Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ochrona stacji roboczych

Niezbędna ochrona. Dzięki adaptacyjnej, warstwowej ochronie GravityZone Security for Workstations
zapewniasz sobie najlepszą ochronę przed wyrafinowanymi zagrożeniami bez uszczerbku dla wydajności.

Ochrona komputerów w organizacji lub firmie

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik stacje robocze. Utrata kontroli nad stacją roboczą i przejecie nad nią kontroli stanowi poważne zagrożenie dla firm oraz stwarza groźbę wycieku poufnych danych.

Ujawnienie poufnych lub chronionych prawem informacji może zagrozić organizacji krótkoterminowo ze względu na możliwe kary finansowe, które mogą sięgać nawet milionów dolarów, ale też długoterminowo poprzez utratę zaufania aktualnych oraz potencjalnych klientów.

Dlatego ochrona stacji roboczych powinna być jednym z priorytetów przy zabezpieczaniu firmy przed cyberprzestępcami.

W jaki sposób cyberprzestępcy atakują?

Najczęściej atak przeprowadzany jest przez luki w często używanych programach takich jak MS Office lub poprzez potencjalnie niebezpieczne funkcje w legalnym oprogramowaniu. Program MS jest naznaczony dużą ilością luk, które wykorzystują cyberprzestępcy. Nie znaczy to, że ten program w założeniu jest zły. Luki są w każdym programie, ale pakiet Office przez swoją popularność przyciąga do siebie cyberprzestępców.

W niektórych programach można znaleźć funkcje makr, które niezaprzeczalnie są niebezpieczne. Można je użyć do wykonania szkodliwego kodu. Niestety, nie można całkowicie wycofać tej funkcji, ponieważ są one wykorzystywane w pracach wykonywanych przez analityków finansowych i księgowych.

Jak się chronić?

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to zablokowanie wszystkich programów, które mogą stanowić zagrożenie, ale takie rozwiązanie jest w większości firm niemożliwe. Po pierwsze część z takich programów jest niezbędna do wykonania prac i nie można odebrać dostępu do nich, a po drugie jest to zwyczajnie nieopłacalne i czasochłonne. W celu zablokowania takich programów trzeba oddelegować pracowników, którzy w tym czasie mogliby zająć się rzeczami, które są pilniejsze. Nawet jeśli podejmiemy się blokowania programów, to tak naprawdę musielibyśmy zablokować większość dobrych oprogramowań.

Więc jak to zrobić?

Najlepiej jest zostawić ochronę odpowiedniemu programowi, który zajmie się tym za nas. Jednym z takich programów jest Bitdefender GravityZone Endpoint Security, który dzięki swoim zaawansowanym funkcjom zapobiegnie jakimkolwiek próbom ataków.

Jak działa Bitdefender GravityZone Endpoint Security

Bitdefender Endpoint Security z szybkością, dokładnością, przy niskich kosztach administracyjnych i minimalnym obciążeniu systemu chroni przedsiębiorstwa przed całym spektrum zaawansowanych cybernetycznych ataków. To rozwiązanie nowej generacji eliminuje potrzebę uruchamiania wielu rozwiązań bezpieczeństwa punktów końcowych na jednej maszynie. Łączy w sobie kontrole zapobiegawcze, wielostopniowe techniki wykrywania bez podpisu oraz automatyczne reagowanie na jednej maszynie.

Endpoint Security dzięki zaawansowanym metodom uczenia maszynowego, analizom behawioralnym oraz wielu innym technologiom nie opartych na podpisach zapobiega nieznanym zagrożeniom i wykrywa ukierunkowane ataki, które zostały przeoczone przez inne rozwiązania bezpieczeństwa punktów końcowych. Po wykryciu zagrożenia Endpoint Security podejmuje natychmiastowe działania (np. cofnięcie złośliwych zmian), które prowadzą do normalnego funkcjonowania firmy.

Uznanie w branży

Bitdefender jest uznawany za lidera cyberbezpieczeństwa przez niezależne organizacje testujące, firmy analityków branżowych i media.

FAQ

Bitdefender GravityZone został zaprojektowany od podstaw jako ujednolicona platforma zarządzania bezpieczeństwem w środowiskach fizycznych, wirtualnych i mobilnych.

Rozwiązanie składa się z następujących zintegrowanych komponentów:

 • GravityZone Control Center – Scentralizowana platforma zarządzania, która zapewnia pojedynczy punkt zarządzania bezpieczeństwem w całej organizacji.
 • GravityZone Security for Workstations i agent punktu końcowego – Działa na systemach operacyjnych Windows, Mac i Linux.
 • Security for Virtualized Environments (SVE) — chroni zwirtualizowane systemy gości Windows i Linux, działające na VMware, Citrix, Microsoft lub dowolnej innej platformie wirtualizacyjnej.
 • Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych — umożliwia bezpieczną adaptację BYOD z łatwym dostarczaniem i kontrolą bezpieczeństwa urządzeń mobilnych w celu efektywnego administrowania.

GravityZone jest w 100% zmodularyzowany. Oznacza to, że możesz wybrać, jakie usługi chcesz licencjonować, z wymaganą liczbą jednostek na każdą z nich. Nawet jeśli GravityZone jest dostarczane jako urządzenie wirtualne, jego wdrożenie nie jest ograniczone aktywacją usługi SVE. Jeśli jednak już prowadzisz lub planujesz wdrożyć projekty wirtualizacji, zalecamy wdrożenie Security for Virtualized Environments (SVE).

Tak, dzięki usłudze Security for Virtualized Environments możesz zarządzać wszystkimi typami scenariuszy wirtualizacji z jednego punktu zarządzania. GravityZone Control Center jest zintegrowane z VMware vCenter i Citrix XenCenter, a także obsługuje wiele innych platform wirtualizacyjnych, takich jak Microsoft Hyper-V, KVM, RedHat Enterprise Virtualization lub Oracle Virtualization.

 • Stacje robocze: procesory kompatybilne z Intel® Pentium, 2 GHz lub szybsze – Komputerowe systemy operacyjne Microsoft Windows; Intel® Core 2 Duo, 2 GHz lub szybszy Apple M1 – macOS
 • Serwery: Minimum: zgodne procesory Intel® Pentium, 2,4 GHz Serwery Zalecane: wielordzeniowy procesor Intel® Xeon, 1,86 GHz lub szybszy – Systemy operacyjne Microsoft Windows Server i Linux

GravityZone Security for Workstations jest częścią Gravity Zone Business Security, Gravity Zone Business Security Premium i Gravity Zone Business Security. Można go również kupić a’la carte.

Tak. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz uzyskać 1-miesięczny bezpłatny okres próbny. Po zakończeniu okresu próbnego konieczne będzie zakupienie rozwiązania w celu dalszego korzystania.

Nasi konsultanci
są tutaj dla Ciebie

Skontaktuj się z nami przez e-mail, czat lub telefon i otrzymaj najnowocześniejszą ochrona już dziś!

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy