Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Bitdefender na podium w porównaniu Softonic

Kuba / is8.pl

15 kwietnia 2015

Klawiatura i kartki z analizą

Dobry antywirus to podstawa bezpieczeństwa w systemie Windows. Podczas gdy przemysł może być w kryzysie, system Windows poprawia na bieżąco swoją własną ochronę bezpieczeństwa, jednak nadal należy instalować ochronę antywirusową.   

Oprogramowanie Bitdefender rozpoczęło rok 2015 z bardzo dobrym wynikiem testów kończących poprzedni kwartał, został wyróżniony przez niezależne laboratoria, jako najlepszy produkt w kategorii Najlepsza Naprawa oraz Najlepsza Ochrona (AV-TEST). A czasopismo PC MAG po raz kolejny nagrodziło oprogramowanie Bitdefender nadając mu tytuł Najlepszy Antywirus 2014.

Softonic przeanalizował wyniki najbardziej prestiżowych, niezależnych benchmarków. Wyniki, zebrane razem z interpretacją pozwoliły wybrać najlepszy antywirus na rok 2015. Porównano wyniki najlepszych laboratoriów analitycznych, takich jak: AV-Comparatives (użyto danych od lipca do grudnia 2014, porównano wyniki wydajności), AV-Test (użyto danych zgromadzonych od grudnia 2014, równie porównano wyniki wydajności), Dennis Technology Labs (użyto danych z okresu od października do grudnia 2014, zwrócono uwag na wyniki fałszywych alarmów w porównaniu 10 najlepszych antywirusów), Virus Bulletin (VB100) (użyto danych z testów reaktywnych i proaktywnych (RAP), które mierzą ilość nieznanych wirusów, które zostały zablokowane).  

Wyniki 26 programów antywirusowych

Poniżej znajdują się wyniki 26 programów antywirusowych, które zostały poddane analizie, uporządkowane zgodnie z uśrednionym wynikiem. Tylko sześć programów antywirusowych – Avast, AVG, Bitdefender, ESET, Kaspersky i Microsoft – pojawiły się we wszystkich czterech benchmarkach. Bitdefender, jako jeden z nielicznych uzyskał w czterech na pięć przypadków wyniki powyżej 90 punktów

Ocena ochrony od 0 do 100. Im większy wynik tym lepiej. Źródło: Softonic.com

Programy zostały także przeanalizowane pod kątem wydajności. Wyniki testów AV-Comparatives i AV-TEST zostały przeliczone w wyniki procentowe i uśrednione. W tabeli poniżej, można zobaczyć wyniki tej analizy. Bitdefender znalazł się na drugim miejscu, jednocześnie zdobywając we wszystkich trzech testach najwyższy wynik.  


Programy antywirusowe według wyników wydajności. Im wyższy tym lepszy. Źródło: Softonic.com 

W finalnym porównaniu wyników wydajności i ochrony Bitdefender również znalazł się na pierwszym miejscu – po uśrednieniu wyników Bitdefender uzyskał 9,92 punkty na 10 możliwych.  


Zdecydowanym zwycięzcą został Bitdefender zajmując pierwsze miejsce i wyprzedzając konkurencję.

W wersji Bitdefender 2015 postawiono przede wszystkim na zwiększenie wydajności i zabezpieczenie całego systemu. Interfejs aplikacji został przeprojektowany w taki sposób, aby działał płynnie na każdym urządzeniu z ekranem dotykowym i błyskawicznie dostosowywał się do różnych rozdzielczości. Główne zalety to szybkie skanowanie, aktualizacja, Safepay i OneClick Optimizer, które są dostępne za pomocą jednego kliknięcia.   Oprogramowanie antywirusowe oraz wszystkie dodatkowe modułu produktu Bitdefender 2015 można przetestować na własnym komputerze bezpłatnie przez 30 dni, wystarczy pobrać instalator wybranego programu ze strony oficjalnego dystrybutora w Polsce: www.bitdefender.pl.  

Źródło ilustracji i tabel: www.softonic.com


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy