Bitdefender » Awards

Nagrody i Certyfikaty

NAGRODY Premium

The Forrester WaveTM: Endpoint Security Suites, Q2 2018

Bitdefender znalazł się wśród firm, które Forrester zaprosił do udziału w Forrester Wave ™: Endpoint Security Suites, ocena Q2 2018.
W tej ocenie Bitdefender został wymieniony jako lider w Endpoint Security Suites. Ustalenia były oparte
na aktualnej ofercie, strategii i obecności na rynku.

Leader, Forrester WaveTM: Cloud Workload Security, Q4 2019

Wybitna firma zajmująca się analizą branży Forrester® wyznaczyła Bitdefender jako jednego z zaledwie trzech liderów w swojej ocenie 13 najlepszych dostawców wybranych z obszernej listy dostawców zabezpieczeń przed obciążeniem chmurowym.

6/6 IN DETECTION & PERFORMANCE

Maksymalne wyniki w zakresie ochrony i wydajności produktu Endpoint Security w najnowszej rundzie testu AV między lipcem a sierpniem 2019

100% DETECTION AGAINST REAL-WORLD THREATS

Nr 1 w rangingu w zakresie real-world protection w oparciu o zestaw testów składający się z 371 przypadków testowych (takich jak złośliwe adresy URL), od sierpnia do września 2019 r.

 

REAL-WORLD PROTECTION TEST, MARZEC – KWIECIEŃ 2018

Wyniki tego testu są oparte na zestawie testowym składającym się z 620 przypadków testowych
(takich jak złośliwe adresy URL), testowanych od początku marca do końca kwietnia.

MALWARE PROTECTION TEST, KWIECIEŃ 2018

The Malware Protection Test ocenia zdolność programu zabezpieczającego do ochrony systemu przed
infekcją szkodliwymi plikami przed, w trakcie lub po wykonaniu. Do tego testu użyto 1470 próbek złośliwego oprogramowania.

AV-TEST BEST PERFORMANCE 2017 ANNUAL AWARD

Od czterech lat Bitdefender konsekwentnie oferuje najwyższej klasy ochronę i wydajność. Osiągnięcia te są świadectwem naszego zaangażowania w ochronę klientów i dostarczania produktów, które zaspokajają ich potrzeby.

AV-TEST BEST PROTECTION 2017 ANNUAL AWARD

Bitdefender Endpoint Security uzyskał najwyższy wynik w kategorii Najlepsza Ochrona AV-TEST. Sześć algorytmów uczenia maszynowego służących do wykrywania złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń internetowych, techniki głębokiego uczenia się i wykrywanie anomalii odgrywają istotną rolę w proaktywnej walce z nowymi i nieznanymi zagrożeniami.

AV-COMPARATIVES APPROVED BUSINESS PRODUCT AWARD 2017

(GravityZone Advanced Business Security)

W ramach certyfikacji produktów bezpieczeństwa biznesowego AV Comparatives przeprowadził test ochrony w realnym świecie, wykorzystując własne Real-World Testing Framework. Aby uzyskać zatwierdzoną nagrodę za produkt biznesowy, sprawdzone produkty musiały osiągnąć współczynnik ochrony co najmniej 90%, bez fałszywych alarmów
w oprogramowaniu. Bitdefender GravityZone Advanced Business Security uzyskał po raz kolejny bardzo wysoki wynik ogólny i zdobył nagrodę Approved Business Product.

AV-TEST The best antivirus software for Windows Client Business User

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2, Windows 7)

W styczniu i lutym 2017 r. nieustannie analizowaliśmy 13 produktów do ochrony punktów końcowych, korzystając z ustawień dostarczonych przez sprzedawcę. […] Skupiliśmy się na realistycznych scenariuszach testowych i  na zagrożeniach w świecie rzeczywistym. Produkty musiały demonstrować swoje możliwości, wykorzystując wszystkie komponenty i warstwy ochronne. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

AV-TEST BEST PERFORMANCE 2016 ANNUAL AWARD

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2)

Bitdefender Endpoint Security oferuje imponujące funkcje.

Bitdefender uzyskał doskonałe wyniki w sześciu testach z zakresu ochrony w 2016 roku. Endpoint Security nie spowalniał zarządzania codziennymi procedurami systemów testowych. Produkt osiągnął niezwykłe wyniki także w kategoriach testowych wydajności i użyteczności.

“Bitdefender Endpoint Security udowodnił, że nie trzeba poświęcać dobrych zabezpieczeń w imię szybkości chronionych systemów.” – Guido Habicht, CEO AV-TEST GmbH

 Dowiedz się więcej

VIRUS BULLETIN’S VB100, CZERWIEC 2017

(Bitdefender Endpoint Security)

Nagrodę VB100 zdobywają produkty, które blokują wszystkie pliki z WildList (złośliwe oprogramowanie zgłoszone jako dzikie przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa), nie generując fałszywych alarmów podczas skanowania dużej i regularnie aktualizowanej kolekcji czystych plików Virus Bulletin.

 dowiedz się więcej

VIRUS BULLETIN’S VB100, LUTY 2017

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2, Ubuntu Linux Server Edition)

Nienaganna stabilność […] i bardzo niewielki wpływ na nasz zestaw działań. Detekcja była silna jak zawsze, z dobrymi wynikami w zestawach certyfikacyjnych.

Dowiedz się więcej

VIRUS BULLETIN’S VB100, LUTY 2016

(Bitdefender Security for Samba Linux)

Doskonałe wykrywanie […] z dobrymi wynikami ogólnymi.

przeczytaj więcej

AV-TEST “TOP PRODUCT” ZA NAJLEPSZĄ WYDAJNOŚĆ W TESTACH WINDOWS 10, 8 AND 8.1, LUTY 2016

(Bitdefender Endpoint security)

Rozwiązanie Bitdefender uzyskało miano “Najlepszego produktu” w nowo wprowadzonej kategorii Testowanie w systemie Windows. Produkty osiągające 17,5 lub 18 punktów na 18 punktów kwalifikują się odznaki TOP PRODUCT.

 przeczytaj więcej

PC MAG “EXCELLENT” AWARD,  STYCZEŃ 2016

(Bitdefender gravityzone business security)

Bitdefender GravityZone Business Security łączy wyjątkowe zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem, złośliwymi adresami URL i ochroną przed phishingiem dzięki wysoce konfigurowalnej konsoli zarządzania. – PC Mag

VIRUS BULLETIN VBSPAM+ AWARD, STYCZEŃ 2016 

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Bitdefender bierze udział w testach od 2009 r. Od samego początku uzyskuje bardzo dobre wyniki, jednak jeszcze nigdy wcześniej nie wypadł aż tak doskonale . Z imponująco wysokim wynikiem końcowym, twórcy Bitdefender zdobywają kolejną nagrodę VBSpam + do swojej kolekcji. – Virus Bulletin

AV-TEST BEST PERFORMANCE 2015 ANNUAL AWARD

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 7)

“Firmy, które zaufały rozwiązaniu Bitdefender otrzymują w zamian nie tylko bezpieczny produkt, ale także rozwiązanie
z funkcjami nie obciążającymi systemu.” – Guido Habicht, dyrektor generalny AV-TEST GmbH

Bitdefender Endpoint Security oferuje imponujące funkcje. W sześciu indywidualnych testach certyfikacyjnych rozwiązanie konsekwentnie dowiodło swojej inteligentnej obsługi zasobów klienta Windows, zachowując przy tym bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Podczas testu wykonywano codzienne czynności: uruchamianie stron internetowych, pobieranie oprogramowania z Internetu, kopiowanie plików i instalowanie.

NAGRODA AV-TEST 2014 ZA NAJLEPSZĄ WYDAJNOŚĆ  

(Bitdefender Endpoint Security)

“Bitdefender Endpoint Security to nie rzucające się w oczy zabezpieczenie, które oprócz łatwej obsługi zapewnia doskonałą ochronę przedsiębiorstwa.” – Maik Morgenstern, CTO AV-TEST GmbH

We wszystkich testach certyfikacyjnych z 2014 r. Bitdefender Endpoint Security nie wykazywał żadnych negatywnych skutków dla szybkości komputera klienta podczas codziennego użytkowania. Bitdefender otrzymuje nagrodę AV-TEST 2014 ZA NAJLEPSZĄ WYDAJNOŚĆ

AV-TEST, LIPIEC – SIERPIEŃ 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 7)

W lipcu i sierpniu 2014 r. nieprzerwanie ocenialiśmy 9 produktów ochrony punktu końcowego, korzystając z ustawień dostarczonych przez sprzedawcę. Zawsze używaliśmy najbardziej aktualnej publicznie dostępnej wersji wszystkich produktów do testowania. Skupiliśmy się na realistycznych scenariuszach testowych. Produkty musiały demonstrować swoje możliwości, wykorzystując wszystkie komponenty i warstwy ochronne.

 

AV-TEST, MARZEC – KWIECIEŃ 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 8.1)

Używaliśmy najbardziej aktualnej publicznie dostępnej wersji wszystkich produktów do testowania. Mogły aktualizować się w dowolnym momencie i sprawdzać usługi w chmurze. Skupiliśmy się na realistycznych scenariuszach testowych. Produkty musiały demonstrować swoje możliwości, wykorzystując wszystkie komponenty i warstwy ochronne.

 

zdjecie

Komputer Świat, Marzec 2014

(Bitdefender Internet Security)

Za najlepszy produkt w kategorii cena/jakość w teście pakietów Internet Security

 

AV-TEST, STYCZEŃ – LUTY 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3)

W styczniu i lutym 2014 r. Nieprzerwanie ocenialiśmy 9 produktów ochrony punktu końcowego, korzystając z ustawień dostarczonych przez sprzedawcę. Skupiliśmy się na realistycznych scenariuszach testowych. Produkty musiały demonstrować swoje możliwości, wykorzystując wszystkie komponenty i warstwy ochronne. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

AV-COMPARATIVES – Top Rated product 2013 Real world Protection Test

(Internet Security 2014)

Pełne, długoterminowe raporty z testów dynamicznych. Dokładnie oceniamy możliwości ochrony z ustawieniami domyślnymi. Wyniki miesięczne i dwa 4-miesięczne raporty przeglądowe. Ramy te są uznawane za innowację w dziedzinie informatyki.

 

AV-COMPARATIVES – Gold – Proactive Protection 2013

Test wykrywania plików jest jednym z najbardziej deterministycznych czynników oceny skuteczności silnika antywirusowego.

 

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Listopad 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Laboratoria Bitdefender Antispam podniosły poprzeczkę po raz kolejny. Bitdefender Security dla serwerów pocztowych wykazał niezwykłą wykrywalność – 99,96% i zero fałszywych alarmów.

“Tylko 29 wiadomości spamowych zostało pominiętych przez Bitdefender w tym teście, co zwiększyło wskaźnik spamu do imponującego poziomu 99,96%. Po raz kolejny rozwiązanie poprawnie zidentyfikowało wszystkie legalne wiadomości e-mail, zdobywając nagrodę VBSpam + “

 

VIRUS BULLETIN’S VB100, PAŹDZIERNIK 2013

(Bitdefender Endpoint Security 5.x)

Testy porównawcze VB100 to regularne, niezależne porównanie rozwiązań antywirusowych. Każdy raport z testu łączy unikalny schemat certyfikacji VB100 z dogłębną analizą wydajności produktu w różnych skalach.

 PRZECZYTAJ WIĘCEJ

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Wrzesień 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

“Produkt zawsze działał dobrze, zdobywając nagrodę VBSpam w każdym z 26 ostatnich testów. W tym teście produkt osiąga piątą z rzędu nagrodę VBSpam +.”

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Lipiec 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Aby zdobyć nagrodę VBSpam +, produkt musi osiągnąć wskaźnik wykrywania spamu wyższy niż 99,50% i zero fałszywych alarmów. W lipcowym teście Bitdefender miał drugi najlepszy wskaźnik wykrywalności (99,94%).

“Bitdefender zachowuje rekordową liczbę uzyskanych nagród VBSpam, zdobywając je w każdym z 26 testów, które udało nam się przeprowadzić. Rumuński sprzedawca pobił też inny rekord: nie pominął ani jednego autentycznego e-maila w całym 2013 roku, i tym samym zdobył cztery nagrody VBSpam + z rzędu. “

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Maj 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Bitdefender Security for Mail Servers został nagrodzony trzecią nagrodą VBSpam + z rzędu za wysoką szybkość przechwytywania spamu i lepsze wykrywanie. Z tą 22 nagrodą najwyższej rangi, Bitdefender potwierdza swoją skuteczność
i zaangażowanie w zapewnianie najlepszej ochrony antymalware.

“Jako jedyny produkt brał udział w każdym teście VBSpam i w każdym z nich zdobywał nagrodę VBSpam. Bitdefender może mieć powód do dumy.”

 przeczytaj więcej

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Marzec 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Virus Bulletin przyznał Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2 nagrodę VBSpam + za wysoką szybkość wyłapywania spamu i lepsze wykrywanie. Bitdefender od czterech lat bierze udział w każdym teście VBSpam i stale zdobywa wysokie wyniki.

 

 przeczytaj więcej

AV-COMPARATIVES – Produkt Roku 2012

(Bitdefender Antivirus)

“Bitdefender wyraźnie przejął inicjatywę w branży i naprawdę zasługuje na tę nagrodę”. – styczeń 2013 r. | CEO Andreas Clementi AV-Comparatives.

