0

Brak tworzenia kopii danych może okazać się tragiczny w skutkach!

kopia danych bitdefender

Rezygnacja z tworzenia zapasowych kopii danych i brak strategii ich odzyskiwania może mieć drastyczne w skutkach konsekwencje biznesowe.

 Boleśnie przekonał się o tym dobrze znany wśród kobiet kalifornijski koncern, zajmujący się produkcją gąbek do makijażu.

Brak kopii zapasowej to ryzyko utraty danych!

 Firma Rea.deeming Beauty, Inc. popełniła bardzo poważny błąd i nie prowadziła codziennego zapisu danych. Nie może zatem ustalić, kto padł ofiarą malware i jakie będą konsekwencje tego włamania. W tej chwili firma próbuje skontaktować się z 3,673 klientami, którzy korzystali z jej oferty, aby dowiedzieć się, kogo dosięgły macki przestępstwa.

Wykryty Malware

Producent Beautyblender rozpoczął dochodzenie sądowe i poinformował o tym swojego usługodawcę internetowego, po tym, jak dwoje klientów zgłosiło podejrzane transakcje, dokonane za pomocą kart kredytowych, których używali do zakupów na ich stronie. Malware został wykryty w październiku 2017 roku. Informacja ta została potwierdzona w listopadzie przez badające tą sprawę osoby trzecie. Okazało się, że strona została zainfekowana w lipcu, a hakerzy mieli nieautoryzowany dostęp do danych klientów, ich adresów, numerów telefonu, wiadomości e-mail oraz informacji na temat ich kart kredytowych i debetowych.

 

Badania sądowe mają wykazać, kiedy doszło do zainfekowania naszej strony internetowej. Niestety, ze względu na brak kopii zapasowych strony, które dostępne były na stronie firmy hostingowej, nie jesteśmy w stanie potwierdzić, kiedy dokładnie doszło do umieszczenia złośliwego oprogramowania na stronie”, oznajmiło Rea.deeming Beauty, Inc.

Przezorny dwa razy ubezpieczony

Atak na firmę o której mowa w tym artykule doskonale pokazuje jak bardzo ważne jest korzystanie z oprogramowania antywirusowego oraz oczywiście regularne tworzenie kopii zapasowych. Zalecamy posiadać software, który będzie chronił nasze dane przed atakami coraz częściej pojawiających się wirusów. Oczywiście pamiętajmy, aby ograniczyć zaufanie i dwa razy zastanówmy się, na jakie strony internetowe wchodzimy. Nie zapominajmy także o tworzeniu kopii zapasowych naszych danych. powiedziała Natalia Kowalska, promotor marki Bitdefender w Polsce.

Backup sprzed kilku lat

Ostatni backup danych firmy pochodzi z kwietnia 2015 roku. Z powodu odległego czasu niemożliwe jest uzyskanie informacji na temat tego, którzy z klientów zostali narażeni na kradzież danych i oszustwa. Nie można również odzyskać danych, które były gromadzone przez lata i zawierały dużo cennych informacji dotyczących ich działalności. Nieprzestrzeganie zasady regularnego tworzenia kopii zapasowych to jeden z największych błędów popełnianych przez firmy, które w przypadku jakichkolwiek ataków cybernetycznych, awarii systemu czy klęsk żywiołowych narażone są na trwałą utratę danych.

Klienci poinformowani

Wiadomość e-mail, którą dostarczyło do swoich klientów Rea.deeming Beauty, Inc. zawierała informacje o tym, że zainfekowany kod został już usunięty z ich strony, jednak dalej zaleca się monitorowanie transakcji na kartach kredytowych, których dane zapisane były w ich systemie.

 

Usunęliśmy zainfekowany kod, który doprowadził do usterki oraz wdrożyliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa, które pomogą zmniejszyć prawdopodobieństwo podobnych incydentów w przyszłości.” – czytamy w wiadomości podpisanej przez Catherine Bailey, prezesa i dyrektora ds. Operacyjnych. „Informacje te przekazujemy osobom, które mogły zostać dotknięte przez ten incydent, aby mogły podjąć kroki w celu zapobieżenia ewentualnym oszustwom, jeśli uznają to za konieczne. O zaistniałej sytuacji powiadomimy również odpowiednie organy regulacyjne i agencje kredytowe.

 

Informacje można wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Copyright 2015 © marken.com.pl

Wymagania technicze: przeglądarka z obsługą html5, css3 z włączonym javascript.