Bitdefender – najlepsza ochrona Windows 8.1

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że kilka dni temu niezależny instytut zajmujący się testowaniem oprogramowania antywirusowego AV-TEST, opublikował rezultaty najnowszego testu oprogramowania antywirusowego. 

Bitdefender - najlepsza ochrona dla Windows 8

Po dwóch miesiącach testów, niezależne laboratorium przyznało maksymalną liczbę punktów oprogramowaniu dla przedsiębiorstw Bitdefender Endpoints Security oraz systemowi ochrony przeznaczonego dla domu Bitdefender Internet Security. Programy antywirusowe były oceniane w trzech podstawowych kategoriach. Ochrona, Wydajność i Użyteczność oprogramowania.  

„Ostatnia runda testów pokazała wartość oprogramowania Bitdefender w dwóch dziedzinach – oprogramowania dla biznesu oraz dla użytkowników indywidualnych”, powiedział Andreas Marx, prezes AV-TEST. „Zarówno Bitdefender Endpoints Security oraz Bitdefender Internet Security osiągnęły najwyższe wyniki w kategoriach wydajności, ochrony i użyteczności.”  

W kategorii ochrony testowane oprogramowanie musiało poradzić sobie z zagrożeniami zero-Day oraz tymi, które zostały wykryte w ciągu ostatnich 4 tygodni. W niektórych wypadkach zagrożenia te nie posiadała jeszcze rozpoznanych sygnatur wirusów (sygnatura to fragment kodu wirusa komputerowego, który pozwala na jego rozpoznanie).  

Wydajność została oceniona pod kątem opóźnienia występującego podczas odwiedzania stron internetowych, pobierania plików, kopiowania, instalacji i korzystania z oprogramowania. Najlepsi wykazali się 0 sekundowym opóźnieniem. 

Bitdefender – najlepsza ochrona Windows 

W przypadku użyteczności na składową oceny liczono: występowanie fałszywych alarmów i blokad podczas przeglądania stron internetowych, fałszywe wykrycia podczas skanowania systemu, fałszywe definiowanie zagrożeń, nieuzasadnione blokowanie akcji systemu. Wszystkie programy były testowane pod kątem oprogramowania nieniosącego zagrożenia. Im mniej fałszywych raportów tym lepiej.  

Wyniki nie były dla nas wielkim zaskoczeniem. Bitdefender po raz kolejny pokazał swoją mocną pozycję na rynku oprogramowania antywirusowego dla biznesu i to, że jest obecnie bezkonkurencyjny. Wersje domowe wypadły równie dobrze utrzymując swoją wysoką pozycję w rankingu.  

Jeżeli chodzi o zagrożenia nie ma miejsca na kompromisy. Ich ilość przybywa z każdą godziną. Jeżeli już mamy wybierać ochronę dla siebie, dlaczego nie mielibyśmy sięgnąć po oprogramowanie od najlepszych?  

AV-TEST GmbH jest niezależnym dostawcą usług w dziedzinie bezpieczeństwa IT i Antivirus Research, koncentrując się na wykrywaniu i analizie najnowszego złośliwego oprogramowania i jego wykorzystania w kompleksowych testach porównawczych produktów bezpieczeństwa.

ZOBACZ OFERTĘ BITDEFENDER

BITDEFENDER PREMIUM SECURITY – KOMPLEKSOWA OCHRONA

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments