Aktualności

Bitdefender.pl

Ramy mające na celu poprawę bezpieczeństwa oprogramowania

Oprogramowanie odpowiada za działanie wielu aspektów dzisiejszego świata: od największych maszyn obliczeniowych, aż po urządzenia o rozmiarze nieprzekraczającym jednego układu scalonego. Oznacza to, że szanse na naruszenie bezpieczeństwa są dziś większe niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, każdy użytkownik wie, że nawet najwyższej jakości oprogramowanie może mieć luki w zabezpieczeniach.

Przeczytaj wpis

Rosnące koszty i wieloletnie skutki finansowe naruszeń bezpieczeństwa

Koszty naruszeń bezpieczeństwa danych w firmach stale rosną. Co więcej, nowe badanie wykazało, że ich skutki finansowe mogą ciągnąć się za firmami jeszcze przez długie lata. Jak wynika z raportu 2019 Cost of a Data Breach Report opublikowanego w tym tygodniu przez Ponemon Institute, naruszenie bezpieczeństwa danych kosztuje obecnie firmy średnio 3,92 mln dolarów w sakli globalnej. Oznacza to, że kwota ta wzrosła o 12% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Przeczytaj wpis

Masywny 13-dniowy atak DDoS botnetu na serwis streamingowy

Czy jesteście w stanie z ręką na sercu zapewnić, że aplikacje internetowe tworzone przez Wasze firmy są w stanie obsłużyć 292 tysiące żądań z 402 tysięcy różnych adresów IP na sekundę?
Atak DDoS przeprowadzony na tak dużą skalę byłby niemożliwy do odparcia dla wielu usług — niezależnie od tego, jak dobrze zostały opracowane, jakie zastosowano w nich praktyki bezpieczeństwa i jakie testy penetracyjne zdołały przetrwać.

Przeczytaj wpis

Jaki jest ukryty koszt ochrony?

Do końca roku zostało mniej niż sześć miesięcy. Zdaniem ekspertów do tego czasu branża będzie miała spore problemy z zabezpieczeniem ponad 20 mld urządzeń przed atakami. Rola cyberprzestępczości jako źródła dochodów nigdy nie ulegnie całkowitemu zanikowi – hakerzy zarabiają obecnie biliony dolarów na kradzieży poufnych danych, dokumentacji medycznej, informacji finansowych i historii kredytowej.

Przeczytaj wpis

Naruszenie bezpieczeństwa danych szpitali i klinik w Los Angeles

Ataki phishingowe znów zbierają żniwo. W ubiegłym tygodniu firma Nemadji Research Corp., która zajmuje się kwalifikowaniem pacjentów i rozliczaniem usług dla Departamentu Usług Zdrowotnych hrabstwa Los Angeles, odkryła, że padła ofiarą ataku phishingowego. Atak ten pozwolił przestępcom na uzyskanie dostępu do dokumentacji medycznej prawie 15 tysięcy pacjentów.

Przeczytaj wpis

Bezpieczeństwo cybernetyczne wysokim priorytetem na rok 2019 zdaniem brytyjskich organizacji

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez rząd Wielkiej Brytanii na przełomie 2018 i 2019 r., wpływ naruszeń bezpieczeństwa cybernetycznego na sytuację finansową brytyjskich firm wzrósł w 2019 r. do bardzo wysokiej średniej rocznej wartości 4180 funtów – prawie dwukrotnie wyższej niż w roku 2017 (2450 funtów). Koszty uległy znacznemu wzrostowi w przypadku firm, które w wyniku incydentu cybernetycznego lub naruszenia bezpieczeństwa utraciły krytyczne dane lub zasoby.

Przeczytaj wpis

Pytacie, my odpowiadamy 10. Czym jest platforma Internetu rzeczy

Świat Internetu rzeczy staje się coraz bardziej zróżnicowany wraz z każdym nowym typem inteligentnego urządzenia. To świat, w którym nie wszystkie urządzenia mówią tym samym językiem — różne protokoły komunikacji między sprzętem i oprogramowaniem stanowią barierę, ale nadal mogą one oddziaływać wzajemnie na platformie Internetu rzeczy.

Przeczytaj wpis

Pytacie, my odpowiadamy 9. Jak działa Internet rzeczy

Urządzenia Internetu rzeczy to niewielkie systemy elektroniczne, które automatycznie działają z korzyścią dla użytkownika. Aby zrealizować postawiony przed nimi cel, pracują w oparciu o określone komponenty, z których każdy jest niezbędny do wykonania określonej części zadania: od gromadzenia podstawowych danych do interpretowania ich celem podjęcia właściwych decyzji.

Przeczytaj wpis

Dzień „Stop cyberprzemocy” – Jak ochrona rodzicielska Bitdefendera może pomóc rodzicom w wychowaniu swoich dzieci do prawidłowego korzystania z Internetu

Największym wyzwaniem, przed jakim stoją współcześnie rodzice, jest odnalezienie równowagi między daniem dzieciom dostatecznej wolności w odkrywaniu, uczeniu się i cieszeniu się technologią, a ochroną przed niebezpieczeństwami, z którymi same sobie nie poradzą. Spośród 20 tysięcy rodziców, którzy wzięli udział w ogólnoświatowym badaniu dotyczącym platform internetowych wysokiego ryzyka, 65% wskazało cybernękanie w mediach społecznościowych jako ich największą obawę. Inne popularne zagrożenia obejmują komunikację tekstową — wskazana przez 38% respondentów, oraz czatroomy — 34% wskazań.

Przeczytaj wpis

Internet rzeczy postrzegany jako strategicznie pilna potrzeba dla organizacji na Bliskim Wschodzie

Przewiduje się, że rynek przemysłowego Internetu rzeczy do 2024 r. doświadczy na całym świecie gigantycznego wzrostu w związku z wykorzystywaniem już przez przedsiębiorstwa szans dawanych przez środowiska przemysłowe. Szacunkowa wartość tego rynku sięgnęła w zeszłym roku 350 miliardów dolarów USA, a w przeciągu kolejnych pięciu lat oczekuje się, że jego współczynnik CAGR (łącznej rocznej stopy wzrostu) wzrośnie o 17,62%. Na przykład w najbliższych latach transport przejdzie zasadniczą transformację z uwagi na wielkie zainteresowanie pojazdami autonomicznymi łączącymi się z siecią.

Przeczytaj wpis

Reagowanie na incydenty jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu radzenia sobie z zagrożeniami, pokazują badania

W obliczu rosnącej armii cyberprzestępców, którzy nieustannie podejmują próby uzyskania dostępu do danych, sektor biznesowy inwestuje olbrzymie środki w nowe technologie i profesjonalistów, którzy pomagają w eliminacji luk w systemie cyberbezpieczeństwa. Mimo iż brzmi to obiecująco, postępy większości organizacji w zakresie opracowywania elastycznych sposobów walki z cyberprzestępczością są niewielkie.

Przeczytaj wpis