Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

25 najgorszych haseł, jakie kiedykolwiek mógłbyś wybrać

Kuba / is8.pl

5 maja 2017

Nie ma co do tego wątpliwości. Ludzie są wyjątkowo kiepscy w wybieraniu haseł.

height=606

Albo wybieramy hasło, które jest łatwe do odgadnięcia (imię chomika, ulubiona drużyna piłkarska), albo takie które jest łatwe do złamania (takie jak na przykład „hasło”) lub też ponosi nas wyobraźnia i wymyślamy faktycznie hasło skomplikowane i trudne do złamania („fTKJ5QSAw}jd’~m3X7N”, ale popełniamy ten błąd, że później stosujemy je do wszystkich naszych kont.

Ludzie są beznadziejni w hasłach. Serio.

Dlatego też zalecamy stosowanie menadżerów haseł, takiego jak dostępne w programach Bitdefender, które mają możliwość wygenerowania losowego hasła, złożonego z kombinacji znaków, cyfr i symboli, które jest w zasadzie niemożliwe do odgadnięcia. Menadżer haseł wykonuje również za nas robotę i zapamiętuje to hasło.

Wszystko, co musisz zapamiętać to jedno super-skomplikowane hasło główne do programu i nigdy nie musisz się już martwić o to, że zapomnisz maila, loginu, czy hasła do jednego ze swoich 150 kont.

Proste! Prawda?

Mimo tego, że menadżery haseł są bardzo proste w użyciu i przydatne, to wiele osób albo ignoruje ich istnienie lub myśli (błędnie), że korzystanie z takiego programu będzie dla nich zbyt problematyczne. Tak więc pozostają przy swoich złych zwyczajach.

Fakt, że w sieci utrzymuje się temat złych haseł, dowodzi że wciąż do wielu osób nie dociera przekaz, a nowe badania przeprowadzone przez SplashData pokazują wyraźnie, że ogromna rzesza ludzi w dalszym ciągu wykorzystuje bardzo proste i domyślne hasła.

SplashData przyjrzało się ponad dwóm milionom haseł, które wyciekły do sieci w ciągu ostatniego roku i przygotowała listę 25 najgorszych haseł.

Pamiętajcie – nie tylko badacze znają zestawienia najprostszych i najczęściej używanych haseł. Hakerzy i złodzieje danych również wiedzą o tym wszystkim.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Bez przecięgania, oto lista 25 najgorszych haseł na świecie:

 1. 123456
 2. password
 3. 12345678
 4. qwerty
 5. 12345
 6. 123456789
 7. football
 8. 1234
 9. 1234567
 10. baseball
 11. welcome
 12. 1234567890
 13. abc123
 14. 111111
 15. 1qaz2wsx
 16. dragon
 17. master
 18. monkey
 19. letmein
 20. login
 21. princess
 22. qwertyuiop
 23. solo
 24. passw0rd
 25. starwars

Jeśli rozpoznajesz którekolwiek hasło jako to używane przez Ciebie – wstyd, no naprawdę. Wyciągnij, proszę, lekcję z tego artykułu – zmień swoje hasło jeszcze dziś!

Może Ci się wydawać, że wybranie hasła jak ‘1qaz2wsx’ jest sprytnym posunięciem (spójrz na klawiaturę, jeśli zastanawiasz się skąd takie zestawienie), ale przecież bardziej niż oczywiste jest to, że mnóstwo innych osób wpadnie na ten sam pomysł.

Nie czuj się też zbyt pewnie, jeśli Twoje hasło nie znalazło się na powyższej liście.

Faktem jest, że hakerzy i łamacze haseł mają dostęp do baz danych zawierających miliony najpopularniejszych haseł – co oznacza, że jeśli podejmiesz ten wysiłek i stworzysz lub też wygenerujesz wyjątkowo skomplikowane i niepopularne hasło, szanse na to że ktoś je złamie są bliskie zeru.

Skorzystaj z poniższych porad, żeby polepszyć swoje bezpieczeństwo w sieci:

 • Skomponuj hasło długie. Najlepiej, żeby miało ponad 12 znaków – ale im dłuższe, tym lepsze! Wymieszaj małe i wielkie litery z cyframi i znakami specjalnymi.
 • Nigdy nie podawaj swojego hasła nikomu. W tym wypadku ufaj tylko sobie.
 • Nigdy nie stosuj hasła, które ktoś może po prostu odgadnąć. Ktoś, kto Cię zna nie powinien mieć możliwości włamania się na Twoje konto.
 • Nigdy przenigdy nie używaj tego samego hasła do innych kont. Jeśli jedna strona, której jesteś członkiem zostanie zhakowana, nie chciałbyś przecież żeby dane uzyskane z włamania posłużyły hakerom do włamania się na drugie Twoje konto na innej stronie.
 • Na litość boską, użyj menadżera haseł! Posiadamy kilkaset kont w sieci i byłoby fizycznie niemożliwym zapamiętać te wszystkie skomplikowane hasła i loginy, więc moglibyśmy pokusić się o zastosowanie prostych i domyślnych haseł lub stosować wszędzie to samo. Jednak menadżer haseł – dostępny na przykład w oprogramowaniu marki Bitdefender – sprawia, że po prostu nie musisz się już martwić o spamiętanie tego wszystkiego.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródło: Hot for Security powered by Bitdefender


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy