Akademia Bitdefender – nowy projekt giganta cyberbezpieczeństwa
Piotr R
4 marca 2025
Bitdefenderrozpoczął nowy projekt, który ma na celu szkolenia dla przyszłych specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa i szerzenie świadomości na temat cyberniebezpieczeństw. Inicjatywa ta będzie tworzona przez producenta oprogramowania Bitdefender, studentów SNSPA oraz Politechnikę Bukaresztańską. Akademia Bitdefender ma wystartować już wkrótce i docelowo ma być przeznaczona nie tylko dla obecnie działających w branży specjalistów IT, lecz także dla osób, które są zainteresowane poszerzaniem swoich kompetencji w marketingu produktów związanych z cybernetyczną ochroną.
Dlaczego powstała inicjatywa Akademii Bitdefender
Wraz ze wzrostem konkurencyjności branży IT, głównym wyzwaniem dla firm staje się tworzenie produktów i usług odpowiadających potrzebom klientów i rynku, na którym działają. Aby osiągnąć ten cel, firmy wykorzystują zaawansowane procesy i systemy zarządzania produktami oraz usługami poszukując najlepszych, najbardziej innowacyjnych i strategicznych menedżerów ds. produktów (PM) i menedżerów ds. marketingu produktów (PMM).
Misją Bitdefender jest stworzenie społeczności profesjonalistów (PM i PMM), wyposażonych we wszystkie niezbędne narzędzia, aby zrozumieć rynek i klientów, posiadających przedsiębiorcze nastawienie i potencjał, aby stać się wyjątkowymi liderami w dziedzinie technologii informatycznych.
Czym jest Akademia Bitdefender?
Akademia Bitdefender to wyjątkowy program nauczania łączący zagadnienia teoretyczne z zajęciami praktycznymi, organizowanymi i wspieranymi przez profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Program składa się z:
Regionalnych szkoleń z zakresu zarządzania produktem i marketingu produktu.
Kursów z zakresu zarządzania produktem i marketingu prowadzonych przez trenerów i mentorów Bitdefender.
Wydarzenia networkingowe ze specjalistami w tej dziedzinie i webinaria z międzynarodowymi ekspertami.
Kto może się zgłosić?
Akademia Bitdefender skierowana jest do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat zarządzania produktami technologicznymi i marketingu. Szkolenie jest skierowane głownie dla:
Młodszych menedżerów produktów.
Młodszych pracowników wsparcia technicznego.
Studentów ostatniego roku studiów.
Przedsiębiorców chcących rozwijać startup IT.
Jak aplikować do akademii – kluczowe kroki
1. Idea Jam
Sesje Idea Jam odbędą się online, zgodnie z harmonogramem, który zostanie podany do wiadomości w późniejszym terminie.
Na czym polega idea jam?
Opracowujesz pomysł na produkt technologiczny i przedstawiasz go jury.
Po rozpatrzeniu wniosku zespół Bitdefender skontaktuje się z Tobą w celu przekazania szczegółów organizacyjnych.
2. Obóz szkoleniowy
Finaliści Idea Jam wezmą udział w trzydniowym Bootcampie, w którym nauczą się podstaw zarządzania produktem i marketingu, porozmawiają z mentorami Bitdefender i udoskonalą swoje pomysły na produkty zaprezentowane na Idea Jam.
3.Hackaton
Uczestnicy Bootcampu wezmą udział w hackathonie, na którym zaprezentują swój produkt wraz z mentorami i partnerami Bitdefender.
4. Akademia Bitdefender
Zwycięzcy hackathonu zostaną przyjęci do Akademii Bitdefender, gdzie przez sześć miesięcy będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu zarządzania produktem i marketingu.
Kursy odbywają się w miesięcznych modułach weekendowych. Uczestnicy skorzystają również z dwóch spotkań miesięcznie z dwoma mentorami.
Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.