Aktualności

Bitdefender.pl

Pytacie, my odpowiadamy 10. Czym jest platforma Internetu rzeczy

Świat Internetu rzeczy staje się coraz bardziej zróżnicowany wraz z każdym nowym typem inteligentnego urządzenia. To świat, w którym nie wszystkie urządzenia mówią tym samym językiem — różne protokoły komunikacji między sprzętem i oprogramowaniem stanowią barierę, ale nadal mogą one oddziaływać wzajemnie na platformie Internetu rzeczy.

Przeczytaj wpis

Pytacie, my odpowiadamy 9. Jak działa Internet rzeczy

Urządzenia Internetu rzeczy to niewielkie systemy elektroniczne, które automatycznie działają z korzyścią dla użytkownika. Aby zrealizować postawiony przed nimi cel, pracują w oparciu o określone komponenty, z których każdy jest niezbędny do wykonania określonej części zadania: od gromadzenia podstawowych danych do interpretowania ich celem podjęcia właściwych decyzji.

Przeczytaj wpis

Dzień „Stop cyberprzemocy” – Jak ochrona rodzicielska Bitdefendera może pomóc rodzicom w wychowaniu swoich dzieci do prawidłowego korzystania z Internetu

Największym wyzwaniem, przed jakim stoją współcześnie rodzice, jest odnalezienie równowagi między daniem dzieciom dostatecznej wolności w odkrywaniu, uczeniu się i cieszeniu się technologią, a ochroną przed niebezpieczeństwami, z którymi same sobie nie poradzą. Spośród 20 tysięcy rodziców, którzy wzięli udział w ogólnoświatowym badaniu dotyczącym platform internetowych wysokiego ryzyka, 65% wskazało cybernękanie w mediach społecznościowych jako ich największą obawę. Inne popularne zagrożenia obejmują komunikację tekstową — wskazana przez 38% respondentów, oraz czatroomy — 34% wskazań.

Przeczytaj wpis

Internet rzeczy postrzegany jako strategicznie pilna potrzeba dla organizacji na Bliskim Wschodzie

Przewiduje się, że rynek przemysłowego Internetu rzeczy do 2024 r. doświadczy na całym świecie gigantycznego wzrostu w związku z wykorzystywaniem już przez przedsiębiorstwa szans dawanych przez środowiska przemysłowe. Szacunkowa wartość tego rynku sięgnęła w zeszłym roku 350 miliardów dolarów USA, a w przeciągu kolejnych pięciu lat oczekuje się, że jego współczynnik CAGR (łącznej rocznej stopy wzrostu) wzrośnie o 17,62%. Na przykład w najbliższych latach transport przejdzie zasadniczą transformację z uwagi na wielkie zainteresowanie pojazdami autonomicznymi łączącymi się z siecią.

Przeczytaj wpis

Reagowanie na incydenty jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu radzenia sobie z zagrożeniami, pokazują badania

W obliczu rosnącej armii cyberprzestępców, którzy nieustannie podejmują próby uzyskania dostępu do danych, sektor biznesowy inwestuje olbrzymie środki w nowe technologie i profesjonalistów, którzy pomagają w eliminacji luk w systemie cyberbezpieczeństwa. Mimo iż brzmi to obiecująco, postępy większości organizacji w zakresie opracowywania elastycznych sposobów walki z cyberprzestępczością są niewielkie.

Przeczytaj wpis

Przedsiębiorstwa wykorzystują rozwiązania Internetu rzeczy, ale są zdezorientowane w kwestii osiąganych celów

Organizacje są coraz bardziej entuzjastycznie nastawione do szans, jakie daje Internet rzeczy i tego, co mogą dzięki niemu osiągnąć. Ale ta obfitość możliwości jest ograniczana przez obawy o to, jak osiągnąć cele firmowe i które rozwiązania pozwolą je osiągnąć — zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Informa Engage dla Longview IoT, przedsiębiorstwo Carnegie Technologies.

Przeczytaj wpis

Według Pwc sektor ubezpieczeń od zagrożeń cybernetycznych osiągnie wartość 7,5 miliarda USD przed końcem dekady

Ubezpieczenie od cyberryzyka to w oczywisty sposób dobry pomysł, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii i codziennie pojawiające się nowe złośliwe oprogramowanie. Tylko w czerwcu pojawiło się w sieci 6,46 miliona nowych złośliwych programów — jak donosi AV-Test. Ale sam fakt, że przedsiębiorstwo decyduje się na zabezpieczenie swoich aktywów na okoliczność ataku nie oznacza, że nigdy nie stanie się jego ofiarą. W obecnej rzeczywistości cyberataki są nieuniknione. To już nie jest kwestia tego „czy” dojdzie do kolejnych ataków, tylko „kiedy” do nich dojdzie i cenne dane zostaną zaszyfrowane lub krytyczna infrastruktura zostanie wyłączona.

Przeczytaj wpis

Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym!

Od lat oprogramowanie oferowane przez Bitdefender jest poddawane najprzeróżniejszym testom, które sprawdzają jakość antywirusów dostępnych na rynku. Produkty, dostarczane w Polsce przez wyłącznego dystrybutora – firmę Marken Systemy Antywirusowe, od samego początku zdobywają w tych testach najwyższe wyniki, a co za tym idzie – certyfikaty jakości. Jako przykład można przytoczyć wysokie wyniki najnowszego testu anty-phishingowego, przeprowadzonym przez niezależną organizację, weryfikującą skuteczność programów antywirusowych, AV-Comparatives. „Anti-Phishing Test” dotyczył jednego z najbardziej popularnych narzędzi w zestawie Bitdefendera – Internet Security. Procedura badawcza polegała na zasymulowaniu sytuacji, w której użytkownicy są narażeni na

Przeczytaj wpis

Wy pytacie, my odpowiadamy — część 8. Kto jest właścicielem danych pochodzących z Internetu rzeczy?

Urządzenia Internetu rzeczy korzystają z czujników, aby gromadzić ogromne ilości danych, które są następnie poddawane analizie i przetwarzaniu, zanim będą w stanie wywrzeć wpływ na rzeczywisty świat. Często informacje te są przekazywane do zewnętrznych usług, które ułatwiają ich przekształcenie w praktyczną wiedzę. W ten sposób z surowych danych jesteśmy w stanie pozyskiwać informacje, które mają wartość dla nas jako ludzi.

Przeczytaj wpis

Dołącz do społeczności beta-testerów Bitdefender

Poszukujemy kreatywnych osób, które pomogą nam w doskonaleniu rozwiązania Bitdefender 2020 — tak, aby stworzyć jak najlepszy produkt zabezpieczający! Przyjmiemy tylko 150 osób chętnych do zaangażowania się w ciekawe, jednak wymagające zadanie. Wersja beta oprogramowania może zawierać błędy, dlatego liczymy na osoby, które nie będą się zrażać ewentualnymi niedogodnościami. Liczymy na dyspozycyzjość i  gotowość do stałej komunikacji i przekazywania informacji zwrotnych zespołowi Bitdefender. Wszystkie kontakty będą odbywać się za pośrednictwem bezpiecznej platformy, dostępnej wyłącznie dla finalistów. Uczestnicy będą mogli brać udział w indywidualnych beta-testach, jak również w dyskusjach z innymi

Przeczytaj wpis

Nieodrobione lekcje z przeszłości i (nie tak) bezpieczne inteligentne miasto przyszłości

Koncepcja miasta przyszłości jest jednocześnie inspirująca i przerażająca. Wiele proroczych wizji dotyczących „inteligentnego miasta” z pewnością się ziści. Wiemy już, że samochody przyszłości nie będą wymagały obecności kierowcy a jedynie sterowania online. Większość sprzętów, począwszy od tosterów, aż po miejskie systemy infrastruktury, będzie opierać swoje działanie na czujnikach oraz dostępie do Internetu. Dochodzę do wniosku, ze poza pewnymi drastycznymi i bezprecedensowymi przykładami ingerencji w bezpieczeństwo informacji oraz współpracę międzysektorową, cyfrowa droga do inteligentnych miast przyszłości niestety będzie skrywać kilka głębokich i przerażających pułapek. Dlaczego? Otóż technologia oraz różne branże produkujące

Przeczytaj wpis

Jest rok 2019, a większość CISO w instytucjach finansowych domaga się zwiększenia budżetów na cyberzabezpieczenia

Nowe badanie pokazuje, iż prawie jedna czwarta Kierowników ds. Bezpieczeństwa Informacji (CISO), w sektorze finansowym, stworzyła plany mające na celu przekonanie Dyrektorów Finansowych (CFO) swoich firm, by przeznaczyć dodatkowe środki na cyber bezpieczeństwo w firmach. Ataki oparte na kampaniach APT, takie jak Carbanak, stają się w ostatnich latach powszechne i zataczają coraz szersze kręgi, biorąc na celownik przede wszystkim instytucje finansowe. Uważa się, że sama grupa, stojąca za kampanią Carbanak, jest odpowiedzialna za kradzież ponad 1 miliarda euro. W instytucjach finansowych CISO czuje się rosnącą presję, by chronić swoje firmy

Przeczytaj wpis

Kongres USA prosi Google o wyjaśnienia

Kongres Stanów Zjednoczonych wystosował list otwarty, w którym prosi dyrektora generalnego Google, Sundara Pichai, o szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego jego firma utrzymuje bazę danych zawierającą dokładne informacje o lokalizacji setek milionów konsumentów.

Przeczytaj wpis