Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Pakiet Bitdefender Total Security polecany przez AVLab

Kuba / is8.pl

27 marca 2019

AVLab udzielił rekomendacji pakietowi antywirusowemu Bitdefender Total Security na rok 2019. Program został poddany szczegółowej analizie i jako jeden z nielicznych uzyskał maksymalną notę! To kolejny dowód świadczący o tym, że Bitdefender przywiązuje szczególną wagę do jakości swoich produktów.

Aby oprogramowanie znalazło się na liście, musiało spełnić przynajmniej jeden warunek:

 • Posiadać licencję do użytku komercyjnego i/lub na rynek detaliczny.
 • Nie braliśmy pod uwagę oprogramowania komercyjnego z tymczasowej promocji za „0 PLN”.
 • Charakteryzować się co najmniej dobrą ochroną na bazie naszych testów oraz testów zewnętrznych.

Oto skrócona recenzja AVLab: 

Bitdefender jest jednym z liderów w branży bezpieczeństwa. To niezaprzeczalny fakt, który został potwierdzony rankingami, ocenami, komentarzami, testami oraz popularnością interfejsu programistycznego SDK. Oprogramowanie tej firmy trudno jest oceniać wyłącznie z perspektywy poprzedniej serii. Ekspansja korporacji na rynki europejskie została zapoczątkowana 10 lat temu. To właśnie mniej więcej od tego roku antywirusy Bitdefender zaczęły systematycznie zajmować wysokie miejsca w rankingach bezpieczeństwa. I do dzisiaj inżynierowie nie zwalniają tempa — dotrzymują kroku najlepszym, a niekiedy wyznaczają nowe trendy. Klienci końcowi, którzy korzystają z produktów dostawcy z Rumunii, nie mogą mieć powodów do narzekań.

Zostawmy na boku takie banały jak „ochrona przed ransomware”. Siłą tego pakietu jest ponad 500-milionowa społeczność, najliczniejsza ze wszystkich producentów na świecie. Złośliwi określają tak liczną społeczność jako botnet, ale bez anonimowych danych o zagrożeniach z milionów komputerów nie byłoby możliwe chronienie użytkowników przed zagrożeniami 0-day w czasie nieprzekraczającym kilku sekund. Oznacza to, że jeśli na drugim końcu świata Bitdefender wykryje zagrożenie, to natychmiast wszyscy jego klienci będą chronieni przed atakiem.

Bitdefender znany jest z dostarczania swoich technologii do innych produktów. Nie bez powodu jest tak ceniony na całym świecie. Nietechniczny użytkownicy mogą zainstalować program i zapomnieć, że mają do czynienia z bardzo rozbudowanym pakietem. Znajdą tu np. skaner podatności automatycznie aktualizujący luki w systemie i oprogramowaniu. Łączenie się z bankiem albo kontem PayPal musi być bezpieczne, więc w pakiecie dostępna jest przeglądarka Bitdefender Safepay, która zabezpiecza w czasie rzeczywistym przed oszustwami, phishingiem, wirusami i szkodliwym oprogramowaniem, w tym przed wirusami przechwytującymi naciskane klawisze na klawiaturze oraz wirusami, które mogą zapisywać zrzuty ekranu i wysyłać je na serwer przestępcy. Doradca Wi-Fi to kolejny dodatek wliczony w cenę — Bitdefender sprawdza, czy sieć bezprzewodowa, do której podłączony jest np. laptop, smartfon, automatyczny odkurzacz i kamera IP została zabezpieczona silnymi szyframi kryptograficznymi. Szyfrowanie plików zabezpiecza dane przed dostaniem się w nieodpowiednie ręce. Utworzony kontener można w każdej chwili zablokować. Przy każdym uruchomieniu komputera użytkownik będzie proszony o podanie hasła do kontenera (ze względów bezpieczeństwa). Silne hasło do zasobnika z plikami można wygenerować w menadżerze haseł i tam bezpiecznie przechowywać.

Ulepszenia w wersji 2019 w zakresie zapobiegania atakom sieciowym i technologia filtrowania stron internetowych gwarantują, że bardzo trudno trafić na szkodliwą stronę internetową. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci dogłębnego skanowania całego ruchu sprawiają, że nie jest łatwo obejść zabezpieczenia antywirusa Bitdefender.

Pełną recenzję można przeczytać pod linkiem:

https://avlab.pl/recenzja-nowoczesnej-ochrony-bitdefender-total-security-2019


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy