytaj wpis

Niedopatrzenie admina FBI naraziło internautów

Prawdopodobnie tamtego dnia, którego doszło do wyłomu bezpieczeństwa, wiele twarzy z wydziału cyberprzestępczości FBI musiało spłynąć rumieńcem. Uznawana na całym świecie organizacja bezpieczeństwa wewnętrznego jednego z najlepiej chronionych państw popełniła kardynalny błąd na poziomie mało zorganizowanego, średniego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj wpis

Czym jest Ransomware? Przewodnik zapoznawczy – część I

Jeszcze nie tak dawno temu, bo w 2014 roku, pewien mężczyzna popełnił samobójstwo po tym, jak otrzymał automatycznie, wygenerowane przez wirusa powiadomienie na swoim komputerze. W powiadomieniu tym zagrożono mu, że jeżeli nie wpłaci kilka tysięcy dolarów na wskazane konto, trafi do więzienia. Historia ta wydaje się, tym bardziej niesamowita, że może okazać się to pierwszy udokumentowany przypadek śmierci człowieka spowodowanej przez wirusa komputerowego. Nowa generacja wirusa okrada ludzi z pieniędzy na całym globie, a Cryptolockery wychodzą na czołówkę najpopularniejszych zagrożeń obecnych czasów, przetrzymując dane setek tysięcy użytkowników będących jego zakładnikami. Pomimo ciągłych prób obalenia zagrożenia, wraca ono ciągle w nowych formach złośliwego oprogramowania.

Przeczytaj wpis

Haker do wynajęcia – zabezpieczcie swoje konta

Czy myśleliście kiedyś o hakowaniu? Czy jest zapora, o której pokonaniu myśleliście? Wiele osób fantazjowało chociaż raz lub mówiło głośno o chęci włamania się komuś na konto Facebooka lub konto e-mailowe. Czasami powołują się na wymówki, takie jak: zaniepokojenie losami członków rodzin, którzy zaginęli i nie odpisują na wiadomości, ale częściej podejrzewają swoich partnerów o zdrady i chcą przeczytać ich prywatną korespondencję.

Przeczytaj wpis

Kilka rozwiązań bezpieczeństwa na tym samym komputerze.

Wielu użytkownikom komputerów wydaje się, że im więcej zainstalowanej ochrony posiadają, tym bardziej chroniony będzie ich komputer. Niestety nie jest to zgodne z prawdą. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. W poniższym artykule postaramy się rzucić światło na to dlaczego tak się dzieje.

Przeczytaj wpis

Atak Syryjczyków na wydawnictwo Washington Post.

Washington Post po raz kolejny został zaatakowany przez syryjskich hackerów. Syryjska Armia Elektroniczna (SEA) po raz kolejny złamała zabezpieczenia profilu mobilnej strony internetowej jednego z ważniejszych zachodnich mediów. Wynikiem ataku była wyskakująca wiadomość typu pop-up ogłaszająca wszystkim o tym, że „Media zawsze kłamią”.

Przeczytaj wpis

Rumunia wyciąga rękę do Ukrainy

Ukraina od wielu miesięcy zmaga się z trudem obrony granic swojego Państwa oraz utrzymania jego porządku wewnętrznego i ogólnego bezpieczeństwa. Walka trwa nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale również w Internecie. Batalia wydaje się być bardzo nierówna i utrudnia prawidłowe funkcjonowanie wielu podstawowym jednostkom państwa.

Przeczytaj wpis

CZYSZCZENIE DYSKU

CZYSZCZENIE DYSKU Czym jest moduł CZYSZCZENIA DYSKU? Moduł czyszczenia dysku służy do zwalniania większej ilości miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows. Zajmuje się on analizą plików przechowywanych na konkretnych partycjach pod kątem ich rozmiaru, a następnie daje użytkownikowi możliwość wyboru, które z nich mają zostać bezpowrotnie usunięte. Jego zadaniem jest wykrycie plików, które zajmują najwięcej miejsca na dysku, pogrupowanie ich według przedziałów rozmiaru i późniejsze ich usunięcie według woli użytkownika. Uwaga:Nie ma możliwości przywrócenia usuniętych w ten sposób plików. Użytkownik usuwa je na własną odpowiedzialność! W jakich wersjach

