Blog

Ramy mające na celu poprawę bezpieczeństwa oprogramowania

Oprogramowanie odpowiada za działanie wielu aspektów dzisiejszego świata: od największych maszyn obliczeniowych, aż po urządzenia o rozmiarze nieprzekraczającym jednego układu scalonego. Oznacza to, że szanse na naruszenie bezpieczeństwa są dziś większe niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, każdy użytkownik wie, że nawet najwyższej jakości oprogramowanie może mieć luki w zabezpieczeniach.

Czytaj więcej »

Rosnące koszty i wieloletnie skutki finansowe naruszeń bezpieczeństwa

Koszty naruszeń bezpieczeństwa danych w firmach stale rosną. Co więcej, nowe badanie wykazało, że ich skutki finansowe mogą ciągnąć się za firmami jeszcze przez długie lata. Jak wynika z raportu 2019 Cost of a Data Breach Report opublikowanego w tym tygodniu przez Ponemon Institute, naruszenie bezpieczeństwa danych kosztuje obecnie firmy średnio 3,92 mln dolarów w sakli globalnej. Oznacza to, że kwota ta wzrosła o 12% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Czytaj więcej »

Masywny 13-dniowy atak DDoS botnetu na serwis streamingowy

Czy jesteście w stanie z ręką na sercu zapewnić, że aplikacje internetowe tworzone przez Wasze firmy są w stanie obsłużyć 292 tysiące żądań z 402 tysięcy różnych adresów IP na sekundę?
Atak DDoS przeprowadzony na tak dużą skalę byłby niemożliwy do odparcia dla wielu usług — niezależnie od tego, jak dobrze zostały opracowane, jakie zastosowano w nich praktyki bezpieczeństwa i jakie testy penetracyjne zdołały przetrwać.

Czytaj więcej »

Jaki jest ukryty koszt ochrony?

Do końca roku zostało mniej niż sześć miesięcy. Zdaniem ekspertów do tego czasu branża będzie miała spore problemy z zabezpieczeniem ponad 20 mld urządzeń przed atakami. Rola cyberprzestępczości jako źródła dochodów nigdy nie ulegnie całkowitemu zanikowi – hakerzy zarabiają obecnie biliony dolarów na kradzieży poufnych danych, dokumentacji medycznej, informacji finansowych i historii kredytowej.

Czytaj więcej »