Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Brak możliwości instalacji Bitdefendera na procesorach opartych o architekturę ARM

Arkadiusz K

17 sierpnia 2021

Informacja na temat kompatybilności rozwiązań Bitdefender z procesorami ARM

Tego produktu nie można zainstalować na urządzeniach z procesorami ARM  – taki komunikat może Ci się pojawić podczas próby instalacji programu na urządzeniu z systemem Windows. 

Może się on pojawić jeżeli Bitdefender jest niekompatybilny z procesorem urządzenia.  Pomimo tego, że obsługuje Windows 10, pracuje na platformie Qualcomm. Procesory oparte o architekturę ARM nie są wspierane przez Bitdefendera. 

Czym jest procesor ARM?

Wszystkie komputery, tablety i smartfony wykorzystują procesor. 

Zazwyczaj komputery i laptopy korzystają z procesorów Intel lub AMD. Są to wysoce wydajne jednostki wymagające systemu chłodzenia, dużej baterii lub źródła zasilania. 

Wszystkie smartfony korzystają jednak z chipów ARM. Procesory ARM charakteryzują się lepszym zużyciem energii i odprowadzaniem ciepła, co sprawia, że są idealne dla smartfonów i tabletów, gdzie mobilność i czas pracy na baterii są kluczowymi funkcjami. Te zasilane bateriami urządzenia działają na systemach o niskim zużyciu zasobów i nie wymagają mocy obliczeniowej standardowego komputera.  

Ze względu na ich wydajność i stosunkowa niską cenę, niektóre laptopy z systemem Windows zostały wyposażone w procesory ARM. Przykładowo: Notably, Microsoft Surface Pro X, ASUS NovaGo, HP Envy x2, and Samsung Galaxy Book S. Laptopy te jednak nie obsługują natywnie Windows 10. Microsoft stworzył specjalną wersję Windows 10 dla tego typu urządzeń, która może uruchamiać normalne aplikacje, jednak z pewnymi ograniczeniami. Procesory ARM mogą uruchamiać 32-bitowe aplikacje, ale nie wszystkie 64-bitowe aplikacje; tylko te, które zostały przeportowane do ARM64. Dostępność i kompatybilność aplikacji będzie się różnić.  Więcej informacji na temat Komputerów z procesorami ARM oraz ograniczeń aplikacji

Jak mogę sprawdzić czy mój komputer ma procesor ARM?

Wykonaj następujące kroki:

 • Sprawdź opis produktu na stronie producenta.
 • Wyszukaj nazwę modelu urządzenia wraz z dopiskiem ARM.
 • Kliknij w przycisk Menu Start i wybierz Ustawienia. W Ustawienia zjedź na dół i kliknij Informacje. Sprawdź informacje wyświetlane obok ProcesorTyp Systemu.
 • Otwórz Menedżer Zadań i następnie go otwórz. W zakładce Wydajność kliknij w procesor. Informacje pojawią się w prawym górnym rogu. 
 • Otwórz Panel Sterowania > System.  Sprawdź informacje wyświetlane obok ProcesorTyp Systemu.

Po wykonaniu tych czynności będziesz wiedział jaki procesor znajduje się w twoim urządzeniu. 

Co mogę zrobić?

Nie będziesz w stanie zainstalować Bitdefendera na systemie opartym o architekturę ARM.

Zabezpieczenia Windows będą Cię chronić tak długo jak wspierane będzie Twoje urządzenie. 

Slot licencji możesz wykorzystać do ochrony innego urządzenia, które spełnia wymagania systemowe lub możesz podzielić się licencją z bliskimi. 

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/1776/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy