Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak skonfigurować filtr stron Internetowych w Bitdefender GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

8 listopada 2023

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób prawidłowo skonfigurować filtrowanie stron Internetowych na punktach końcowych w Bitdefender GravityZone.

Wymagania Kontroli zawartości

Systemy operacyjne

Kontrola zawartości jest przeznaczona tylko dla oficjalnie wspieranych systemów operacyjnych Windows, Windows Server i macOS. 

Oficjalne wymagania systemowe Bitdefender GravityZone.

Przeglądarki Internetowe

Potwierdzono, że zabezpieczenia przeglądarki punktów końcowych działają z następującymi przeglądarkami:

Internet Explorer 8+
Mozilla Firefox 30+
Google Chrome 34+
Safari 4+
Microsoft Edge 20+
Opera 21+

Jak zainstalować filtr stron Internetowych na punktach końcowych

Filtr stron Bitdefender GravityZone wymaga zainstalowania na punktach końcowych modułu Ochrony sieci wraz z Kontrolą zawartości. Oznacza to, że w trakcie tworzenia pakietu instalacyjnego musi on być zaznaczony “ptaszkiem” jeszcze przed pobraniem instalatora z konsoli.

instalator z zaznaczoną kontrolą zawartości

W przypadku już istniejących instalacji, jeśli Kontrola zawartości nie została zainstalowana, należy ją Dodać za pomocą zdalnego zadania Rekonfiguracji agenta. Zadanie omawiamy na tym filmie.

Jak włączyć skanowanie ruchu sieciowego dla protokołu HTTPS

Filtr stron Internetowych do działania wymaga włączenia skanowania ruchu szyfrowanego (SSL). Po zainstalowaniu agenta BEST wraz z modułem Kontroli zawartości należy włączyć go w swojej konsoli. W tym celu przejdź do zakładki Polityka > Ochrona sieci > Ogólne. Zaznacz “ptaszkiem” Przechwytuj szyfrowany ruch oraz Skanuj HTTPS. Zapisz politykę przyciskiem na dole strony.

włączenie skanowania https w gravityzone

Jak włączyć filtrowanie stron Internetowych

Filtr stron Internetowych znajduje się w Polityce > Ochrona sieci > Kontrola zawartości. Znajdziesz go na górze tej zakładki pod nazwą Kontrola dostępu do sieci Web.

Zależnie od potrzeb działa on obustronnie co oznacza, że możesz zezwolić na otwieranie wszystkich stron Internetowych oprócz tych zabronionych oraz odwrotnie. Umożliwia blokowanie wszystkich stron oprócz wykluczonych z filtrowania.

Aby skonfigurować zaznacz “ptaszkiem” Kontrolę dostępu do sieci Web i kliknij obok niebieski napis Ustawienia.

wejście do ustawień filtrowania stron w gravityzone

W środku znajdują się trzy zakładki:

Harmonogram

W tym miejscu możesz ograniczyć dostęp do Internetu w określonych dniach i godzinach klikając odpowiednie komórki w tabeli.

harmonogram filtrowania stron w gravityzone

Kategorie

Aby filtrować strony po kategoriach przygotowanych przez Bitdefendera zaznacz pozycję Filtr kategorii stron Internetowych. Możesz zdefiniować blokady i zezwolenia ręcznie klikając czarny napis Reguły Stron Internetowych.

kategorie filtrowania stron w gravityzone

Wykluczenia

Uwaga!

W tym miejscu znajdują się wykluczenia TYLKO z filtrowania stron. Wyjątki od skanowania antywirusowego znajdują się w innym miejscu (Polityka > Ochrona sieci > Ogólne > Wykluczenia).

Możesz ręcznie blokować lub zezwalać na dostęp do konkretnych stron wpisując do tabeli poszczególne adresy URL. Działają tu też tzw. wildcardy:

https://bitdefender.pl/* – ten wildard powinien utworzyć regułę dotyczącą adresu URL o wpisanym początku. Gwiazdka zastępuje resztę adresu, więc nie powinien on mieć znaczenia dla tej reguły.

*bitdefender.pl* – utworzona w ten sposób reguła powinna przepuścić przez filtr wszystkie strony Internetowe z frazą umieszczoną między gwiazdkami.

wykluczenia z filtrowania stron w gravityzone

Po skonfigurowaniu Kontroli dostępu do sieci Web zapisz ustawienia przyciskiem na dole oraz ponownie zapisz całą politykiem kolejnym przyciskiem u dołu strony.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy