Aktualności

Bitdefender.pl

Czy antywirus nadal ma sens? – Warszawska Konferencja z udziałem naszego eksperta!

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo. Zabezpieczenia należy dobierać przede wszystkim mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym. Między innymi tym tematom będzie poświęcona zaplanowana na 17 kwietnia konferencja: Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT”.

Przeczytaj wpis

Twórca OneCoin aresztowany

Zainicjowane w 2014 r. w Bułgarii przedsięwzięcie OneCoin polegało na sprzedaży rzekomej kryptowaluty, która w rzeczywistości nie istniała, i manipulowaniu cenami. Proceder prowadził sam Ignatov, jego ukrywająca się obecnie siostra Ruja Ignatova i wielu innych. Trzecim podejrzanym w sprawie OneCoin jest Mark Scott, oskarżony o pranie pół miliarda brudnych dolarów.

Przeczytaj wpis

U nas sport Cię nie zmęczy

26 lutego 2019r. wzięliśmy udział w warszawskim spotkaniu przedstawicieli firm i miłośników e-sportu.  Zaprezentowaliśmy swoje propozycje wykorzystania oprogramowania w biznesie oraz na imprezach e-sportowych.  Nasz ekspert Bartosz Kosiński, inżynier techniczny  Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe, przedstawił bogaty pakiet ochrony. O szczegółach powiemy na naszym  bezpłatnym, 45- minutowym webinarium: Użycie narzędzi bezpieczeństwa w e-sporcie. Zapraszamy  27 marca 2019 r. o godzinie 11.00 U nas  sport Cię nie zmęczy. 

Przeczytaj wpis

Do 2022 roku 40% organizacji przyjmie uwierzytelnianie biometryczne SaaS – przewiduje Gartner

Rozpowszechniający się zwyczaj przynoszenia własnych urządzeń do pracy sprawił, że tradycyjne metody zabezpieczeń, takie jak hasła lub przekazywane przez SMS kody autoryzacyjne, wydają się już przestarzałe. Obecnie potrzebne są lepsze mechanizmy ochrony. Wydaje się, że w tej chwili właściwą odpowiedzią na wyzwanie może być uwierzytelnianie wieloetapowe lub biometryczne. I to zarówno w przypadku organizacji jak i osób prywatnych.

Przeczytaj wpis

Dziecięcy smartwatch wycofany z rynków europejskich

Koszmar powodowany słabym zabezpieczeniem urządzeń internetu rzeczy (IoT) ciągle trwa. Ostatnimi czasy uwaga skupiona jest na inteligentnym zegarku przeznaczonym dla dzieci. Gadżet ten został wycofany z użycia po tym, jak Komisja Europejska (KE) w trybie pilnym zaalarmowała o zagrożeniu poufności danych – donosi The Guardian.

Przeczytaj wpis

Operatorzy chcą podążać śladami Google i Facebook. Będą monitorować aktywność klientów?

W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu firmy telekomunikacyjne wchodzą w obszary biznesowe zarezerwowane dotychczas dla firm internetowych. Największy w Kanadzie operator telefonii komórkowej oraz dostawca Internetu i telewizji planuje monitorować każdą aktywność swoich klientów, związaną ze świadczonymi usługami, a w ten sposób zarabiać na gromadzonych informacjach.

Przeczytaj wpis

Fani YouTube hakują drukarki sieciowe

Drukarki sieciowe są urządzeniami na tyle niepewnymi, że stwarzają możliwość nieautoryzowanego wysłania – za ich pomocą – wiadomości jednocześnie do wielu tysięcy adresatów, inaczej całkowicie niedostępnych. Najnowszy przykład dotyczy hakera, który wykorzystał 50 tys. rozrzuconych po całym świecie drukarek do rozpowszechniania ulotki promującej popularny kanał YouTube. Sprawca twierdzi, że zadanie drukowania mógł przesłać nawet do 800 tys. drukarek.

Przeczytaj wpis