Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościNowości - nagrody

Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym

Marcin Jabłonka

6 sierpnia 2020

AV-Comparatives, niezależny instytut badawczy, przeprowadził „Anti-Phishing Test” dla produktu Bitdefender Internet Security. Oprogramowanie poradziło sobie z różnymi rodzajami zagrożeń i uzyskało wysokie oceny ekspertów.

Phishing jest jedną z najczęściej stosowanych przez hakerów metod ataku. Komunikaty rzekomo pochodzące z popularnych serwisów społecznościowych, portali aukcyjnych, banków czy administratorów IT mają wyłudzić od adresatów poufne dane, takie jak nazwy użytkowników, hasła i numery kart kredytowych. Techniki socjotechniczne wykorzystują nie tylko naiwność odbiorców wiadomości, ale również mankamenty technologii zabezpieczeń internetowych.

Analitycy z AV-Comparatives w scenariuszu testowym uwzględnili rożne sytuacje, w których internauci są narażeni na wyłudzenie swoich danych. Badacze obserwowali pracę oprogramowania Bitdefender Internet Security zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i odbierania poczty elektronicznej.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Test odbył się pomiędzy 23 czerwca a 9 lipca 2020 roku i objął 505 różnych phishingowych adresów URL, które były aktywne w trakcie wykonywania pomiarów. Kampanie phishingowe miały na celu pozyskanie różnych typów danych osobowych, w tym logowania do PayPal, bankowości internetowej i kart kredytowych, kont e-mail, Dropbox, eBay, sieci społecznościowych, gier oraz innych usług online. W badaniu wykorzystano także 500 legalnych adresów UR, wszystkie używały HTTPS i pokazywały formularz logowania. Autorzy testu w ten sposób analizowali zachowania Bitdefender Internet Security pod kątem generowania fałszywych alarmów.

Bitdefender Internet Security osiągnął jakość ochrony na poziomie 94 proc. Nie doszło do ani jednego fałszywego alarmu z 500 przetestowanych adresów URL. Bitdefender uzyskał certyfikat „Anti-Phishing 2019”, który potwierdził jego skuteczność i przydatność w walce z nieuczciwymi praktykami oszustów w sieci.


Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy