Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Zagrożenia Internetowe

Bitdefender.pl

CISA oraz FBI oskarżają chińskich hakerów

Amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) oraz FBI poinformowały, że chińscy hakerzy atakują agencje rządowe, wykorzystując luki w Microsoft Exchange oraz produktach Citrix, Pulse i F5. Instytucje wydały jednocześnie rekomendacje dotyczące ochrony systemów teleinformatycznych.

Przeczytaj wpis

Pharming – co to jest i jak z nim walczyć?

Wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej niebezpieczeństw, które czyhają na jego użytkowników. Internauci mogą paść ofiarą szerokiego spektrum ataków przygotowanych przez niebezpiecznych cyberprzestępców, wśród których jednym z groźniejszych jest pharming. Definicja mówi, że polega on na podmianie strony, na którą trafiamy. Jest ona łudząco podobna do witryny, z której chcieliśmy skorzystać (np. banku internetowego), lecz służy do przejęcia podanych przez nas danych dostępowych, a w konsekwencji kradzieży.

Przeczytaj wpis

COVID-19 napędza działania hakerów

Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów od cyberbezpieczeństwa, biorących udział w konferencji Black Hat USA, pokazują, że pandemia koronowirusa stanowi bardzo duże zagrożenie dla firmowych sieci. Co gorsza, nie jest to sytuacja przejściowa.

Przeczytaj wpis

CallStranger: luka zagrażająca miliardom urządzeń

Luka „CallStranger” stanowi poważne zagrożenie dla miliardów urządzeń podłączonych do Internetu – ostrzegają specjaliści Bitdefendera. Jest to usterka protokołu Universal Plug and Play (UPnP), który służy do komunikacji pomiędzy komputerami oraz urządzeniami sieciowymi.

Przeczytaj wpis