Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Bitdefender dla domu i biznesu osiąga świetne wyniki w teście sporządzonym przez AVLab!

Kuba / is8.pl

27 lipca 2017

Programy Bitdefender Total Security Multi-Device 2017 i Bitdefender GravityZone zostały przetestowane pod względem skuteczności w teście sporządzonym przez AVLab.

Polski test obejmował liczne programy antywirusowe zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. Próbowano wykorzystać luki w oprogramowaniu, aby przejąć kontrolę nad urządzeniami.

W tym celu zastosowano ataki typu drive-by download, które w ostatnich miesiącach odgrywały dużą rolę w zagrożeniach występujących na świecie.

Tego typu ataki następują automatycznie po otwarciu strony www, co uruchamia pobieranie i uruchomienie wirusa przenoszącego zainfekowany ładunek.

Test rozpoczęto w połowie kwietnia 2017, z wykorzystaniem systemów Windows 10 x64 zlokalizowanych w Polsce, natomiast kontrolowane ataki były dokonywane z Francji.

Jak pisze AVLab w teście:

„Jednym ze sposobów wykonania złośliwego kodu na urządzeniu ofiary jest dostarczenie złośliwego oprogramowania np. poprzez wiadomość e‐mail. Nie jest to metoda finezyjna, jednak prędzej czy później dobrze przygotowany socjotechniczny atak przekona użytkownika do otworzenia załącznika. Operacja ta musi być jednak poprzedzona rozpoznaniem oprogramowania, którym posługuje się ofiara albo zastosowaniem podatności na taką aplikację, z której korzysta wielu konsumentów w atakowanym regionie geograficznym.

My skupiliśmy się na innym scenariuszu, który jest trudniejszy do zrealizowania, ale jednocześnie bardzo skuteczny. Sprawdziliśmy, czy w wyniku wykorzystania luki w przeglądarce Firefox haker jest w stanie uzyskać zdalny dostęp do zainfekowanego komputera i przeglądać zawartość dysków oraz folderów, kraść pliki, robić zrzuty ekranu, pobierać za pomocą interpretera PowerShell dodatkowe szkodliwe pliki oraz zmieniać ustawienia zabezpieczeń np. pakietu Microsoft Office manipulując wartościami kluczy rejestru systemowego.”

W badaniach przeprowadzanych przez ekspertów AVLab Bitdefender wykazał się niesamowitą skutecznością, wykrywając i blokując każdą próbę ataku, zarówno w przypadku wersji Total Security Multi-Device, jak i GravityZone. To pozwoliło uzyskać od ekspertów dwa odznaczenia BEST +++!

Bądź bezpieczny, bo na to zasługujesz.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródła: https://avlab.pl/sites/default/files/68files/avlab_drive_by_download_test_pl.pdf

https://avlab.pl/test-antywirusowej-ochrony-przed-atakami-drive-download


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy