Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieNowości - aktualizacje

Bitdefender przekazuje bezpłatne rozwiązania dla organizacji zdrowotnych

Marcin Jabłonka

24 marca 2020

W związku z panującą pandemią COVID-19 Bitdefender, wiodący producent rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem poinformował, że przekazuje bezpłatne rozwiązania bezpieczeństwa klasy korporacyjnej dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej na całym świecie. Wszystko po to, by przyczynić się do globalnego wsparcia tych instytucji, które zajmują się walką z koronawirusem. Marken, polski przedstawiciel firmy Bitdefender dodatkowo uruchomił pakiet wsparcia dla przedsiębiorstw, które mogą zakupić wybrane aplikacje dla swoich pracowników za mniej niż 10 % wartości.

Z racji panującej pandemii COVID-19 wiele osób zwraca mniejszą uwagę na to, jakie strony internetowe odwiedza. Niestety, Bitdefender zaobserwował zwiększoną aktywność hakerów, którzy próbują to wykorzystać. W raportów wynika, że w marcu liczba incydentów złośliwych związanych z COVID-19 już wzrosła o 475% z porównaniu z lutym, a do konca miesiąca wzrośnie ponad 5 krotnie. Przykładem postawy hakerów może być włamanie kilka dni temu do sieci jednego z największych szpitali w Czechach m.in. robiącego testy na koronawirusa i narażenie go na problemy logistyczne oraz finansowe. Dlatego też globalny producent zajmujący się zabezpieczeniem naszych danych oferuje za darmo swoje rozwiązania dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej. Chodzi zarówno o duże szpitale, jak i małe gabinety lekarskie, dentystyczne oraz optyczne. Każda taka placówka może otrzymać bezpłatne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych przez dwanaście miesięcy. Dzięki temu komputery będą mniej podatne na cyberataki hakerów.

Instytucje zainteresowane otrzymaniem darmowych rozwiązań powinny kontaktować się z firmą Marken poprzez uruchomioną podstronę https://bitdefender.pl/pomagamy-sluzbie- zdrowia-walczyc-z-koronawirusem/ lub telefonicznie pod numerem 58 667 49 49.

Praca w domu może nieść ze sobą ryzyko utraty danych

Praca w domu ma zapobiegać roznoszeniu się koronawirusa COVID-19. Wiele osób będzie w tym czasie korzystać z własnych komputerów oraz domowych sieci Wi-Fi. Niestety wiąże się to przy okazji z ryzykiem wycieku poufnych danych firmowych. O ile komputery firmowe są zazwyczaj dobrze zabezpieczone odpowiednim oprogramowaniem, a sieci Wi-Fi korzystają z VPN-ów, o tyle często PC-ty czy notebooki, z których korzystamy w domu chroni jedynie firewall wbudowany w Windows’a. Stąd też pliki firmowe, które podczas pracy zdalnej będą przesyłane pomiędzy pracownikami są narażone na wyciek. Kolejnym problemem jest w większości przypadków brak możliwości wykorzystywania wirtualnej sieci – VPN, która zmniejsza ryzyko przejęcia danych przez cyberprzestępców. Praca zdalna może sprawić, że dojdzie do niewłaściwego wdrożenia zasad dostępu, autoryzacji, czy uwierzytelniania. Dlatego też przede wszystkim zespoły IT pracujące w firmach powinny zająć się monitoringiem pracy, chodzi o próby uzyskania dostępu do infrastruktury, czy zagrożenia z Internetu.

Marken oferuje rozwiązanie Bitdefender przedsiębiorcom w cenie obniżonej o ponad 90%

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom, które mogą dotknąć wiele przedsiębiorstw, Marken polski przedstawiciel firmy Bitdefender uruchomił program wsparcia dla firm, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Aby nie obciążać budżetów firmowych firma Marken w porozumieniu z Bitdefender oferuje wybrany produkt za niecałe 10% jego wartości. Bitdefender GravityZone Business Security, licencja roczna 5- cio stanowiskowa dostępna jest za 49 zł netto. Aplikacja chroni komputery przed zagrożeniami takimi jak phishing, ransomware, wszystkie exploity i tym podobne. To ważne, ponieważ nikt nie chciałby mieć w firmie problemów związanych z wyciekiem danych. O efektach ransomware takiego jak WannaCry, gdzie musieliśmy zapłacić okup aby odblokować firmowe pliki raczej nikomu nie trzeba przypominać.

Home office również może być bezpieczny

Wykorzystując rozwiązanie oferowane przez Bitdefender każde przedsiębiorstwo może być pewne, że dane przesyłane pomiędzy pracownikami są dobrze zabezpieczone. Warto skorzystać z tego programu, bowiem będzie on dostępny tylko do końca marca bieżącego roku.


Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy