Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Bitdefender 2015 najlepszym antywirusem wg Pc Advisor

Kuba / is8.pl

14 kwietnia 2015

Miło nam poinformować, że portal ekspercki Pc Advisor zrecenzował oprogramowanie Bitdefender Internet Security 2015 i orzekł, że jest najlepszym oprogramowaniem antywirusowym, jakie można kupić!

Portal Pc Advisor oferuje stale aktualizowane informacje na temat wszystkich nowinek technicznych, a w swojej bazie posiada ponad 12 000 opinii i wskazówek ekspertów dotyczących działania produktów i ich jakości, z którymi można się zapoznać przed ich zakupem.    

Bitdefender został wysoko oceniony ze względu na dodatkowe funkcjonalności, które są proste w użyciu i nie sprawiają problemu nawet mało doświadczonym użytkownikom: oprogramowanie antywirusowe, anty-szpiegowskie, ochrona bankowości internetowej – oraz funkcję optymalizacji, usprawniającą komfort użytkowania komputera. Pc Advisor pochwalił również nowość w wydaniu 2015 – automatyczne profile, które pomagają dostosować ustawienia oprogramowania do konkretnych zastosowań komputera, takich jak filmy, gry, praca lub organizacja rozruchu i optymalizacja za pomocą jednego kliknięcia.  

Pochwał doczekał się także interfejs programu. Doceniony został modernistyczny styl i przejrzystość:  

„Główne okno kontroli jest przejrzyste, wydane w nowoczesnej stylistyce kafelek dla podstawowych pomocnych funkcji. Trzy główne pola umożliwiają dostęp do opcji ochrony, prywatności i narzędzi, gdzie cztery mniejsze umożliwiają skanowanie, aktualizację, opcję bezpiecznych transakcji (Safepay) oraz optymalizację. Każda z kafelek prowadzi do ekranu ustawień i raportowania. Przebijając się dalej przez opcje znajdujemy poszczególne moduły aplikacji.”

Portal przetestował także sam program nie tylko pod kątem wykrywania, ale również dodatkowych funkcji. Przy testach optymalizacji jednym kliknięciem nasze oprogramowanie zaproponowało odzyskanie aż 3,7GB miejsca na dysku poprzez usunięcie niepotrzebnych plików.   

To podejście nie wymaga od mało zaawansowanego użytkownika decydowania o rozwiązywaniu zagadnień, takich jak czyszczenie wpisów rejestru i usuwanie niepotrzebnych plików na własną rękę.  

Nie tylko ten optymalizator został wyróżniony. Także funkcja optymalizacji rozruchu, która pozwala przyśpieszyć start systemu została sprawdzona i opisana:  

„Optymalizator dokonuje podobnego przeszukania dla programów automatycznie podczas rozruchu Windows i dostarcza nam sporo informacji z wyszczególnieniem wszystkich aplikacji, które są uruchamiane podczas uruchamiania oraz czasu, jaki potrzebują do uruchomienia. W ten sposób można dokonać wyboru z listy, które programy mają być uruchamiane wraz ze startem systemu, a którym chcemy z tej listy usunąć.“

Recenzja Pc Advisor: wyniki testów skuteczności  

Pc Advisor testując rozwiązanie Bitdefender Internet Security 2015 przeskanowała 78749 plików, które zostało przebadanych w 28 minut i 24 sekundy, a podczas ponownego uruchomienia przeskanował 14 693 pliki w ciągu 3 minut i 37 sekund, co wg testujących jest bardzo dobrym wynikiem. Bitdefender nie wykazał żadnego negatywnego wpływu na wydajność poza zarejestrowanym 21% wzrostem czasu kopiowania plików występującym podczas skanowania w tle.  

W wynikach testu przeprowadzonego przez AV-Test (www.av-test.org) również nie zaobserwowano żadnego spowolnienia systemu podczas działania różnych ilości i typów zadań w tym pobierania plików oprogramowania i odwiedzania stron internetowych. Otrzymał tym samym ocenę 6.0/6.0 w kategorii Wydajność. Wyjątkowo dobrze wypadł podczas próby fałszywych alarmów i blokowania programów nieposiadających znamion zagrożenia. Po przeskanowaniu 525920 próbek, finalnie otrzymał wynik 6.0/6.0 w kategorii Użyteczności.  

W najważniejszej kategorii testu wykazał się 100% skutecznością, jeżeli chodzi o zagrożenia z ostatnich dwóch miesięcy i 99,5% skutecznością pod kątem niezdefiniowanych zagrożeń. Wynik ten zapewnił po raz kolejny wynik 6.0/6.0 w kategorii bezpieczeństwa, zamykając test z wynikiem finalnym 18.0/18.0.  

Oprogramowanie antywirusowe oraz wszystkie dodatkowe modułu produktu Bitdefender 2015 można przetestować na własnym komputerze bezpłatnie przez 30 dni, wystarczy pobrać instalator wybranego programu ze strony oficjalnego dystrybutora w Polsce: www.bitdefender.pl .


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy