Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Media Społecznościowe

Bitdefender.pl

Messenger nareszcie pozwala zaszyfrować wiadomości. Wyjaśnimy jak to zrobić.

Z pewnością większość z nas korzysta z Messengera, w związku z tym warto poświęcić chwilę, by upewnić się, że używamy najnowszej wersji aplikacji na Androida lub urządzenia z systemem Apple. Powodem czemu jest to takie ważne jest fakt, że Facebook w końcu udostępnił opcje tzw. “poufne rozmowy” (“Secret Conversations”) dla niemalże miliarda swoich użytkowników, tworząc w ten sposób największą w Internecie sieć szyfrowania wiadomości poprzez end-to-end. Metoda end-to-end oznacza, że nikt poza komunikującymi się nie będzie miał możliwości przechwycenia wysyłanych przez rozmówców wiadomości.

Przeczytaj wpis

Ciemna strona chmury

Badania wykazały, że gdy chmura stała się rzeczywistością dla firm, większość z nich doświadczyła incydentów zagrożenia bezpieczeństwa – 59 % odnotowanych przypadków dotyczyło niepożądanych zewnętrznych udostępnień, a 47 % – dostępu z nieautoryzowanych urządzeń. Zgłaszano też problemy z danymi z chmury, zsynchronizowanymi z utraconymi/skradzionymi urządzeniami, zagrożenia danych logowania pracownika i ze strony złośliwych insiderów, ale informowało o tych zagrożeniach mniej niż 1/3 ankietowanych (odpowiednio 32%, 28%, 22%).

Przeczytaj wpis

Hakerzy przechwycili konto Twitter i www Tesla

Tesla Motors słynie z wysokiej jakości, wypełnionych gadżetami samochodów elektrycznych, ale nie musi to oznaczać, że panuje nad wszystkimi technologiami.
W ten weekend, ku uciesze niektórych, strona i konto Twitter należące do Tesla zostały przejęte przez hakerów. Goście teslamotors.com znaleźli na stronie dodane przez hakerów obrazy i wiadomości, zamiast ilustracji przedstawiających samochody elektryczne.

Przeczytaj wpis
Oszust na facebook

Scam Facebookowych gratisów!

Tak niewiele słów jest w stanie przykuć naszą uwagę, jak „GRATIS” lub „ZA DARMO”. Wydawałoby się, że ciągłe nadużywanie tych słów przez marketerów spowoduje, że zmniejszy to moc tych słów. Jak się jednak okazuje, zasada ta nie zadziała w tym przypadku. Słowa te użyte w reklamie na stronie internetowej, zasłyszane w radiu lub obejrzane w telewizji potrafią spowodować zatrzymanie się takiej osoby i wysłuchanie komunikatu.

Przeczytaj wpis
Obrazki dziecięce

Czy zdjęcia dzieci na Facebooku są bezpieczne?

W zeszłym tygodniu Facebook zaprezentował nową opcję zwaną Scrapbook (albumy). Pozwala ona rodzicom na organizację i wspólne śledzenie zdjęć ich dziecka na stronie. Zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa producenta oprogramowania Bitdefender również wyraził swoje wątpliwości. Funkcja została również ostro skrytykowana przez różne osoby, twierdzące, że rodzice nie powinni w ogóle publikować zdjęć swoich dzieci na portalach społecznościowych, dbając o ich doczesną i przyszłą prywatność oraz reputację. Czy zdjęcia dzieci na Facebooku są bezpieczne?

Przeczytaj wpis