Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmyPoradniki GravityZone

Różne sposoby instalacji agenta Bitdefender GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

4 stycznia 2024

Ten artykuł opisuje kilka różnych sposobów instalacji agentów BEST (Bitdefender Endpoint Security Tools) na punktach końcowych.

Aby zainstalować BEST najpierw musisz utworzyć w swojej konsoli pakiet instalacyjny. Możesz to zrobić za pomocą zakładki Pakiety instalacyjne po lewej stronie konsoli.

W konsoli lokalnej, aby instalatory były dostępne do pobrania należy je najpierw Opublikować. Oznacza to, że maszyna wirtualna najpierw musi pobrać z serwerów Bitdefendera najnowszą wersję pakietu instalacyjnego, aby był on potem dostępny do pobrania. Proces publikacji omawiamy na tym krótkim filmie.

Instalacja ręczna

Istnieje kilka sposobów na instalację ręczną z pliku.

Bezpośrednie pobranie instalatora z konsoli

Gdy utworzysz pakiet instalacyjny w swojej konsoli, będzie on widoczny w tej zakładce w formie wiersza. Najprostszą metodą jest zaznaczenie prawidłowej pozycji “ptaszkiem” i kliknięcie u góry przycisku Pobierz. Rozwinie się lista kompatybilnych systemów operacyjnych. Wybierz ten, który potrzebujesz i pobierz instalator na dysk.

Downloader jest lekką paczką (około 5MB). Większość zawartości pobierana jest przez Internet w trakcie instalacji.

Pełne zestawy (Kit) są archiwami, które od razu posiadają pełną zawartość.

Uwaga:

Windows i Windows Server posiadają ten sam instalator!

pobranie instalatora

Zaproszenia na email

W zakładce Pakiety instalacyjne u góry ekranu możesz wybrać zakładkę Wyślij linki do pobrania. W nowym oknie znajdziesz ramkę, do której możesz wpisać adresy mailowe pracowników. Na ich skrzynki przyjdą zaproszenia z linkami do pobrania lekkich paczek Downloader. Potwierdź na dole przyciskiem Wyślij.

wyślij linki do pobrania

zaproszenia email do instalacji

Skopiowanie linku do pobrania

wyślij linki do pobrania

W tej samej karcie co powyżej, czyli Wyślij linki do pobrania są też gotowe do skopiowania odnośniki do małych instalatorów Downolader, osobno dla Windows, Linux i macOS. Można je przenieść np. za pomocą Pulpitu zdalnego na docelowe punkty końcowe, wkleić w przeglądarkę, pobrać kilka megabajtów i uruchomić.

bezpośrednie linki do pobrania instalatorów

Instalacja zdalna

Za pomocą Relay

Jednym ze sposobów zdalnej instalacji jest wykorzystanie jednego z punktów końcowych z zainstalowaną rolą Relay. Po spełnieniu kilku warunków, które opisujemy w tym artykule. Można w konsoli wykonywać zadania instalacji na komputerach wykrytych w tej samej sieci lokalnej co urządzenie Relay.

Aby wykonać zadanie instalacji zdalnej, odszukaj Niezarządzany punkt końcowy z Windows w zakładce Sieć. Zaznacz go “ptaszkiem”. U góry nad tabelą kliknij Zadania > Zainstaluj agenta.

Otworzy się nowe okno konfiguracji zadania instalacji zdalnej.

Na górze możesz zdecydować czy instalacja ma odbyć się od razu lub czy ma zostać odłożona w czasie. Możesz też zgodzić się na ponowne uruchomienie jeśli będzie taka konieczność.

Pod spodem znajduje się tabela z poświadczeniami. Aby Relay mógł dokonać instalacji musi posiadać pełne uprawnienia administratora lokalnego lub domenowego. Podaj login i hasło, oraz dodaj je do tabeli. Zaznacz uprawnienia, które mają zostać użyte w tym zadaniu.

Pod tabelą kliknij na liście Relay, który ma zostać użyty do zainstalowania agenta BEST. 

Na samym dole wybierz z rozwijanego menu, który dokładnie pakiet instalacyjny ma zostać wykorzystany. Zapisz zadanie przyciskiem Save.

okno zadania instalacji przez relay cz. 1

okno zadania instalacji przez relay cz. 2

Możesz śledzić status w zakładce Zadania po lewej stronie konsoli.

Bezpośrednio za pomocą konsoli lokalnej

Twoja konsola lokalna może pełnić podobną funkcję co punkt końcowy z rolą Relay (nie ma funkcji Przeszukiwania sieci i listowania komputerów). 

W zakładce Sieć kliknij nad tabelą przycisk Zadania i wybierz Zainstaluj agenta.

zadanie instalacji agenta w konsoli lokalnej

W nowym oknie wzorem powyższego opisu instalacji Relay, wybierz czas instalacji, wpisz poświadczenia administratora lokalnego lub domenowego, dodaj je do tabeli i zaznacz.

Wpisz nazwę hosta lub lokalny adres IP komputera, na którym chcesz zainstalować agenta BEST i dodaj go niebieskim plusem.

Na dole wybierz z rozwijanej listy pakiet instalacyjny, który chcesz użyć. Zapisz zadanie przyciskiem Save.

okno zadania instalacji w konsoli lokalnej cz. 1

okno zadania instalacji w konsoli lokalnej cz. 2

Postęp możesz obserwować w zakładce Zadania po lewej stronie konsoli.

Za pomocą pakietu .msi

Bitdefender nie dostarcza instalatorów w plikach .msi. Można je sobie przygotować samemu według naszej instrukcji lub tej z dokumentacji producenta. Posiadając plik .msi można dokonać instalacji zdalnej za pomocą GPO lub innego kompatybilnego rozwiązania.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy