Zarządzanie aktualizacjami jest dodatkowo płatnym modułem dającym użytkownikowi możliwość zdalnego wymuszenia automatycznej lub ręcznej aktualizacji oprogramowania firm trzecich, bezpośrednio z konsoli zarządzającej GravityZone.
Jest to dodatkowy klucz licencyjny, który należy wprowadzić do konsoli w polu Dodatkowy klucz.
Oprogramowanie, których firm można aktualizować za pomocą tego modułu?
Lista wspieranych dostawców znajduje się na poniższej stronie. Jest ona na bieżąco aktualizowana przez producenta Bitdefender.
Jak zainstalować moduł Zarządzania Aktualizacjami?
Moduł Zarządzania Aktualizacjami dla konsoli w chmurze, po wprowadzeniu klucza w zakładce Moja firma wybiera się do instalacji na punktach końcowych w trakcie tworzenia pakietu instalacyjnego. Należy go zainstalować wraz z pozostałymi modułami na wszystkich punktach końcowych, które mają mieć możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania firm trzecich.
Do prawidłowego działania należy na punkcie końcowym zainstalowaćrolę Relay wraz z Serwerem pomocniczym zarządzania aktualizacjami. Podczas tworzenia pakietu instalacyjnego, należy zaznaczyć rolę Relay, a pod nią pojawi się wspomniana rola serwera pomocniczego, którą również trzeba zaznaczyć.
Uwaga:
Serwer pomocniczy zarządzania aktualizacjami wymaga aż 120 GB dodatkowego wolnego miejsca na dysku twardym.
Jak zdalnie instalować aktualizacje oprogramowania firm trzecich?
Robi się to bezpośrednio z konsoli. To zadanie można wykonać na dwa sposoby:
Ręcznie:
Z panelu głównego konsoli GravityZone, z zakładki Inwentarz Aktualizacji, w której znajduje się obszerna lista gotowych do wybrania przez użytkownika łatek do zdalnej instalacji. Są one posegregowane na dostawców oprogramowania, a także ich wspieranych produktów.
Z tego miejsca można dodać łatki do zignorowanych w przypadku, gdy użytkownik jest pewien, że nie chce ich zainstalować. Można również wymusić zdalną instalację, odinstalować łatkę wcześniej wgraną za pomocą tego modułu, oraz sprawdzić status aktualizacji.
Automatycznie:
Aby ustawić automatycznie wymuszenie zdalnej aktualizacji oprogramowania firm trzecich należy w konsoli GravityZone przejść do polityki przypisanej do komputerów, a następnie do zakładki Zarządzanie Aktualizacjami.
W górnej części, w tabeli należy wybrać, które urządzenie z rolą Relay i Serwera pomocniczego Zarządzania Aktualizacjami. Kolejność od góry wskazuje na priorytet, który serwer ma być używany w pierwszej kolejności.
Niżej użytkownik może ustanowić harmonogram, kiedy aktualizacje mają być instalowane zdalnie, oraz od jakiego dostawcy i jakie konkretnie oprogramowanie ma zostać zaktualizowane.