Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Aktualności

Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym!

Maciej Markowski

2 lipca 2019

Od lat oprogramowanie oferowane przez Bitdefender jest poddawane najprzeróżniejszym testom, które sprawdzają jakość antywirusów dostępnych na rynku. Produkty, dostarczane w Polsce przez wyłącznego dystrybutora – firmę Marken Systemy Antywirusowe, od samego początku zdobywają w tych testach najwyższe wyniki, a co za tym idzie – certyfikaty jakości. Jako przykład można przytoczyć wysokie wyniki najnowszego testu anty-phishingowego, przeprowadzonym przez niezależną organizację, weryfikującą skuteczność programów antywirusowych, AV-Comparatives.

„Anti-Phishing Test” dotyczył jednego z najbardziej popularnych narzędzi w zestawie Bitdefendera – Internet Security. Procedura badawcza polegała na zasymulowaniu sytuacji, w której użytkownicy są narażeni na phishingowe wyłudzenia, m.in.: prywatnych danych, loginów, haseł do kont PayPal, informacji z zakresu bankowości internetowej, numerów kart kredytowych, kont e-mailowych, mediów społecznościowych, kont e-Bay, a także wiele innych cyfrowych usług.

– Klasyczna próba oszustwa przez phishing zaczyna się od wysłania emaili z banku lub od dostawcy usług mailowych. Te wiadomości przeważnie wymagają kliknięcia w link w celu sprawdzenia danych personalnych. Skutkiem  potwierdzenia takich informacji jest  zawieszenie lub usunięcia konta.  W celu poprawy wiarygodności, wiadomości phishingowe zawierają loga i obrazki związane z działalnością, pod którą podszywa się przestępca – wyjaśnia Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe.

W teście wykorzystano 509 różnorodnych phishingowych adresów URL, które wciąż były aktywne w trakcie wykonywania pomiarów. Pół tysiąca pozostałych było zweryfikowanymi adresami, które miały sprawdzać możliwość wystąpienia fałszywych alarmów, kiedy program niewłaściwie zinterpretował dane, jako potencjalne lub rzeczywiste zagrożenie.

–  Fałszywy link, który otrzymaliśmy, zamiast przekierowania do witryny banku, prowadzi do strony oszusta. Wszystko, co zostanie tam wpisane, otrzyma oszust wraz z loginem i hasłem do zaufanej strony. Kiedy dostęp do konta zostanie uzyskany, atakujący może wykorzystać go na różne sposoby, zależnie od typu konta. W przypadku konta bankowości elektronicznej, oszust może zakupić co chce oraz zrobić przelew z naszego konta. Adres mailowy może być wykorzystany do logowania na forach, przejrzenia korespondencji mailowej czy wysyłania spamu do innych użytkowników – dodaje Mariusz Politowicz.

Wyniki testu nie pozostawiły złudzeń. Bitdefender Internet Security osiągnął jakość ochrony na poziomie 98%. Stopień efektywności był niemalże wzorowy, ale przede wszystkim nie doszło do ani jednego fałszywego alarmu z 500 przetestowanych adresów URL! Dlatego też Bitdefender uzyskał certyfikat „Anti-Phishing 2019”, który potwierdził jego bezapelacyjną skuteczność i przydatność w walce z nieuczciwymi praktykami oszustów w sieci.

Więcej o teście można podejrzeć pod adresem: https://www.av-comparatives.org/tests/anti-phishing-certification-bitdefender-2019/


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy