Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogWycieki Danych

290 000 rekordów wyciekło z amerykańskich praw jazdy

Kuba / is8.pl

16 czerwca 2016

Mówi się, że dane zawierają informacje dotyczące dat urodzenia, wykroczeń drogowych, grzywien, imiona i nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mail.

Podobno informacje zostały zebrane po naruszeniu systemów sieciowych mieszkańców Luizjany, haker mówi też, że ma informacje dotyczące innych poważnych przestępstw. Podczas gdy w bazie pojawiają się rekordy ściśle związane z mieszkańcami Luizjany, NSA mówi, że dane kierowców spoza Luizjany są również wymienione, spekuluje się, że mogą to być turyści.

Czasami drugie imię jest PUSTE wraz z Numerem Telefonu i Adresem E-mail, bo kto wszedł w te dane jest leniwą [przekleństwo] i powinien być zwolniony, można przeczytać w poście zamieszczonym na Dark Web. Jednak można zauważyć, że Pierwsze Imię czasem zawiera drugie imię lub jego początek.

Chociaż nie podano ceny, która interesuje hakera, to w ogłoszeniu wspomina on, że nie chce żadnych oferty typu Niska piłka i jest zainteresowany tylko sprzedażą poważnym klientom. Ważność jego roszczeń musi jeszcze być niezależnie zweryfikowana, wspomina on jednak, że informacje są rozproszone wśród ludzi w każdym wieku, od nastolatków po seniorów.

Zlekceważ cenę na tej aukcji. Złóż mi taką ofertę, którą zaakceptuję zarówno ja jak i ty, a ja utworzę prywatną aukcję, gdzie będziesz mógł zakupić tę bazę danych, głosi reklama hakera. Nie fatyguj się, jeśli masz zamiar złożyć mi ofertę „niskiej piłki”.

Źródło: https://www.hotforsecurity.com/blog/290000-us-drivers-license-records-leaked-14128.html

***

Bitdefender® to twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijającej się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od 2001 roku Bitdefender jest pionierem branży, opracowującym i wdrażającym nagradzane technologie bezpieczeństwa. Każdego dnia Bitdefender chroni cyfrowe doświadczenia dziesiątek milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie. Rozwiązania Bitdefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z wielu krajów.

Technologia antywirusowa Bitdefendera znalazła się na szczycie wiodących w branży testów AV-Test i AV-Comparatives. Więcej informacji na temat Bitdefendera i jego produktów można znaleźć na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.hotforsecurity.com Bitdefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić jego codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.

Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa IT na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy