Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościNowości - aktualizacje

Bitdefender GravityZone z nowymi modułami

Marcin Jabłonka

17 lipca 2020

Bitdefender wzbogacił platformę GravityZone o nowe funkcjonalności, wśród których znalazł się dodatek Human Risk Analytics. Jego zastosowanie pozwala na wnikliwą analizę zachowań użytkowników pod kątem przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

System Bitdefender Gravity Zone zapewnia ochronę przez złośliwym oprogramowaniem, a także phishingiem, atakami ransomware oraz exploitami. Rozwiązanie łączy uczenie maszynowe oraz heurystykę z sygnaturami i innymi technikami. Bitdefender wykorzystuje własne, opatentowane technologie i rozwija platformę, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Od lipca dostępny jest dodatek Human Risk Analytics, który służy do analizy czynności wykonywanych przez użytkowników oraz identyfikacji zachowań zagrażających bezpieczeństwu organizacji. Tego typu ocena pozwala administratorom sieci wykrywać osoby oraz systemy o podwyższonym ryzyku, a tym samym podejmować precyzyjne kroki mające na w celu ograniczenia do minimum zagrożenia bez konieczności nakładania restrykcji na całe środowisko.

Bitdefender®
rozwiązania biznesSprawdź nasze wielokrotnie nagradzane produkty i wybierz ten, który odpowiada Twoim zapotrzebowaniom.

Kolejną innowacją, która pojawiła się w Gravity Zone jest moduł łagodzący skutki ataków ransomware (Ransomware Mitigation) umożliwiający tworzenie kopii zapasowych plików i przywracanie ich do działania po awarii. To rozwiązanie pokazuje, iż najważniejsi gracze na rynku dążą do unifikacji oprogramowania antywirusowego oraz systemów do ochrony danych. Poza tym Bitdefender umożliwia wdrożenie systemu EDR (Endpoint Detection and Response) w środowiskach lokalnych. Zwiększyły się też jego możliwości w zakresie przechowywania zdarzeń EDR, udostępniając opcje 30, 90 i 180 dniowe. Standardowe nieprzetworzone dane EDR są usuwane po upływie 7 dni. Natomiast nie zmieniły zaś zasady dotyczące informacji o zaistniałych incydentach, które nadal będą dostępne przez 90 dni.

 • Nowe dodatki GravityZone sprawiają, że platforma jest przystosowana do zarządzania wszystkimi kluczowymi procesami bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Firmy oraz instytucje otrzymają narzędzie pozwalające ocenić poziom ryzyka oraz powstrzymać zaawansowane zagrożenia na dowolnym poziomie: punktu końcowego, sieci, chmury, a także samych ludzi. – podsumowuje Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy