Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

AV-TEST Awards 2017: najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa roku

Kuba / is8.pl

7 października 2018

Nagrody AV-TEST są obecnie uznaną instytucją w branży IT. W tym roku Instytut po raz siódmy prezentuje międzynarodowe nagrody. W rywalizacji o tytuł najlepszych produktów bezpieczeństwa IT z roku 2017, które programy, aplikacje i rozwiązania zabezpieczające zdobywają najwyższe pozycje w rankingu? Kim są najlepsi zawodnicy w kategoriach OCHRONA, WYDAJNOŚĆ, UŻYTECZNOŚĆ, NAPRAWA i BEZPIECZEŃSTWO ANDROIDEM?

Nagrody – rok najwyższej wydajności

Na rynku jest wiele produktów bezpieczeństwa IT. Jak pokazują regularne testy Instytutu AV-TEST, wiele z nich jest dobrych, a niektóre nawet doskonałe. Jednak, aby zdobyć nagrodę AV-TEST, to nie wystarczy. Tytuł World Champion jest zarezerwowany dla absolutnie najlepszych produktów oferujących wydajność, która wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa IT i wnosi znaczący wkład w zapobieganie. Produkty te nieustannie przodują w laboratoriach Instytutu AV-Test przez cały sezon testowy, wykazując najwyższą wydajność w testowych kategoriach ochrony, wydajności, użyteczności, napraw i bezpieczeństwa Androida. I robią to od początku do końca: w sześciu dwumiesięcznych odstępach czasu te produkty IT dla użytkowników domowych i użytkowników korporacyjnych muszą przewyższać konkurencję.

Ostra konkurencja, uroczysta ceremonia

W tym roku Instytut AV-Test wita swoich gości podczas ceremonii wręczenia nagród w 2017 roku w stolicy Wielkiej Brytanii. 21 marca oficjalna prezentacja konkurencyjnych nagród za bezpieczeństwo IT odbędzie się w londyńskiej dzielnicy Docklands nad Tamizą. Przedstawiciele zwycięskich produktów bezpieczeństwa IT na rok 2017 zwołają się w Royal Victoria Dock i wejdą do hotelu Sunborn London Yacht, aby w sumie przyjąć 16 nagród podczas uroczystej ceremonii.

O tym, jak konkurencyjny był wyścig o tytuł najlepszych produktów bezpieczeństwa IT w roku 2017, może już świadczyć duża liczba konkurentów: W dziedzinie opartej na systemie Windows uwzględniono 16 rozwiązań korporacyjnych oraz 21 produktów zabezpieczających na koniec użytkowników. W polu opartym na systemie Android znalazło się nawet 31 aplikacji zabezpieczających przesłanych do wymagających testów niezależnego instytutu bezpieczeństwa IT. Jak blisko zakończyła się rywalizacja o tytuł, można zauważyć, że sześć z dziewięciu kategorii nagrodziło więcej niż jednego zwycięzcę.
 

Zwycięzcy: laureaci 2017 roku


Trzej producenci, Bitdefender, Kaspersky Lab i Symantec, osiągnęli doskonałe wyniki testów w kategoriach OCHRONA, WYDAJNOŚĆ (prędkość), MOŻLIWOŚĆ UŻYTKOWANIA, NAPRAWY i ZABEZPIECZENIA ANDROIDA, tym samym zamiatając nagrody w roku testowym 2017. Oto zwycięskie produkty w każdej kategorii:

AV-TEST Best Protection 2017 Award

Nagrody za najlepszą ochronę w systemach Windows trafiły do ​​producentów Bitdefender i Symantec, zarówno pod względem produktów dla użytkowników końcowych, jak i produktów dla użytkowników korporacyjnych. Bitdefender otrzymuje nagrody za wyjątkową ochronę zapewnianą przez swoje produkty Internet Security i Endpoint Security. Pod względem ochrony ryzyka, Symantec nie tylko broni swojej najwyższej pozycji z zeszłego roku z produktami Norton Security i Endpoint Protection, ale jest nawet w stanie osiągnąć najwyższą jakość z innym produktem: ponieważ producent oferuje także Endpoint Protection Cloud, dodatkowe najwyższej klasy rozwiązanie bezpieczeństwa IT dla firm.

AV-TEST Best Performance 2017 Award

Według najnowszych badań wydajność często odgrywa decydującą rolę dla firm przy wyborze produktów bezpieczeństwa IT (Crisp Research, wrzesień 2017 r.). W związku z tym nagrody AV-TEST Performance Awards są czymś więcej niż rozróżnieniem; są również wyraźnym argumentem sprzedaży. Produkty od producentów Bitdefender i Kaspersky wykazało silną ochronę przy minimalnym zmniejszeniu zasobów systemowych w ciągu jednego roku testu. W tym celu AV-TEST honoruje Bitdefender Internet Security i Bitdefender Endpoint Security, a także Kaspersky Lab Internet Security i Kaspersky Lab Small Office Security, z nagrodą Best Performance 2017.

AV-TEST Najlepsza użyteczność 2017 Nagroda

Najniższy wskaźnik fałszywych alarmów, a tym samym dowód najlepszej oceny użyteczności w roku testowym 2017, dostarczyły produkty firmy Kaspersky Lab. Użytkownicy końcowi, którzy chronią swoje komputery za pomocą Kaspersky Lab Internet Security otrzymują znacznie mniej niepokojących fałszywych ostrzeżeń niż użytkownicy rozwiązań innych producentów. To samo dotyczy produktu korporacyjnego Endpoint Security firmy Kaspersky. Właśnie dlatego oba produkty otrzymują nagrodę AV-TEST Best Usability 2017.

AV-TEST Best Repair 2017 Award

W przypadku infekcji złośliwym oprogramowaniem gra toczy się o wiele więcej niż utrata danych osobowych lub niepowodzenie dotkniętych nimi systemów. Dlatego w nagłym przypadku konieczne jest jak najszybsze odzyskanie kontroli nad zainfekowanymi systemami. Produkty Bitdefender Internet Security i Kaspersky Lab Internet Security okazują się najlepszą formą pomocy w tak trudnych sytuacjach. Narzędzie do usuwania wirusów firmy Kaspersky Lab wykazało również doskonałą zdolność ratowania. Wszystkie trzy produkty zdobywają nagrodę Best Repair 2017.

AV-TEST Najlepsza nagroda Android Security 2017

Urządzenia mobilne pod kontrolą Androida stały się lukratywnym celem cyberprzestępców. Bezpieczne zapobieganie zainfekowanym aplikacjom w systemie operacyjnym Google jest jednym z coraz większych wyzwań związanych z bezpieczeństwem IT. W roku testowym 2017 aplikacje Bitdefender Mobile Security i Symantec Norton Mobile Security doskonale chroniły użytkowników korporacyjnych wdrażających strategię BYOD, a także stale rosnącą liczbę prywatnych urządzeń. Zarówno aplikacje bezpieczeństwa, jak i dwaj producenci otrzymują nagrodę Best Android Security 2017.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy