Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

29 października 2018

Facebook usunął 68 fanpage’y oraz 43 fałszywe konta, wykorzystywane do manipulowania wynikami wyborów prezydenckich w Brazylii.

Usunięte fanpage’e oraz fałszywe konta generowały treści niezgodne z regulaminem Facebooka. Był to między innymi spam wyborczy, a także klikalne treści (tzw. clickbait content). Były one rozpowszechniane w celu tworzenia farm lajków, zwiększających znacząco zasięg spreparowanych informacji wyborczych. Usunięte strony oraz profile założone zostały Raposo Fernandes Associados (RFA), lokalną grupą marketingową powiązaną z prawicowym kandydatem na prezydenta Jairem Bolsonaro. Jednocześnie obaj kandydaci do urzędu prezydenta Brazylii skarżą się na polityczny trolling, mogący wpłynąć na wyniki głosowania.  

– Nie tylko Facebook został zaatakowany. Podobne działania widoczne są w aplikacji WhatsApp, który jest głównym komunikatorem, a także kanałem uzyskiwania informacji, także politycznych, w Brazylii. Rozpowszechnianie dezinformacji wyborczej stało się poważnym problemem dla sieci społecznościowych. Jest to coraz popularniejsza taktyka wykorzystywana celem wpływania na opinię publiczną i wyniki wyborów. Dlatego sieci społecznościowe powinny wziąć na siebie odpowiedzialność za takie praktyki i skutecznie im przeciwdziałać – powiedział Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.  

Monici Guise, Menedżer ds. Polityki Bezpieczeństwa Facebooka w Brazylii, wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie:  

– Prowadzimy stały monitoring i w przypadku pojawienia się podejrzanych zachowań, natychmiast je blokujemy.  

Z kolei Victoria Grand, Główny Menedżer ds. Polityki Bezpieczeństwa Facebooka stwierdziła:  

– Wybory prezydenckie w Brazylii to krytyczny moment dla tego kraju, dlatego koncentrujemy swoje wysiłki na zapewnieniu neutralności politycznej sieci społecznościowych i bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za próby manipulacji opinią publiczną.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy