Ciekawostki

Bitdefender.pl

Biometria jedną z ofiar koronawirusa

Niektóre skutki obecnej globalnej pandemii, takie jak przejście na zdalny tryb pracy, czy wzrost popularności usług chmury publicznej, były łatwe do przewidzenia. Jednak inne, chociażby odwrót od biometrii, mogą być pewnego rodzaju zaskoczeniem.

Przeczytaj wpis

Inteligentne opony wykorzystują czujniki IoT do przesyłania ważnych danych bezpośrednio na telefon

Firma oponiarska Nokian Tyres oferuje rozwiązanie, które zwiększy wydajność i użyteczność, pomoże w konserwacji zapobiegawczej, zmniejszy koszty i stres: Intuitu, pierwsza gama inteligentnych opon firmy. Są wyposażone w czujniki IoT, które dostarczają istotnych danych do aplikacji w telefonie, dzięki czemu możesz otrzymywać aktualne dane dotyczące ważnych statystyk.

Przeczytaj wpis

Co dzieci robią dziś w sieci?

Dzieci to ciekawscy odkrywcy. Ich głód wiedzy i fascynacja nowinkami technologicznymi to jedno z wyzwań cyfrowego rodzicielstwa. Czy rodzice mogą żyć w harmonii ze swoim potomstwem urodzonym w erze cyfrowej? Inteligentne urządzenia są jak przedłużenie ręki, co u niektórych wywołuje przekonanie o tym, że cyborgi, znane dotąd z filmów science fiction, żyją teraz wśród nas. Niektórzy rodzice obawiają się wpływu technologii na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci, jednak nadal ignorują wiele zagrożeń, jakie mogą one napotkać w sieci. Zagrożenia online wykraczają poza szeroko zakrojone ataki hakerskie na urządzenia Internetu rzeczy

Przeczytaj wpis

Jaką funkcję w Internecie rzeczy pełnią czujniki?

Urządzenia, należące do Internetu rzeczy służą do pozyskiwania informacji, ich przetwarzania oraz generowania właściwych odpowiedzi. By możliwe było wykonywanie tych wszystkich funkcji, inteligentne systemy opierają swoje działanie na czujnikach. Przejmują one część zadań, dostarczając urządzeniom informacje o otaczającym świecie.

Przeczytaj wpis

Czy urządzenia IoT mogą działać bez internetu?

Systemy IoT określane są również jako „inteligentne” i „połączone”. Jak to wyjaśniono w innym artykule, ich głównym zadaniem jest obserwowanie świata fizycznego i zbieranie informacji o otoczeniu, w oparciu o którą podejmowane są decyzje lub inicjowane działania. W celu zapewnienia im skuteczności, niezbędny jest kanał komunikacyjny.

Przeczytaj wpis

Czym jest IoT? Złożona odpowiedź na proste pytanie

IoT jest na ustach wszystkich „znawców” techniki od lat, jednak wielu z nich przecenia korzyści, jakie daje ta technologia. Każdy z ekspertów podaje inną definicję terminu IoT. Najpopularniejsza i najkrótsza odpowiedź na pytanie, czym jest IoT, brzmi: to internet rzeczy, czyli sieć fizycznych obiektów podłączonych do internetu.

Przeczytaj wpis

Inteligentne zamki mogą być zabezpieczone przed atakami hakerów ale muszą też wytrzymać zwykły łom, wytrych a czasem… śrubokręt

Na to, żeby należycie wypełniać swoją rolę, fizyczne kłódki potrzebowały setek lat ewolucji. Równolegle rozwijały się też narzędzia, wykorzystywane do ich otwierania lub łamania. W ten sposób w dziedzinie zabezpieczeń osiągnięto taki poziom, że pokonanie drogiego zamka wymaga już profesjonalisty. Wydaje się jednak, że ewolucja ta cofnęła się ostatnio o kilka kroków, a powodem tego jest… pojawienie się zamków inteligentnych.

Przeczytaj wpis

Inteligentny robot pomoże zapracowanym pielęgniarkom

Pomimo ciągłych zagrożeń ze strony hakerów, amerykańskie jednostki opieki medycznej, w trosce o swoich pacjentów, nie obawiają się podjąć ryzyka wprowadzania najnowszych technologii, z inteligentnymi robotami włącznie. Najświeższym przykładem tego jest przypadek teksańskiego szpitala Texas Health Presbyterian Hospital z Dallas. Instytucja ta zgodziła się na pilotowy eksperyment z robotem-pielęgniarką, który ma wesprzeć nadmiernie obciążony personel.

Przeczytaj wpis

Nadchodzą boty… Odciążą ciebie w realizacji nudnych zadań w pracy!

Procesy biznesowe, w tym dotyczące zarządzania bezpieczeństwem, stają się coraz bardziej złożone. W dobie rosnącej popularności chmur obliczeniowych, big data i uczenia maszynowego, organizacje otrzymały narzędzia do automatyzacji większości procesów, szczególnie w przypadku zadań charakteryzujących się dużą powtarzalnością.

Przeczytaj wpis