Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Bitdefender Antivirus Plus kontra Kaspersky Anti-Virus – Najlepsza ochrona w 2016

Kuba / is8.pl

17 listopada 2016

Bitdefender Antivirus Plus kontra Kaspersky Anti-Virus – Najlepsza ochrona  w 2016

Najlepiej ocenianymi na świecie antywirusami są Kaspersky Anti-Virus i Bitdefender Antivirus Plus. Pojedynek między nimi zaczyna się już na poziomie cen. Po sprawdzeniu różnych ofert od wielu sprzedawców, zwycięzcą został Bitdefender Antivirus Plus.  

Dostępność

Proces instalacji jest podobny dla obydwu programów, jedyną różnicę jaką można znaleźć to inny wygląd interfejsu, który z oczywistych przyczyn nie może być przecież taki sam. Szacunkowy czas instalacji dla Bitdefendera i Kaspersky wynosi około 5-6 minut.  

Dodatkowe funkcje

Oba programy, Bitdefender i Kaspersky, dysponują funkcją  “game mode”, którą można wykorzystywać w trybie rozrywki. Można grać w gry, oglądać filmy, programy telewizyjne bez obaw, że program antywirusowy zatrzyma te czynności. Jedną z różnic pomiędzy programami antywirusowymi jest to, że Bitdefender wyposaża użytkownika w “niszczarkę pliku”. Niszczarka pomaga użytkownikowi usunąć dokumenty o wrażliwej treści, a także posiada menedżera dla zaawansowanych haseł. Kaspersky także ma do zaoferowania tą funkcję z tym, że dostępna jest ona dopiero w droższym pakiecie.  

Wykrywanie Malware

Obydwa produkty, dysponujące opcją wykrywania szkodliwych programów, zostały przebadane przez renomowane w tej materii laboratoria techniczne. Mowa tu o pracowni AV-TEST w Niemczech i AV-Comparatives, mieszcząca się w Austrii. Oba produkty poddano testom przeciwko zróżnicowanym programom malware, na końcu zmierzono ile złośliwych oprogramowań wykryto, oraz ile z nich zdołało przedrzeć się przez zabezpieczenia antywirusów. Bitdefender spisał się bez zarzutu, osiągając poziom wykrywalności 100 procent w testach przeprowadzonych w styczniu i lutym 2016 roku na systemie Windows 7. Poziom wykrywalności dla programu Kaspersky wyniósł 99 procent. W trakcie testów na systemie Windows 8.1 Bitdefender znów wypadł doskonale w serii trzech prób. Kaspersky zebrał z kolei dwa perfekcyjne wyniki w tych samych trzech testach. Dalej, Kaspersky nie otrzymał żadnych fałszywie pozytywnych wyników, natomiast Bitdefender zanotował jeden fałszywie dodatni.  

Funkcje bezpieczeństwa

Obydwa antywirusy dysponują szeroką gamą funkcji ale najbardziej istotną jest dedykowana ochrona przeciwko ransomware. Oba produkty, Bitdefender Antivirus Plus i Kaspersky Anti-Virus dysponują tym środkiem bezpieczeństwa, jednak Bitdefender jest silniejszy. Oprogramowanie dysponuje wysoką ochroną przeciwko oprogramowaniu ransomware, które unieruchamia ekran użytkownika. Gdy hakerzy używają ransomware, zablokowują twój ekran tzw. “ekranem powitalnym” (ang. splash-screen) i żądają, aby wysłać pieniądze na konta Paypal albo Bitcoin. W tej sytuacji Bitdefender po prostu błyszczy, ponieważ zablokowuje pliki, które są wybrane przez użytkownika aby były chronione, po to żeby użytkownik nie stracił swoich plików.  

Konkluzja

Bitdefender Antivirus Plus jest wyraźnie najlepszą decyzją. Wykrywa więcej szkodliwych programów typu malware aniżeli Kaspersky Anti-Virus oraz nie wpływa negatywnie na wydajność komputerów.

Oryginalne źródło: https://neurogadget.net/2016/10/25/kaspersky-anti-virus-vs-bitdefender-antivirus-plus-best-2016-protection/43825?utm_campaign=PAN+NL&utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=36879455&_hsenc=p2ANqtz-_KlFbi_eccOt08iDMgvrp88SLqgHWpqTi3ZXPwvmML3PD-9LzDrAFopscJS7zaub0gHgY_cadckbHHx6KkslgeJzlq6w&_hsmi=36879455


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy