Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Poradniki

Bitdefender.pl

OCHRONA WIDEO I AUDIO

OCHRONA WIDEO I AUDIO Co oferuje moduł Ochrony Wideo i Audio? Moduł ochrony wideo i audio wbudowany w oprogramowanie antywirusowe firmy Bitdefender oferuje użytkownikom zabezpieczenie przed atakami, których celem jest przejęcie połączonej z urządzeniem kamerki wideo, oraz podłączonego mikrofonu. Jak zapobiegać przechwyceniu kamerki internetowej, oraz mikrofonu? Najprostszym sposobem na uniknięcie ataku przejmującego kamerkę internetową lub mikrofon jest odłączenie obu tych urządzeń w czasie, w którym użytkownik nie ma potrzeby z ich korzystania. Można również ręcznie wyłączyć je w systemie operacyjnym, oraz w każdej, poszczególnej aplikacji, która posiada możliwość rejestrowania wideo

Przeczytaj wpis

BITDEFENDER VPN

Bitdefender VPN Czym jest Bitdefender VPN? VPN (albo Virtual Private Network) jest usługą, która pozwala na połączenie z internetem za pomocą szyfrowanego, bezpiecznego połączenia tzw. tunelu. Korzystając z internetu w ten sposób, użytkownik ma pewność, że jego dane nie są narażone na wyciek, dzięki czemu pozostają prywatne, oraz anonimowe. Zadaniem Bitdefender VPN jest zabezpieczenie aktywności online użytkownika za każdym razem, gdy korzysta z połączenia z publicznej, niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej, którą można znaleźć m.in. na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach, czy hotelach. Umożliwia to zapobieganie występowaniu niefortunnych sytuacji, w czasie których

Przeczytaj wpis

Jak zabezpieczyć router przed atakami?

Router jest często atakowany przez hakerów, ponieważ stanowi chętnie wykorzystywaną przez przestępców furtkę do Twojej sieci domowej i wszystkich znajdujących się w niej urządzeń. Najczęściej w celu kradzieży poufnych informacji lub przejęcia kontroli nad Twoim ruchem sieciowym. Znanych jest co najmniej dziesięć zagrożeń infekujących router w celu tworzenia gigantycznych botnetów.

Przeczytaj wpis

Rodzinny wellness w świecie cyfrowym. 5 praktycznych porad i wskazówek

Ninę Hersher poznałam w czasie, gdy właśnie próbowałam opracować dla moich dzieci zasady korzystania ze sprzętu cyfrowego. Nina jest właścicielką firmy Nourishing Habits oraz współzałożycielką Digital Wellness Warriors. Pierwsze, co od niej usłyszałam, to: „W naszym domu mamy «strefy bez telefonu» i regularnie rozmawiamy na tematy związane z technologią i bezpieczeństwem cybernetycznym”.

Przeczytaj wpis

Jak zabezpieczyć się przed cyberatakami w 2018 roku?

Przed nami kolejny rok, w którym korzystanie z internetu będzie dla nas nieodzowne. Wypadałoby zatem przyzwyczaić się do myśli, iż posiadanie oprogramowania antywirusowego powinno być dla nas obowiązkiem. Zastanawiać się możemy jedynie nad tym, które, spośród obecnych na rynku, będzie najbezpieczniejsze dla danych, gromadzonych przez nas w internecie. Wiemy już, że nie unikniemy ataków cyberprzestępców. Możemy jednak przechytrzyć ich działania, w odpowiedni sposób zabezpieczając nasze pliki. W związku z rosnącymi działaniami hakerów, sporządziliśmy listę sposobów, które pozwolą na skuteczne zmniejszenie ryzyka ich działań.

Przeczytaj wpis

10 kroków jak zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych i prywatności?

Przygotowaliśmy 10 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa i prywatności Waszych danych. Ich przestrzeganie zagwarantuje spokój i niewrażliwy na atak szkodliwego oprogramowania smartfon, laptop, a także komputer stacjonarny. Co więcej, po zastosowaniu się do poniższych zaleceń, dostawcy Internetu oraz hakerzy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do generowanych przez urządzenie pakietów sieciowych — ich odszyfrowanie będzie prawie niemożliwe (z pewnymi wyjątkami).

Przeczytaj wpis

W jaki sposób wybrać dobry produkt antywirusowy do firmy?

Według ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli, który porusza kwestie bezpieczeństwa danych w podmiotach państwowych, procesy prowadzące do zapewnienia ochrony informacji elektronicznych są niewystarczające, a w większości placówkach państwowych, osoba, która jest odpowiedzialna za kontrolowanie i zapewnienie bezpieczeństwa IT nie posiada wystarczających kwalifikacji do zarządzania całym i skomplikowanym procesem.

Przeczytaj wpis

Jak sprawić, aby dziecko mądrze korzystało z Internetu?

Istnieją dwie strony Internetu: pierwsza, która daje wiele możliwości od nauki po rozrywkę oraz drugą, stanowiącą pole do działania cyberprzestępców. Wykradanie danych osobowych, infekowanie komputera w celach zarobkowych, np. ransomware to przeważnie cele hakerów. Jednak przy pomocy Internetu oraz portali społecznościowych przestępcy potrafią odszukać i wybrać sobie ofiarę. Dlatego ważne jest edukowanie dzieci, że w sieci spotkają nie tylko przyjaciół. Dla większości nastolatków nie jest problemem zrobienie zdjęcia oraz umieszczenie go na portalu społecznościowym. Według statystyk, aż 38% użytkowników Facebooka w 2012 r. to małoletni poniżej 13 lat, a jest sprzeczne z regulaminem tego portalu. Korzystanie z Internetu może być również niebezpieczne, szczególnie dla najmłodszych, często słyszy się o pedofilii, porwaniach lub stalkingu. Żeby zapobiec wyżej wymienionym niebezpieczeństwom to rodzic musi kontrolować zachowanie swojego dziecka w Internecie. Można to robić na wiele sposobów, jednak jednym z rozsądniejszych rozwiązań jest założenie kontroli rodzicielskiej na urządzenia dziecka.

Przeczytaj wpis

Formularz kontaktowy

Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    do10osobdo50osobwiecejniz50

    do20urzadzendo50urzadzenwiecejniz100

    stalynowy