Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Baner promocji

Promocja dla domu VPN

VPN w promocyjnej cenie ochroni Twoje dziecko w sieci

Jak ochronić swoje dziecko w sieci

Dziecko należy uświadamiać już od najmłodszych lat, ze internet oprócz wielu zalet, posiada również mroczną stronę.  
Warto znać aktualne trendy młodzieżowe, takie jak Facebook, Tik Tok czy Instagram.

Na początku pomocne mogą być niektóre ograniczenia. Należy mieć świadomość, że nawet trzyletnie dzieci potrafią już korzystać z tabletu lub smartfonu. Średni wiek dziecka, które biegle posługuje się urządzeniami mobilnymi to zaledwie 8 lat. Niestety, telefon znacznie trudniej kontrolować niż np. komputer. Dziecko może połączyć się z wirtualnym światem w jakimkolwiek miejscu, gdzie ma dostęp do internetu. Tam narażone jest na szkodliwe treści zawierające przemoc, erotyzm czy oszustwa. Co w takim razie możemy zrobić?

 • Można nauczyć dziecko korzystania z trybu incognito w przeglądarce, ale nie da mu to 100% anonimowości. Warto też zainstalować aplikację kontroli rodzicielskiej, która pozwala monitorować odbierane przez dziecko połączenia i wiadomości, a także śledzić jego lokalizację.
 • Można spróbować ustalić z dzieckiem konkretne godziny korzystania z telefonu, a w razie podejrzanych wiadomości czy odbieranych treści – natychmiast zareagować. 

Podobna sytuacja tyczy się telewizorów ze smart TV i gier wideo. Niestety, większość kanałów dostępnych na inteligentnych TV nie jest dedykowana dla dzieci, a mają one dość łatwy dostęp do tych. Większość serwisów oferuje na szczęście specjalny tryb kontroli rodzicielskiej i pozwala na utworzenie oddzielnych profili dla dzieci. 

BITDEFENDER PREMIUM VPN

VPN – uchroni nie tylko dzieci.

VPN (albo Virtual Private Network) jest usługą, która pozwala na połączenie z internetem za pomocą szyfrowanego, bezpiecznego połączenia tzw. tunelu. Korzystając z internetu w ten sposób, użytkownik ma pewność, że jego dane nie są narażone na wyciek, dzięki czemu pozostają prywatne, oraz anonimowe.

Zadaniem Bitdefender VPN jest zabezpieczenie aktywności online użytkownika za każdym razem, gdy korzysta z połączenia z publicznej, niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej, którą można znaleźć m.in. na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach, czy hotelach. Umożliwia to zapobieganie występowaniu niefortunnych sytuacji, w czasie których może dojść do kradzieży danych osobowych lub próby udostępnienia adresu IP urządzenia na rzecz hakerów. Korzystanie z tunelu VPN pozwala również na ominięcie ograniczonego dostępu do treści, który został wprowadzony przez dany kraj np. za pomocą cenzury.

Dziecko przy komputerze
Dziewczyna korzystająca z laptopa

Chroń swoje dziecko w sieci

Warto edukować dziecko i stosować zabezpieczenia, które pomogą dziecku w poruszaniu się w sieci.

Wielu rodziców nadal nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu, w związku z tym w sieci nieustannie prowadzone są debaty na ten właśnie temat. Głównym tematem jest cyberprzemoc, szkodliwe treści , ataki hackerskie, uzależnienie od social mediów oraz Mowa tutaj przede wszystkim o cyberprzemocy, szkodliwych treściach, uzależnieniem od social mediów, narażenie na ataki hakerskie czy nieświadome instalowanie oprogramowania szpiegowskiego na swoim urządzeniu.

Z troski o bezpieczeństwo twojego dziecka w sieci.

Rozwiązaniem na wiele tych problemów może być zastosowanie technologii VPN. Szyfruje ono przeglądane dane i zapewnia pełną prywatność w sieci.

Niektóre funkcje pozwalają blokować poszczególne strony internetowe, dzięki czemu dziecko nie będzie miało do nich dostępu. VPN jest prywatną wirtualną siecią, do której dostęp mają tylko osoby, które mają nadane specjalne uprawnienia – w ten sposób minimalizuje ryzyko wykradzenia danych osobowych, haseł, korespondencji czy zdjęć.

Technologia VPN dla domu

Poproś o kontakt: wypełnij formularz

Napisz: kontakt@marken.com.pl

Zadzwoń: +48 58 667 49 49

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy