Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBez kategorii

Ponad 3 tysiące imigrantów, którzy ucierpieli na skutek błędu Departamentu do spraw Imigracji pozostanie na terenie Stanów Zjednoczonych do czasu wyjaśnienia incydentu

Piotr R

24 stycznia 2023

Zgodnie z doniesieniami Los Angeles Times urzędnicy imigracyjni i celni zwolnili prawie 3000 imigrantów, których dane osobowe, w tym daty urodzenia i miejsca przetrzymywania, zostały nieumyślnie opublikowane w Internecie przez rząd.

Pod koniec listopada urzędnicy Departamentu imigracyjnego przypadkowo umieścili na stronie internetowej agencji krytyczne dane osobowe 6252 imigrantów, którzy twierdzili, że uciekają przed torturami i prześladowaniami. Zwolennicy imigrantów skrytykowali ten incydent, twierdząc, że może to narazić ludzi na ryzyko.

Wyobraź sobie, że jesteś imigrantem, który uciekł ze swojego kraju do Stanów Zjednoczonych w obawie przed prześladowaniami i torturami. Możesz się martwić, że rząd Twojego kraju lub okoliczny gang dowie się, że szukasz schronienia w Stanach Zjednoczonych i zemści się na Tobie lub pozostawionych w ojczyźnie członkach Twojej rodziny.

Zdecydowanie nie chcesz, aby agencja rozpatrująca Twój wniosek o azyl nieostrożnie obchodziła się z Twoimi danymi osobowymi i potencjalnie narażała życie Twoje i Twoich bliskich.

Z tego powodu przepisy federalne zabraniają ujawniania bardzo wrażliwych informacji o osobach ubiegających się o azyl bez zgody wyższych urzędników Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS).

A jednak, pomimo zabezpieczeń i przepisów, życie tysięcy ludzi zostało zagrożone po tym, jak oddział DHS, beztrosko opublikował ich dane osobowe na swojej stronie internetowej.

„Takie incydenty są niezwykle niebezpieczne. W tym konkretnym przypadku mówimy nie tylko o imigrantach ekonomicznych, lecz także o uciekinierach wojennych i zbiegłych więźniach politycznych, którzy byli prześladowani przez swoje rządy, a upublicznienie tych danych może wpłynąć bezpośrednio na zagrożenie ich życia. Musimy jednak pamiętać o tym, że wyciek danych zawsze wiąże ze sobą spore niebezpieczeństwo, dlatego powinniśmy unikać podawania zbyt wielu informacji o sobie i korzystać ze skutecznej ochrony antywirusowej.” – mówi Dariusz Woźniak specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Pomimo tego, że Departament imigracyjny wstrzymał deportację do czasu wyjaśnienia sprawy i dzięki temu w jakimś stopniu przyczyni się to do złagodzenia szkód wyrządzonych przez nieostrożny wyciek danych, to ponad 100 imigrantów, których informacje zostały zawarte w wycieku, już deportowano.

DHS, próbując zadośćuczynić mówi, że jest gotowa pomóc deportowanym przez siebie osobom, które chcą wrócić do Stanów Zjednoczonych i ponownie ubiegać się o azyl nawet jeśli w normalnych warunkach nie mieliby na to żadnych szans.

 

Data opublikowania: 24.01.2023

Źródło: https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/after-data-breach-put-their-lives-at-risk-us-releases-3000-immigrants-seeking-asylum/


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy