Ochrona danych osobowych

Dbamy o bezpieczeństwo twoich danych

Ochrona danych osobowych dzięki Bitdefender GravityZone

Jednym z naszych priorytetów jest dbanie o naszych klientów, aby spełnić ten warunek przykładamy
wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo danym, które otrzymujemy.

Kontrola urządzeń

Kontrola urządzeń jest modułem który pozwala na blokowanie lub zezwalanie na dostęp do urządzeń podłączanych do komputera takich jak dyski zewnętrze, pendrive, napędy CD itp. Wykorzystując ten moduł administrator ma możliwość stworzenia czarnej lub białej listy urządzeń do których dostęp będzie zablokowany lub zezwolony. Dodatkową wygodą jaką zapewnia ten moduł jest możliwość dodawania do czarnej lub białej listy urządzeń które zostały podłączone do komputera bez potrzeby ręcznego wpisywania ID urządzenia lub ID produktu.

Szyfrowanie

Bitdefender GravityZone wykorzystuje natywną metodę szyfrowania jaką jest Bitlocker dla systemów Windows oraz FileVault dla systemów MacOS. Szyfrowanie pozwala zdalnie zaszyfrować dyski oraz przechowywać klucze odzyskiwania bezpośrednio w konsoli bez potrzeby ich drukowania czy umieszczania na innych zasobach. W przypadku kradzieży urządzenia z zaszyfrowanym dyskiem dostęp do niego będzie uniemożliwiony, nawet wtedy gdy dysk zostanie przełożony do innego urządzenia. W przypadku gdy dysk został zaszyfrowany wcześniej ręczną metodą to po instalacji Bitdefendera z modułem szyfrowania klucz zostanie automatycznie zaimportowany do konsoli zarządzającej bez potrzeby ponownego szyfrowania.

Ochrona sieci

Ochrona sieci odpowiada za możliwość blokowania stron internetowych, które możemy blokować na dwa sposoby – na podstawie kategorii lub ręcznie wpisując adresy stron. Moduł ochrony sieci pozwala również na zablokowanie wysyłania wiadomości mailowych w których znajdzie się zdefiniowane przez nas słowo np. wirus, lub jeżeli na odwiedzanej przez nas stronie znajduje się takie słowo, wtedy ta strona nie zostanie wyświetlona.
Marken Systemy Antywirusowe jest administratorem jak i podmiotem przetwarzającym dane osobowe.
Bitdefender Business Solutions i RODO

Przetwarzamy tylko te dane, które są niezbędna do realizacji celów, dla jakich zostały zebrane. Zbierane przez nas dane mogą się różnić zależnie od tego, w jakim celu są one zbierane. Inne dane będą zbierane do realizacji zmówienia, a inne w celu rekrutacji.

Przetwarzamy dane tylko wtedy, kiedy zostanie na to wyrażona zgoda.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa danych przygotowaliśmy w ramach wewnętrznej organizacji
Polityka prywatności, z którą można się zapoznać.

Każdy zainteresowany ma prawo do :

  • dostępu do swoich danych (m.in. o udzielnie informacji o przetwarzanych przez nas danych oraz o kopię danych),
  • przeniesienia swoich danych do innego administratora
  • poprawienia swoich danych
  • ograniczenia przetwarzania danych
  • usunięcia swoich danych

Każdy może w dowolnej chwili odmówić :

  • przetwarzania danych (w tym profilowania) na potrzeby marketingu,
  • przetwarzania danych osobowych (w tym profilowania), jeśli podstawą wykorzystania danych jest nasz prawnie uzasadniony interes.

Sprawdź nasze webinaria