Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Poradniki

Strategiczna przewaga MDR dla organizacji o ograniczonych zasobach

Piotr R

2 lipca 2024

Extended Detection and Response (XDR) stało się w ostatnich latach krytycznym elementem dzisiejszych organizacji, zapewniając wielu firmom widoczność i kontrolę nad rozwijającym się stosem cyberbezpieczeństwa. Je dnak monitorowanie rozwijających się powierzchni zagrożeń za pomocą rosnącego portfolio narzędzi może być pracochłonne dla mniejszych firm — szczególnie gdy bierze się pod uwagę potrzebę całodobowej obsługi i ochrony ważnych zasobów.

MDR

Dlatego warto rozważyć uzyskanie pomocy od dostawcy usług zarządzanych, który specjalizuje się w wykrywaniu i reagowaniu. Managed Detection and Response (MDR) może poszerzyć istniejące doświadczenie Twojego zespołu, działając jako oczy i uszy Twojego aparatu bezpieczeństwa, pozwalając Twojemu zespołowi skupić się na bardziej strategicznych zadaniach, takich jak rozwój aplikacji i łatanie podatnych aplikacji.

Dlaczego XDR?

Oczywiste jest, że skonfigurowanie zapory sieciowej i ochrony antywirusowej, następnie nazwanie tego wystarczającym poziom cyberbezpieczeństwa, nie jest już wystarczające. Dzisiejsze coraz bardziej wyrafinowane zagrożenia wykorzystują różne techniki, aby obejść te tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa. Po ustanowieniu przyczółka atakujący może rozprzestrzeniać się po sieci praktycznie niezauważony i nieskrępowany — ostatecznie trafiając do cennego celu, gdzie może dostarczyć swój ładunek, aby wyłączyć lub przejąć zasób.

Odpowiedź na to cyberzagrożenie leży w rozwiązaniu XDR. Bitdefender XDR zapewnia najlepszą ochronę przed tymi wymijającymi i adaptacyjnymi zagrożeniami poprzez integrację danych z wielu warstw zabezpieczeń — takich jak punkty końcowe, serwery, aplikacje w chmurze, e-maile i sieci — i koordynację skoordynowanej, skutecznej odpowiedzi na wykryte zdarzenia. Odpowiedzi te mogą być zautomatyzowane lub wyzwalane przez incydent, rekomendowane przez AI człowiekowi w pętli lub prezentowane jako podręcznik, który analitycy mogą śledzić i sprawdzać, gdy wystąpi zdarzenie. Wykorzystanie połączenia wszystkich trzech metod z pojedynczej, skonsolidowanej konsoli XDR umożliwia szybką strategię wykrywania i segregowania, która łagodzi ryzyko biznesowe.

Jednak nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania XDR wymagają eksperckiego zarządzania i ciągłego monitorowania, aby zapewnić ich maksymalną skuteczność. Tutaj wkracza MDR.

Trzy sposoby, w jakie MDR może zwiększyć skuteczność strategii XDR

Kluczem do skutecznej strategii XDR jest to, jak szybko organizacja może wykryć zdarzenie, złagodzić jego wpływ i zastosować długoterminowe rozwiązanie, aby załatać lukę. Wymaga to stałego monitorowania w coraz bardziej złożonym portfolio narzędzi bezpieczeństwa. I chociaż wiele rozwiązań XDR może zautomatyzować znaczną część tej rutynowej pracy, nie można ich po prostu włączyć i oczekiwać, że będą chronić Cię 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ktoś musi być gotowy w każdej chwili, aby podjąć odpowiednie działania i zapewnić krytyczne myślenie na wysokim poziomie, które mogą zapewnić tylko ludzie.

Nie można oczekiwać, że zespoły będą pracować od 60 do 80 godzin tygodniowo lub będą miały odpowiednią wiedzę specjalistyczną, aby radzić sobie z dzisiejszymi stale ewoluującymi zagrożeniami. Prowadzi to do kosztownego wypalenia zawodowego.

