Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Bitdefender Endpoint Security Tools FAQ

Awatar

Krzysztof B.

22 marca 2024

Ten FAQ zawiera najczęściej zadawane pytania na temat sposobu skanowania danych oraz o informacjach wydostających się poza firmę w jego trakcie.

Czy agent bezpieczeństwa Bitdefender łączy się z serwerami Bitdefender Cloud Servers poza moją organizacją?

Tak. Nasz Endpoint Security dziedziczy najnowsze technologie opracowane przez Bitdefender, z których część wykorzystują technologie skanowania poza Twoją firmą w celu zwiększenia wydajności oraz optymalnego zajmowania miejsca. Największą korzyścią, jaką przynoszą nasze technologie zewnętrzne, jest to, że każdy punkt końcowy w całej organizacji będzie stale podłączony do tego zaktualizowanego repozytorium hostowanego przez Bitdefender. Co więcej, agent wykorzystuje zastrzeżone mechanizmy buforowania, które pomagają zminimalizować ruch i zoptymalizować wydajność skanowania.

Jakie funkcje agenta bezpieczeństwa Bitdefender korzystają ze skanowania poza firmą i dlaczego?

Kontrola zawartości

Korzysta z technologii skanowania poza siedzibą firmy Bitdefender, które proaktywnie analizują zagrożenia i kategoryzują strony internetowe, umożliwiając naszym klientom uzyskanie najbardziej wszechstronnego i dokładnego statusu dowolnej witryny. Technologie zewnętrzne Bitdefender przynoszą następujące korzyści:

– Mniejszy rozmiar i minimalne zużycie systemu zamiast pełnowymiarowego agenta bezpieczeństwa.

– Znacznie szybsze i dokładniejsze przetwarzanie zapytań do baz danych dla każdej witryny.

– Weryfikacja dowolnej strony internetowej w czasie rzeczywistym poprzez natychmiastowy dostęp do usług Bitdefender Cloud Services.

Antyphishing

Również wykorzystuje technologie skanowania poza siedzibą firmy Bitdefender. Cały czas tworzone są nowe witryny phishingowe, których celem jest oszustwo inżynieryjne, polegające na kradzieży danych osobowych użytkowników za pośrednictwem fałszywych stron internetowych podszywających się pod te należące do prawdziwych organizacji.

Nasze laboratoria badawcze zajmujące się phishingiem są w stanie identyfikować nowe zagrożenia i ulepszać wykrywanie, aby zwiększyć poziom ochrony punktów końcowych przed tymi atakami oraz oszustwami.

Antymalware

Wykorzystuje technologie skanowania poza Twoją firmą, aby dodać kolejną warstwę ochrony przed najnowszymi i najbardziej szkodliwymi zagrożeniami, łącznie z wykrywaniem luk 0-day monitorowanym przez nasz moduł ATC.

– Nasze usługi Bitdefender Cloud Services są w stanie analizować najnowsze zagrożenia z rynku i natychmiastowo reagować na potencjalnie szkodliwe procesy uruchomione na Twoim komputerze.

– W związku z tym, nawet jeśli Twój punkt końcowy nie pobrał jeszcze najnowszych sygnatur, połączenie z Bitdefender Cloud Services nadal zapewni szybką ochronę przed tego rodzaju zagrożeniami.

Analizator Sandbox

Także korzysta z zewnętrznych technologii skanowania. Gdy systemy bezpieczeństwa Bitdefender odkryją plik, który nie spełnia niezbędnych kryteriów wykrywania przez nasze moduły zapobiegawcze, ale nadal wykazuje podejrzane zachowanie, jest on przesyłany do Cloud Sandbox Analyzer w celu dalszej analizy.

Security for Exchange

Również używa technologii skanowania, które odbywa się poza firmą, aby zapewnić lepszą skuteczność wykrywania spamu i złośliwego oprogramowania. Zapewnia filtrowanie antymalware i antyspam, które jest zintegrowane z serwerem Microsoft Exchange. Dlatego, aby funkcja mogła działać, na punkcie końcowym musi być zainstalowana usługa Ochrona Exchange.

Jak działa zewnętrzne skanowanie poza firmą?

Pliki skanowane i sprawdzane za pomocą Bitdefender Cloud Servers są tylko podejrzanymi. Agent bezpieczeństwa tworzy thumbprint, podpis, który jednoznacznie identyfikuje plik. Jest on sprawdzany w repozytorium Bitdefender Cloud Services pod kątem potencjalnego złośliwego oprogramowania. Sama sygnatura nie zawiera danych z pliku. Nie opuszcza on komputera ani terenu Twojej firmy.

Jak traktowane są dane mojej firmy?

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej Polityki prywatności Bitdefender zajrzyj tutaj.

Czy skanowanie na zewnątrz firmy jest zgodne z przepisami o ochronie danych?

Bitdefender przywiązuje dużą wagę do ochrony danych i prywatności. Traktuje Twoje dane osobowe zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Jak wyjaśniono powyżej, skanowanie na zewnątrz agenta za pomocą Bitdefender Cloud Services w żaden sposób nie przetwarza danych firmowych w ramach tej procedury.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej Polityki prywatności Bitdefender zajrzyj tutaj.

Źródło: https://www.bitdefender.com/business/support/en/77209-63278-bitdefender-security-agent-faq.html#UUID-cc20f78f-d420-d6c5-58fe-774e83afe129


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy