Zagrożenia Internetowe

Bitdefender.pl

Pomyśl dwa razy, zanim sprzedasz

Nabywcy inteligentnych urządzeń czasami otrzymują więcej, niż się spodziewali, gdy gadżet zachowuje informacje od poprzedniego właściciela. Nie zawsze jest to wina pierwotnego użytkownika, ale elementów pamięci zawartych w systemie IoT, które mogą przechowywać dane nawet po przywróceniu domyślnych ustawień fabrycznych.

Przeczytaj wpis

Kto czyta e-maile Twojego szefa?

Wszyscy wiemy, że Business Email Compromise (BEC) jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń informatycznych dla organizacji. Przestępcy oszukują twój personel, aby przelał pieniądze na konto bankowe pod ich kontrolą.

Przeczytaj wpis

Poważne luki w zabezpieczeniach routerów i urządzeniach NAS

Badacze oceniający stan bezpieczeństwa 13 routerów i urządzeń pamięci masowej podłączonych do sieci, wykryli 125 luk w zabezpieczeniach, z których niektóre można zdalnie wykorzystać bez uwierzytelniania. Prawie wszystkie przetestowane gadżety miały co najmniej jedną lukę w zabezpieczeniach, z której zdalny atakujący mógł uzyskać dostęp do panelu administracyjnego.

Przeczytaj wpis

15 000 prywatnych kamer otwartych na szpiegowanie

Po raz kolejny pojawiają się obawy związane z niedostatecznym stanem bezpieczeństwa IoT, po tym jak jeden z badaczy bezpieczeństwa odkrył ponad 15 000 prywatnych kamer internetowych, które zostały szeroko otwarte dla każdego, kto ma konto internetowe do monitorowania.

Przeczytaj wpis

Głos prezesa winny kradzieży 243 000 USD

Tak zwane aplikacje sztucznej inteligencji, takie jak Zao, wzbudzały kontrowersje związane z ich potencjalnie niewłaściwym wykorzystaniem mającym na celu pokonanie systemów rozpoznawania twarzy. Chińska aplikacja wideo Deepfake okazała się bardzo popularna, ponieważ użytkownicy dobrze się bawili, przeszczepiając swoje twarze cyfrowe na materiał filmowy i popularne programy telewizyjne, takie jak „Gra o tron”.

Przeczytaj wpis

Największe zagrożenia Cloud Security Alliance dla Cloud Computing

Okresowo Cloud Security Alliance publikuje raport o największych zagrożeniach dla chmury. Raporty te mają nadzieję zwiększyć świadomość zagrożeń dla danych przetwarzanych w chmurze. W tym roku interesujące jest to, że niektóre zagrożenia, w tym odmowa usługi, luki w zabezpieczeniach technologii wspólnej oraz utrata danych dostawcy usług w chmurze i luki w systemie zostały sklasyfikowane tak nisko w ankiecie, że nie sporządzili nowego raportu. Wszystkie zostały uwzględnione we wcześniejszym raporcie Cloud Security Alliances, The Treacherous 12.

Przeczytaj wpis