W takich sytuacjach warto rozważyć współpracę z dostawcą usług MDR, który może zapewnić całodobową ochronę i zwiększyć wiedzę specjalistyczną zespołu, gdy pojawi się nowe zagrożenie. MDR zapewnia dostęp do najnowszej wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa i wywiadu dotyczącego zagrożeń, pomaga przezwyciężyć lukę w wiedzy specjalistycznej, a także sprawia, że zespół jest bardziej wydajny i skuteczny w świecie, w którym od każdego wymaga się, aby robił więcej za mniej.

1. Zapewnij wydajność operacyjną

Spójrzmy prawdzie w oczy. Budowa wewnętrznego zespołu, który spełnia zmieniające się potrzeby bezpieczeństwa firmy, może być kosztowna i prawdopodobnie poza zasięgiem mniejszych organizacji. Wymaga to zatrudnienia lub przeszkolenia z odpowiedniej wiedzy specjalistycznej, a zespoły muszą być wystarczająco duże, aby zapewnić całodobową ochronę. Rotacja jest niezwykle wysoka, co oznacza, że prawdopodobnie stracisz procent swojej inwestycji każdego roku, w którym wyszkolony pracownik zmieni pracę. Z drugiej strony, MDR to w zasadzie rozwiązanie typu plug and play. Większość dostawców usług może się skonfigurować w ciągu kilku dni, zapewniając natychmiastową ochronę najważniejszych zasobów cyfrowych lub całego środowiska — przy użyciu najbardziej zaawansowanych rozwiązań i narzędzi przy minimalnej inwestycji z Twojej strony. Budżet, który w przeciwnym razie zostałby wydany na budowę wewnętrznego zespołu, można przeznaczyć na inne projekty cyberbezpieczeństwa lub ponownie zainwestować w firmę.

2. Zniweluj lukę w zasobach

Dostawcy usług MDR stale zatrudniają nowych pracowników, przekwalifikowują się i podnoszą swoje kwalifikacje, aby nadążać za najnowszymi technologiami, trendami i informacjami o zagrożeniach. Jest to w zasadzie wbudowane w budżet i ich model biznesowy. Mając dostęp do doświadczonych ekspertów na wyciągnięcie ręki, zmniejszasz prawdopodobieństwo, że zostaniesz zaskoczony nowym lub rozwijającym się zagrożeniem. Jeśli wydarzy się coś nowego lub nieoczekiwanego, możesz mieć pewność, że Twój dostawca MDR będzie wiedział, jak się tym zająć. A w wielu przypadkach prawdopodobnie będzie wiedział o tym przed Tobą i podejmie już odpowiednie środki zaradcze. MDR zapewnia, że zawsze masz dostęp do zespołu ekspertów w celu zaawansowanego wykrywania i reagowania na zagrożenia.

3. Włącz elastyczność biznesową

Niezależnie od tego, jak szybko się rozwijasz lub jak szybko kontraktujesz się z porami roku, dostawcy MDR mogą skalować się, aby sprostać każdemu zapotrzebowaniu. Fuzja z inną firmą? Ekspansja na nowy rynek? Przejście na model chmury? Dostawcy usług MDR znacznie zwiększają prawdopodobieństwo dodawania usług lub konkretnych zabezpieczeń, ponieważ decyzje biznesowe są podejmowane w czasie rzeczywistym, bez konieczności gruntownej przebudowy wewnętrznego zespołu ds. bezpieczeństwa lub zakłócania istniejących operacji. Dla nich to kwestia przełączenia przełącznika.

Skuteczna i wydajna ochrona organizacji na dużą skalę

Bitdefneder XDR jest krytycznym elementem strategii cyberbezpieczeństwa każdej organizacji, ale nie musisz robić tego sam. MDR pomaga rozszerzyć wewnętrzny zespół, działając jako oczy i uszy aparatu bezpieczeństwa. Partnerstwo z dostawcą MDR pomaga zapewnić wydajność operacyjną, zniwelować lukę w zasobach i umożliwić zwinność biznesową. Co najważniejsze, dostawcy usług MDR umożliwiają ochronę organizacji przed dzisiejszymi, coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami bez konieczności ciągłego inwestowania w budowę dużego zespołu ds. cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poznać więcej możliwości, które zapewnia Bitdefender XDR, to sprawdź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy