Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ochrona stacji roboczych

Ochrona komputerów w organizacji lub firmie

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik stacje robocze. Utrata kontroli nad stacją roboczą i przejecie nad nią kontroli stanowi poważne zagrożenie dla firm oraz stwarza groźbę wycieku poufnych danych.

Ujawnienie poufnych lub chronionych prawem informacji może zagrozić organizacji krótkoterminowo ze względu na możliwe kary finansowe, które mogą sięgać nawet milionów dolarów, ale też długoterminowo poprzez utratę zaufania aktualnych oraz potencjalnych klientów.

Dlatego ochrona stacji roboczych powinna być jednym z priorytetów przy zabezpieczaniu firmy przed cyberprzestępcami.

oem-gateway-SDK

W jaki sposób cyberprzestępcy atakują?

Najczęściej atak przeprowadzany jest przez luki w często używanych programach takich jak MS Office lub poprzez potencjalnie niebezpieczne funkcje w legalnym oprogramowaniu. Program MS jest naznaczony dużą ilością luk, które wykorzystują cyberprzestępcy. Nie znaczy to, że ten program w założeniu jest zły. Luki są w każdym programie, ale pakiet Office przez swoją popularność przyciąga do siebie cyberprzestępców.

W niektórych programach można znaleźć funkcje makr, które niezaprzeczalnie są niebezpieczne. Można je użyć do wykonania szkodliwego kodu. Niestety, nie można całkowicie wycofać tej funkcji, ponieważ są one wykorzystywane w pracach wykonywanych przez analityków finansowych i księgowych.

Jak się chronić?

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to zablokowanie wszystkich programów, które mogą stanowić zagrożenie, ale takie rozwiązanie jest w większości firm niemożliwe. Po pierwsze część z takich programów jest niezbędna do wykonania prac i nie można odebrać dostępu do nich, a po drugie jest to zwyczajnie nieopłacalne i czasochłonne. W celu zablokowania takich programów trzeba oddelegować pracowników, którzy w tym czasie mogliby zająć się rzeczami, które są pilniejsze. Nawet jeśli podejmiemy się blokowania programów, to tak naprawdę musielibyśmy zablokować większość dobrych oprogramowań.

Więc jak to zrobić?

Najlepiej jest zostawić ochronę odpowiedniemu programowi, który zajmie się tym za nas. Jednym z takich programów jest Bitdefender GravityZone Endpoint Security, który dzięki swoim zaawansowanym funkcjom zapobiegnie jakimkolwiek próbom ataków.

Dłoń na klawiaturze

Bitdefender Endpoint Security z szybkością, dokładnością, przy niskich kosztach administracyjnych i minimalnym obciążeniu systemu chroni przedsiębiorstwa przed całym spektrum zaawansowanych cybernetycznych ataków. To rozwiązanie nowej generacji eliminuje potrzebę uruchamiania wielu rozwiązań bezpieczeństwa punktów końcowych na jednej maszynie. Łączy w sobie kontrole zapobiegawcze, wielostopniowe techniki wykrywania bez podpisu oraz automatyczne reagowanie na jednej maszynie.

Endpoint Security dzięki zaawansowanym metodom uczenia maszynowego, analizom behawioralnym oraz wielu innym technologiom nie opartych na podpisach zapobiega nieznanym zagrożeniom i wykrywa ukierunkowane ataki, które zostały przeoczone przez inne rozwiązania bezpieczeństwa punktów końcowych. Po wykryciu zagrożenia Endpoint Security podejmuje natychmiastowe działania (np. cofnięcie złośliwych zmian), które prowadzą do normalnego funkcjonowania firmy.

Bitdefender GravityZone Endpoint Security zgarnia najlepsze noty

W najnowszym teście przeprowadzonym przez AV-Test zatytułowanym “The best Windows antivirus software for business users” z kwietnia 2020 roku. Nasz produkt otrzymał najwyższe noty w wszystkich kategoriach oraz otrzymał certyfikat najlepszego produktu.

Sprawdź nasze webinaria

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy