Zagrożenia Internetowe

Bitdefender.pl

COVID-19 napędza działania hakerów

Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów od cyberbezpieczeństwa, biorących udział w konferencji Black Hat USA, pokazują, że pandemia koronowirusa stanowi bardzo duże zagrożenie dla firmowych sieci. Co gorsza, nie jest to sytuacja przejściowa.

Przeczytaj wpis

CallStranger: luka zagrażająca miliardom urządzeń

Luka „CallStranger” stanowi poważne zagrożenie dla miliardów urządzeń podłączonych do Internetu – ostrzegają specjaliści Bitdefendera. Jest to usterka protokołu Universal Plug and Play (UPnP), który służy do komunikacji pomiędzy komputerami oraz urządzeniami sieciowymi.

Przeczytaj wpis

Malware pod przykrywką COVID-19

Wzrasta liczba wyłudzeń, ataków i kampanii phishingowych, w których motywem przewodnim jest koronawirus. Eksperci ostrzegają przed nowym zagrożeniem wykorzystującym złośliwe makra w programie Excel 4.0.

Przeczytaj wpis

COVID-19 atakuje błyskawicznie. Nie inaczej jest z wirusami komputerowymi.

Jak doskonale wszyscy wiemy, koronawirus stanowi dziś ogromny problem. Stale rośnie liczba osób zakażonych COVID-19. Dzieje się to wręcz na naszych oczach. Niestety podobnie wygląda kwestia związana z cyberbezpieczeństwem. Jak podaje Bitdefender, analitycy odnotowują średnio aż dwieście infekcji na sekundę! Często hakerzy wykorzystują naszą uśpioną czujność i pod postacią wiadomości na temat koronawirusa ukrywają szkodliwe oprogramowanie. Pamiętajmy, że cyberprzestępcy poprzez kradzież naszych danych mogą dostać się na przykład do kont bankowych. Efektem może być, rzecz jasna pozbawienie nas wszystkich oszczędności.

Przeczytaj wpis