Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Wycieki Danych

Bitdefender.pl

Facebook ukarany grzywną za Cambridge Analytica

Facebook ukarany grzywną za Cambridge Analytica

Facebook ukarany grzywną 500 tys. funtów za skandal z udziałem Cambridge Analytica. Orzeczona przez UK Information Commissioner’s Office (ICO – brytyjski odpowiednik polskiego GIODO) grzywna stanowi maksymalny wymiar kary, jaki można wymierzyć na mocy brytyjskiej ustawy o ochronie danych osobowych (Data Protection Act) z 1998 r.

Przeczytaj wpis

Wyciekły dane 9,4 mln klientów linii lotniczych Hong Kong Airlines

Cathay Pacific, właściciel linii lotniczych Hong Kong Airlines, w oficjalnym komunikacie prasowym oświadczył, że odkryto nieautoryzowany dostęp do danych 9,4 miliona pasażerów, w tym do nazwisk, narodowości, numerów telefonów, adresów email, adresów pocztowych, numerów paszportów, numerów dowodów tożsamości i innych.

Przeczytaj wpis

Menedżer z Equifax skazany za wykorzystywanie poufnych informacji

Sudhakar Reddy Bonthu, kierownik ds. produkcji w dziale zarządzania oprogramowaniem w agencji kredytowej Equifax, otrzymał w sierpniu 2017 r. do wykonania projekt o nazwie kodowej «Sparta». Od swoich przełożonych usłyszał on, że projekt jest przeznaczony dla jednego z klientów firmy i ma dostarczyć interfejs użytkownika, który pozwoliłby jego własnym klientom sprawdzać online, czy są narażeni na naruszenie bezpieczeństwa. Bonthu nie poznał nazwy klienta. Został natomiast poinformowany, że projekt ma wysoki priorytet i musi być wdrożony do 26 września 2017 r.

Przeczytaj wpis

Yahoo rozlicza się z 47 milionów dolarów

Yahoo dość późno poinformował użytkowników, że trzykrotnie dokonano masowej kradzieży danych osobowych. Przy okazji zwrócił uwagę na zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: strategii bezpieczeństwa cybernetycznego firmy, bezpieczeństwa sieci i etyki biznesu. 

Przeczytaj wpis

Malware kradnie dane z kart kredytowych w hotelach

Hakerzy zdołali wykraść szczegóły danych kart kredytowych i debetowych klientów, którzy dokonali zakupów w 54 hotelach zarządzanych przez konsorcjum Starwood Hotels and Resorts (w jego skład wchodzą Sheraton, Four Points by Sheraton, St. Regis, The Luxury Collection, Le Meridien, W Hotels, Westin, Element).

Przeczytaj wpis