Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Android

Bitdefender.pl

Mobilne antywirusy dla Androida pod lupą AV-Test

Opublikowano wyniki kolejnych testów przeprowadzanych przez niezależne laboratorium AV-Test. Tym razem skupiono się na antywirusach na system Android – który ostatnio został ogłoszony najpopularniejszym systemem na świecie. Badaniom poddano aż 20 różnych programów antywirusowych, które testowano pod względem ochrony, użytkowości oraz dostępnych opcji.

Przeczytaj wpis

Deweloperzy Android stworzyli zagrożenie roku 2015

Androidowi hakerzy uwielbiają szczury. Ale nie w postaci futrzastych i ogoniastych zwierzątek. Wolą cyberszczury (cyber-RATs), narzędzia dla cyberprzestępców, które zapewniają funkcjonalność backdoor (luka w zabezpieczeniach systemu utworzona specjalnie w celu późniejszego wykorzystania) i dostęp do urządzeń mobilnych użytkowników. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, Bitdefender zidentyfikował AndroRAT.A, jako jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla systemu Android w 2015 roku.

Przeczytaj wpis
Litery układające się w napis safety

Android – ochrona głosowa zamiast hasła czy to bezpieczne

Według raportów i medialnych doniesień, którymi zainteresowali się również specjaliści do spraw zabezpieczeń urządzeń mobilnych Bitdefender, niektórzy użytkownicy telefonów z systemem Android zauważyli, że wprowadzono nową usługę do ich telefonów. Wygląda na to, że dzięki głosowi będzie można odblokować telefon używając słów „Ok Google”.

Przeczytaj wpis
Przykład adware Android

Nowy Adware na Androida w Google Play

Bitdefender wykrył w Google Play 10 aplikacji, które zostały spakowane razem z agresywnym adware lub zapisują użytkowników do subskrypcji sms z numerów premium oraz mogą instalować dodatkowe aplikacje, które wyświetlają jeszcze więcej niepożądanych reklam.

Przeczytaj wpis