0

VPN - nowa funkcja w Bitdefender w programach dla domu i małej firmy!

Internet od pewnego momentu stał się nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Posługujemy się nim  zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. Większość z nas cierpi na chroniczny brak czasu, dlatego wykorzystujemy każdą wolną chwilę podczas jazdy pociągiem, siedząc w kawiarni, czy lecąc samolotem, do szybkiego załatwienia spraw bieżących jak zakupy, wykonanie przelewu, wysyłka e maili. Z racji tego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego poruszania się po sieci i świadomość zagrożeń, które możemy napotkać.


Bitdefender wychodząc na wprost oczekiwaniom swoich Klientów stworzył moduł o nazwie VPN, czyli Virtual Private Network. Czym jest nowa funkcja?


Przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność podczas łączenia się z Internetem przez niezabezpieczone sieci internetowe. Ponadto umożliwia dostęp do treści blokowanych w danym kraju.

Bitdefender VPN zapewnia większą prywatność danych podczas podłączania się do nie zabezpieczonych sieci bezprzewodowych na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach bądź hotelach. W ten sposób można uniknąć niebezpiecznych sytuacji, takich jak wykradzenie danych wrażliwych bądź też uczynienie adresu IP użytkownika dostępnym dla hakerów.


Z VPN może korzystać każdy użytkownik oprogramowania Bitdefender. Istnieje również możliwość wykupienia oddzielnej subskrypcji Premium Bitdefender VPNa, która gwarantuje ochronę 10 urządzeń jednocześnie. 


VPN funkcjonuje jako tunel pomiędzy urządzeniem użytkownika a siecią, przez którą się łączy, zabezpieczając połączenie, kodując dane przy użyciu kodowania o poziomie analogicznym do usług bankowych. Ponadto adres IP jest ukrywany, niezależnie od podejmowanej aktywności. Cały ruch jest przekierowywany przez specjalny serwer, co czyni urządzenie prawie niemożliwym do zidentyfikowania przez inne urządzenia.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania jeśli chodzi o moduł VPN znajdziesz w naszym dziale FAQ.Informacje można wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Copyright 2015 © marken.com.pl

Wymagania technicze: przeglądarka z obsługą html5, css3 z włączonym javascript.