Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Megatrendy bezpieczeństwa w 2020 r

Jakub T.

6 listopada 2019

Trendy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego zawsze ewoluują. A Security Industry Association , grupa handlowa, która koncentruje się na bezpieczeństwie fizycznym i cybernetycznym, uważa, że zidentyfikowała „megatrendy” bezpieczeństwa, które zdominują natychmiastowe i długoterminowe zmiany w międzynarodowym przemyśle bezpieczeństwa.

Według Security Industry Association po raz drugi z rzędu cyberbezpieczeństwo zostało zidentyfikowane jako dominujący trend kształtujący przemysł bezpieczeństwa fizycznego i stanowiący poważny problem dla kadry kierowniczej pakietu C, nabywców rządowych, organizacji przedsiębiorstw, integratorów i innych. Następna jest sztuczna inteligencja, która zyskuje na znaczeniu wśród respondentów. W ubiegłym roku sztuczna inteligencja zajęła piąte miejsce, w tym roku jest na drugim miejscu, ponieważ specjaliści uważają, że sztuczna inteligencja będzie odgrywać rolę w wielu technologiach bezpieczeństwa.

Ponadto wielu respondentów wymieniło rozpoznawanie twarzy jako megatrend bezpieczeństwa. Chociaż jest to pierwszy rok, w którym rozpoznawanie twarzy znalazło się na liście, rozpoznawanie twarzy osiągnęło wysoką pozycję, zajmując trzecie miejsce w swoim debiucie. Inne nowości w rankingu megatrendów obejmują obawy o bezpieczeństwo narodowe i „tożsamość jako nowy obwód”.

Stowarzyszenie branży bezpieczeństwa twierdzi, że wybór megatrendów bezpieczeństwa w 2020 r. Opiera się na grupach fokusowych i ankietach, które odbyły się tej jesieni wśród liderów biznesu, członków stowarzyszeń i innych. Lista ma również na celu identyfikację potencjalnych czynników zakłócających bezpieczeństwo i innych trendów, które mogą mieć wyraźny wpływ na wiele firm.

Megatrendy bezpieczeństwa na 2020 r. Są w kolejności: wpływ cyberbezpieczeństwa na bezpieczeństwo fizyczne, sztuczną inteligencję, rozpoznawanie twarzy, prywatność danych, przetwarzanie w chmurze, obawy związane z bezpieczeństwem narodowym, łączność i Internet przedmiotów, rozwój siły roboczej, przejście do modeli usług i wreszcie tożsamość jako nowa obwód.

Raport Megatrends dotyczący bezpieczeństwa z 2019 r. Wykazał, że w miarę jak społeczeństwo w coraz większym stopniu łączy urządzenia i sieci, Internet Rzeczy wciąż zyskuje na znaczeniu. W tym raporcie Valerie Thomas, konsultant wykonawczy Securicon, cytuje, że przemysł bezpieczeństwa fizycznego musi „podnieść zasłonę i wyciągnąć tajemnicę z cyberbezpieczeństwa”. Dodała: „Twoja branża jest atakowana dość często przez ludzi, których nie rozumiesz. Wykorzystują technologię, którą tworzysz, aby zbliżyć się do danych klientów. ”

Jak wynika z tegorocznej ankiety, inteligentne technologie i trend IoT pozostaną destrukcyjne w nadchodzącym roku. Steve Schattmaier, dyrektor ds. Obsługi danych w firmie Johnson Controls, jasno stwierdził w zeszłorocznym raporcie, że między systemami cyfrowymi a fizycznymi jest niewiele światła dziennego i że należy dokładnie rozważyć bezpieczeństwo obu systemów, w miarę wzrostu zagrożeń dla podłączonych urządzeń bezpieczeństwa. „Są pewne kluczowe kroki, które należy podjąć wcześnie, aby umożliwić analitykę danych, niektóre rodzaje kokpitów menedżerskich i włączenie LoT. Istnieje odpowiedzialny plan działania, który należy opracować i zrozumieć, i musimy zacząć robić kroki w tym kierunku – powiedział.

Raport z 2019 r. Zawierał pewne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego urządzeń fizycznych:

 • Wyeliminuj domyślne hasła w sprzęcie i oprogramowaniu
 • Testuj produkty wewnętrznie i przez organizację zewnętrzną
 • Utwórz program do śledzenia i raportowania podatności na zagrożenia
 • Poznaj oprogramowanie i oprogramowanie sprzętowe swojego sprzętu
 • Utwórz centrum zasobów bezpieczeństwa dla integratorów i klientów
 • Zaktualizuj swój program szkoleniowy w zakresie świadomości bezpieczeństwa wewnętrznego
 • Uwzględnij cyberbezpieczeństwo w procesie rozwoju produktu
 • Pamiętaj, że skuteczny program cybernetyczny jest procesem ciągłym

Oczekuje się również, że sztuczna inteligencja będzie nadal zakłócać bezpieczeństwo. Raport z 2019 r. Wykazał, że chociaż sztuczna inteligencja zapewnia bardziej „elastyczne, wnikliwe i coraz bardziej autonomiczne systemy”, sztuczna inteligencja nie zmniejszy natychmiast zadań związanych z bezpieczeństwem. „Zamiast tego będzie dostarczać mądrzejsze informacje profesjonalistom i respondentom. Sztuczna inteligencja w aplikacjach wideo jest oczywistą i natychmiastową szansą na bezpieczeństwo. W przypadku wideo sztuczna inteligencja stoi przed wyzwaniem generowania tak dużej ilości danych, których nie można skutecznie przejrzeć bez uczenia maszynowego wykonującego pewne prace przygotowawcze”, stwierdzono w raporcie z 2019 r.

Odkrycia te są sprzeczne z tym, co powiedzieli specjaliści ds.Cyberbezpieczeństwa w Security Professionals Hope, że AI rozwiąże to, co oni . W tym poście opisaliśmy, w jaki sposób 65% ankietowanych dyrektorów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego i IT uważa, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe będą w stanie rozwiązać więcej problemów związanych z bezpieczeństwem niż ludzie. Badanie wykazało, że 64% respondentów nie wdrożyło jeszcze sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego w swoich środowiskach.

Od dziesięcioleci mówi się o konwergencji bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego. Początkowo większość dyskusji dotyczyła ujednolicenia praw dostępu cyfrowego i fizycznego oraz śledzenia lokalizacji użytkowników w całym budynku. Podczas gdy takie wysiłki miały miejsce w niektórych większych organizacjach lub organizacjach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, rozwój Internetu Rzeczy, chmury, analityki danych i obliczeń brzegowych zbliża je do siebie bardziej niż kiedykolwiek.

„Cyberbezpieczeństwo ponownie znajduje się na szczycie listy megatrendów bezpieczeństwa na rok 2020. Przy zwiększonym ryzyku i częstotliwości cyberataków dzisiejsi integratorzy systemów i programiści pracują nad tym, aby upewnić się, że rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa spełniają lub przewyższają standardy przygotowania cyberprzestrzeni organizacji”, powiedział Scott Schafer , przewodniczący rady dyrektorów SIA. „SIA przewiduje również, że trendy sztucznej inteligencji i rozpoznawania twarzy będą miały ogromny wpływ na branżę w nadchodzących latach. Zarówno sztuczna inteligencja, jak i rozpoznawanie twarzy przeżywają wyraźne postępy technologiczne, a SIA będzie nadal śledzić wskaźniki adopcji technologii przez przemysł i konsumentów oraz nowe aplikacje dla tych dynamicznych megatrendów bezpieczeństwa. ”


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy