Aktualności

Bitdefender.pl

Przedsiębiorstwa wykorzystują rozwiązania Internetu rzeczy, ale są zdezorientowane w kwestii osiąganych celów

Organizacje są coraz bardziej entuzjastycznie nastawione do szans, jakie daje Internet rzeczy i tego, co mogą dzięki niemu osiągnąć. Ale ta obfitość możliwości jest ograniczana przez obawy o to, jak osiągnąć cele firmowe i które rozwiązania pozwolą je osiągnąć — zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Informa Engage dla Longview IoT, przedsiębiorstwo Carnegie Technologies.

Przeczytaj wpis

Sondaż pokazuje, że udostępnianie i gromadzenie danych sprawia, że użytkownicy boją się inteligentnych urządzeń

Prywatność danych i problemy z bezpieczeństwem ograniczają poziom zaufania do urządzeń inteligentnych. Ponad połowa konsumentów myśli, że proces gromadzenia danych, realizowany przez połączone urządzenia, jest „przerażający”, a 75% nie ufa w uczciwość metod obchodzenia się z danymi i ewentualnego dzielenia się danymi ze stronami trzecimi — zgodnie z wynikami ankiety prowadzonej przez Ipsos MORI dla organizacji pozarządowych Internet Society i Consumers International.

Przeczytaj wpis

Według Pwc sektor ubezpieczeń od zagrożeń cybernetycznych osiągnie wartość 7,5 miliarda USD przed końcem dekady

Ubezpieczenie od cyberryzyka to w oczywisty sposób dobry pomysł, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii i codziennie pojawiające się nowe złośliwe oprogramowanie. Tylko w czerwcu pojawiło się w sieci 6,46 miliona nowych złośliwych programów — jak donosi AV-Test. Ale sam fakt, że przedsiębiorstwo decyduje się na zabezpieczenie swoich aktywów na okoliczność ataku nie oznacza, że nigdy nie stanie się jego ofiarą. W obecnej rzeczywistości cyberataki są nieuniknione. To już nie jest kwestia tego „czy” dojdzie do kolejnych ataków, tylko „kiedy” do nich dojdzie i cenne dane zostaną zaszyfrowane lub krytyczna infrastruktura zostanie wyłączona.

Przeczytaj wpis

Miasto Riviera Beach (Floryda) płaci okup, aby odzyskać dostęp do zaszyfrowanych plików

Celem coraz większej liczby ataków typu ransomware jest lokalna administracja w całych Stanach Zjednoczonych — w rezultacie takich ataków organy administracyjne muszą wyłączać swoje systemy. I wydaje się, że większość organów administracyjnych ignoruje zalecenia FBI, aby nie spełniać żądań hakerów. Miasto Riviera Beach na Florydzie, miejsce zamieszkania 35 tysięcy ludzi, właśnie przyjęło taką samą taktykę — donosi CNN.

Przeczytaj wpis

Producent komponentów dla przemysłu lotniczego ASCO wstrzymuje światową produkcję po ataku szkodliwym oprogramowaniem typu ransomware

Belgijskie przedsiębiorstwo ASCO Industries, kluczowy gracz w branży produkcji komponentów dla lotnictwa cywilnego i wojskowego, padło 7 czerwca ofiarą ataku ransomware, który spowodował zatrzymanie procesów produkcyjnych w zakładach przedsiębiorstwa na całym świecie, donosi ZDNet. Ponieważ wszystkie systemy IT zostały sparaliżowane, około 1000–1400 pracowników zostało odesłanych do domu.

Przeczytaj wpis

Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym!

Od lat oprogramowanie oferowane przez Bitdefender jest poddawane najprzeróżniejszym testom, które sprawdzają jakość antywirusów dostępnych na rynku. Produkty, dostarczane w Polsce przez wyłącznego dystrybutora – firmę Marken Systemy Antywirusowe, od samego początku zdobywają w tych testach najwyższe wyniki, a co za tym idzie – certyfikaty jakości. Jako przykład można przytoczyć wysokie wyniki najnowszego testu anty-phishingowego, przeprowadzonym przez niezależną organizację, weryfikującą skuteczność programów antywirusowych, AV-Comparatives. „Anti-Phishing Test” dotyczył jednego z najbardziej popularnych narzędzi w zestawie Bitdefendera – Internet Security. Procedura badawcza polegała na zasymulowaniu sytuacji, w której użytkownicy są narażeni na

Przeczytaj wpis

Ponad 2,6 mln ataków phishingowych zbadanych przez brytyjski urząd skarbowy na przestrzeni trzech lat

Brytyjski urząd skarbowy (Urząd Skarbowy i Celny Jej Królewskiej Mości) rozpatruje skargi podatników na gwałtowny wzrost liczby ataków phishingowych. Jak wynika z raportu magazynu Infosecurity, od momentu wdrożenia w 2016 r. mechanizmu DMARC, którego celem jest zapewnienie dodatkowej ochrony poczty elektronicznej, urząd zdołał przechwycić i zablokować 300 milionów wiadomości phishingowych.

Przeczytaj wpis

Rosja: żądanie dostępu do zdjęć i rozmów w serwisie Tinder

Rosyjski wywiad chce przyjrzeć się bliżej naszym zdjęciom i rozmowom w serwisie Tinder. Jak podaje BBC, po tym jak Tinder i 175 innych firm zgodziło się przestrzegać rosyjskiego ustawodawstwa, w myśl którego firmy mają przechowywać dane na rosyjskich serwerach przez okres sześciu miesięcy, rosyjski rząd chce, aby Tinder ujawnił informacje, które gromadzi od swoich użytkowników na terenie kraju.

Przeczytaj wpis

Groźby mailowego szantażysty: trwałe zablokowanie strony internetowej

Jakby mało było przypadków, w których szantażyści grożą nam ujawnieniem seks-taśm z naszym udziałem albo twierdzą, że byliśmy członkami społeczności poświęconej cudzołóstwu lub nasze nazwisko pojawiło się w międzynarodowym dochodzeniu w sprawie wykorzystywania dzieci, teraz szantażyści próbują użyć jeszcze innej techniki. Jak podaje portal Bleeping Computer, oszuści kontaktowali się z właścicielami stron internetowych żądając zapłaty okupu, którego odmowa wiązałaby się z zablokowaniem witryny w następstwie agresywnych działań spamujących.

Przeczytaj wpis

Internetowy wyciek danych blisko 12 milionów pacjentów

Jak poinformowała w poniedziałek firma Quest Diagnostics w swoim komunikacie prasowym, bezpieczeństwo danych osobowych i medycznych prawie 12 milionów pacjentów mogło zostać naruszone w następstwie ataku na American Medical Collection Agency (AMCA) — agencję windykacyjną obsługującą sektor opieki zdrowotnej, w tym ośrodek badań laboratoryjnych Quest Diagnostics i towarzystwo ubezpieczeniowe UnitedHealth Group.

Przeczytaj wpis