 

 przeczytaj więcej

AV-COMPARATIVES – APPROVED Corporate Product 2012

(Bitdefender Security for Virtualized Environments)

“Stwierdziliśmy, że Bitdefender Cloud Security for Endpoints jest bardzo dobrze dopasowany do małych sieci biznesowych.” Pierwszy e-mail przedstawia podstawowe informacje i łącza do instalacji w bardzo prosty i przejrzysty sposób, a wdrożenie, monitorowanie i zarządzanie są bardzo proste.”

przeczytaj więcej

AV-COMPARATIVES – APPROVED Corporate Product 2012

(Bitdefender Cloud Security for Endpoints)

“Stwierdziliśmy, że Bitdefender Cloud Security for Endpoints jest bardzo dobrze dopasowany do małych sieci biznesowych.” Pierwszy e-mail przedstawia podstawowe informacje i łącza do instalacji w bardzo prosty i przejrzysty sposób, a wdrożenie, monitorowanie i zarządzanie są bardzo proste.”

przeczytaj więcej

AV-TEST’S BEST PROTECTION 2012 ANNUAL AWARD

(Bitdefender Internet Security 2012/2013)

Bitdefender 2013 potwierdza swoją czołową pozycję i dominuje w trudnych testach AV, osiągając najwyższy ogólny wynik w zakresie ochrony, napraw i użyteczności.

SECURITY PRODUCT OF THE YEAR 2011

(Bitdefender Business Solutions 3.5)

”Podobała nam się zdolność tego produktu do instalowania oprogramowania antywirusowego i zabezpieczającego w całej sieci, nawet na komputerach niezarządzanych, w których nie ma instalacji Active Directory.”

Wyróżniona lista “Produktów Roku” CRN rozpoznaje najbardziej imponujące nowe produkty roku 2011. Aby ustalić tegoroczną listę, redaktorzy CRN współpracowali z Centrum Testowym CRN, aby ocenić najnowsze produkty, które wejdą na rynek. Sędziowie przeanalizowali setki nowych innowacyjnych produktów i skrócili listę do tych produktów, które wniosły znaczną wartość do społeczności użytkowników końcowych, jednocześnie wywierając natychmiastowy wpływ na społeczność dostawców rozwiązań.

AV-TEST’S BEST PROTECTION 2011 ANNUAL AWARD

(Bitdefender Internet Security 2011/2012)

“Bitdefender wielokrotnie robił na nas wrażenie w całym 2011 roku”, twierdzi Andreas Marx, dyrektor generalny AV-TEST. “Konkurencja była dość zacięta przez cały rok, ale ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzcę. To sprawia, że z przyjemnością przyznajemy Bitdefender naszą pierwszą doroczną nagrodę dla Najlepszej Ochrony użytkownika domowego.”

Nagroda potwierdza jakość ochrony zarówno domowych, jak i biznesowych produktów, które wykorzystują wspólną technologię wykrywania. Wyróżnienie oznacza debiut corocznych nagród przyznawanych przez AV-TEST Institute, Magedeburg, niemiecką firmę zajmującą się analizą oprogramowania bezpieczeństwa, uznaną przez Bitdefender i wszystkich konkurentów za autorytet. Jest to seria nagród w 2011 roku, które konsekwentnie stawiają Bitdefender na czele konkurencji w zakresie poziomu ochrony.

 

VIRUS BULLETIN’S VB100

(Bitdefender Client Security 3.1.9, Bitdefender Security for File Servers 3.5, Bitdefender Security for Samba 3.1.2)

Virus Bulletin nagrodził Bitdefender Security for File Servers 3.5 w październiku 2011 roku komentując: “Wskaźniki wykrywania w zainfekowanych zestawach były niezwykle imponujące, prawie idealne w większości obszarów i spadały tylko nieco poniżej 90% w proaktywnym tygodniu zestawów RAP. ” W grudniu 2010 Bitdefender Client Security 3.1.9 otrzymał nagrodę VB100, a w lutym 2011 Bitdefender Security for Samba 3.1.2 otrzymał nagrodę VB100, uzyskując najwyższy wynik końcowy.

 

VIRUS BULLETIN’S VBSPAM

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.0.2)

W raporcie z lipca 2011 r. stwierdzono, że “rozwiązanie antyspamowe Bitdefender nadal jest jedynym produktem, który zdobył nagrodę VBSpam we wszystkich 14 naszych testach. Dzięki całkowitemu brakowi fałszywych alarmów produkt osiągnął drugi najwyższy wynik w tym miesiącu “. Po teście w marcu 2012 Bitdefender wygrał w sumie 18 nagród VBSpam z rzędu.

Rozwiązania antyspamowe Bitdefender były testowane przez laboratorium testowe Virus Bulletin (VB) od pierwszego testu antyspamowego. Rozwiązanie Bitdefender jest jedynym, które zdobyło nagrodę w każdym teście VBSpam. Dzięki zwiększającemu się wskaźnikowi spamu, w połączeniu z bardzo niewielką liczbą fałszywych alarmów, zawsze zdobywało najwyższe wyniki.

 

AV-COMPARATIVES – APPROVED Corporate Product 2011

(Bitdefender Client Security 3.5, Bitdefender Security for File Servers 3.5, Bitdefender Security for Exchange 3.5)