Czytaj więcej »

LUKI

LUKI Czym jest moduł skanowania Luk? Moduł skanowania Luk Bitdefendera zajmuje się przeszukiwaniem systemu operacyjnego użytkownika pod względem podatności na zagrożenia, na które narażony jest użytkownik komputera z systemem Windows. Na jakie podatności narażony jest użytkownik, a są one wykrywane przez moduł skanowania Luk? W samym systemie operacyjnym, oraz w jego ustawieniach może występować wiele podatności, które mogą narażać użytkownika na potencjalne niebezpieczeństwo. Moduł skanowania luk przeszukuje system pod kątem podstawowych zagrożeń, które mogą być spowodowane przez nieaktualne, zainstalowane aplikacje, brak zainstalowanych najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego, słabe hasła do użytkownika

Czytaj więcej »

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU

OPTYMALIZATOR ROZRUCHU Czym jest moduł Optymalizatora Rozruchu? Moduł optymalizatora rozruchu służy do analizy programów i aplikacji, które są uruchamiane wraz ze startem systemu Windows. Jego zadaniem jest danie użytkownikowi możliwości wyłączenia lub opóźnienia uruchamiania zbędnych procesów, które mogą powodować wolniejsze wczytywanie się systemu operacyjnego. W jakich wersjach występuje moduł Optymalizacji Rozruchu? Moduł Optymalizacji Rozruchu występuje w wersji Total Security i Family Pack, tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu? Można to zrobić na dwa sposoby: – Lokalnie – Zdalnie Lokalnie: Aby uruchomić moduł Optymalizacji Rozruchu lokalnie należy: 1.

Czytaj więcej »

SZYBKA OPTYMALIZACJA

SZYBKA OPTYMALIZACJA Czym jest moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł szybkiej optymalizacji służy do analizy systemu Windows pod kątem niepotrzebnych plików, oraz usunięcia ich wszystkich w jednym kroku. Celem tego zabiegu jest zwolnienie miejsca na dysku, wyczyszczenie rejestru ze zbędnych kluczy, oraz pozbycie się śladów zostawianych przez użytkownika w internecie, w postaci przechowywanych na komputerze plików cookies i danych odwiedzanych stron internetowych, aby przyspieszyć jego działanie. W jakich wersjach występuje moduł Szybkiej Optymalizacji? Moduł Szybkiej Optymalizacji występuje w wersji Total Security i Family Pack tylko na systemie Windows. Jak uruchomić moduł Szybkiej

Czytaj więcej »

KONTROLA RODZICIELSKA

KONTROLA RODZICIELSKA Czym jest Kontrola Rodzicielska? Kontrola Rodzicielska jest dedykowaną funkcjonalnością dostarczaną przez renomowanego producenta oprogramowania antywirusowego Bitdefender, której celem jest zapewnienie rodzicom kontroli nad bezpieczeństwem, oraz zachowaniem ich dzieci, w trakcie korzystania z komputera lub telefonu. W których wersjach występuje moduł Kontroli Rodzicielskiej? Internet Security (30 dniowa wersja Basic), Premium Security, Total Security, Family Pack. Dla których systemów operacyjnych przeznaczony jest moduł Kontroli Rodzicielskiej? Windows, macOS, Android i iOS w wersji Total Security, Premium Security i Family Pack. W wersji Internet Security występuje w jako BASIC, ograniczonej, darmowej przez

Czytaj więcej »

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY

MODUŁ ANTYKRADZIEŻOWY Czym jest Moduł Antykradzieżowy? Bitdefender Total Security 2020 zawiera skuteczne narzędzia zapobiegające zgubieniu i kradzieży Twojego urządzenia – bez względu, czy jest laptop bądź tablet z systemem Windows, urządzenie działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android bądź też urządzenie firmy Apple – dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem konta Bitdefender Central. Moduł Antykradzieżowy pozwala podjąć pewne działania w celu odzyskania skradzionego urządzenia. Jeśli odzyskanie urządzenia jest niemożliwe, użytkownik ma również możliwość wysłania polecenia Wyczyść, skutecznie usuwając wszystko z pamięci. Jak działa Moduł Antykradzieżowy? Aby uzyskać dostęp

Czytaj więcej »