0

Bitdefender na czele zestawienia. To najlepszy antywirus dla biznesu według testów AV-Comparatives.


Niezależny tester oprogramowania antywirusowego opublikował wyniki Business Malware Protection Test oraz Business Real-World Protection Test.


Wszyscy, spośród 16 dostawców oprogramowania antywirusowego, posiadają rozwiązania bardzo zbliżone do siebie pod względem skuteczności, ale z analizy testów z marca i kwietnia wynika, że zwycięzca jest tylko jeden - Bitdefender Endpoint Security Elite .


Program poprawnie zidentyfikował wszystkie, ze 620 podsuniętych mu próbek złośliwego kodu, nie wywołując przy tym ani jednego fałszywego alarmu.

To najlepszy wynik, jaki uzyskał Bitdefender w konfrontacji z innymi producentami oprogramowania. Panda i Trend Micro również poprawnie rozpoznały wszystkie próbki złośliwego kodu, ale wygenerowały odpowiednio: 3 i 14 fałszywych alarmów.


 

Przed przystąpieniem do testu Real-World Protection wszystkie próbki poddane były procesowi skanowania automatycznego, które wykonywał dany program zabezpieczający (np. podczas kopiowania plików z lub na dysk USB czy zapisywania poczty). Przy pomocy próbek, które nie były wykryte i zniszczone, sprawdzono poziom ochrony behawioralnej. Jeśli produkt nie zapobiegł albo nie odwrócił wszystkich zniszczeń dokonanych przez złośliwy kod, wynik testu był negatywny.


W teście sprawdzającym, czy dane oprogramowanie nie myli popularnych aplikacji biznesowych ze złośliwym oprogramowaniem,Bitdefender Endpoint Security Elite  również nie popełnił żadnej pomyłki. Stanowi dobrą propozycję programu antywirusowego dla biznesu.


Więcej szczegółowych informacji o przeprowadzonym teście można znaleźć w 
oficjalnym raporcie od AV-Comparatives.Copyright 2015 © marken.com.pl

Wymagania technicze: przeglądarka z obsługą html5, css3 z włączonym javascript.