Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Bitdefender rozszerza zarządzane usługi bezpieczeństwa w regionie Azji i Pacyfiku

Piotr R

19 stycznia 2024

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez portal BusinessWire.com Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, otworzył nowe centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) w Singapurze, aby sprostać potrzebom klientów i wspierać rozwój zarządzanego wykrywania i zarządzania Bitdefender Response (MDR), Bitdefender Offensive Cybersecurity Services oraz dodatkowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biznesowego. Nowy SOC zwiększa zdolność Bitdefender do obsługi klientów z siedzibą w regionie Azji i Pacyfiku, a także międzynarodowych firm prowadzących działalność w całym regionie.

Bitdefender

Nowy poziom bezpieczeństwa w Azji i Oceanii

„Utworzenie SOC w regionie Azji i Pacyfiku to strategiczny krok w ciągłym rozwoju i innowacyjności usług Bitdefender MDR i rozwiązań bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw w miarę rozszerzania się powierzchni ataku” – powiedział Andrei Florescu, prezes i dyrektor generalny Bitdefender Business Solutions Group. „Nasza ekspansja pozwala nam lepiej służyć organizacjom obecnym w regionie Azji i Pacyfiku, dostarczając światowej klasy zarządzane usługi bezpieczeństwa prowadzone przez elitarnych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, biegłych w rozumieniu zmieniających się zagrożeń, zgodności z przepisami i innych złożonych wyzwań specyficznych dla regionu. Nasz ekosystem SOC wykracza poza położenie geograficzne granice i bariery językowe, aby chronić środowisko przez całą dobę, niezależnie od strefy czasowej.”

Branżowa firma analityczna Gartner® stwierdziła w raporcie, że „do 2025 r. 60% organizacji będzie aktywnie korzystać z możliwości zdalnego zakłócania i powstrzymywania zagrożeń zapewnianych bezpośrednio przez dostawców rozwiązań MDR, co stanowi wzrost w porównaniu z 30% w 2023 r.” Dodatkowo w niezależnym światowym badaniu z 400 specjalistów ds. IT i cyberbezpieczeństwa prawie wszyscy (99%) stwierdzili, że korzystanie z zarządzanego dostawcy zabezpieczeń jest kluczowym elementem ich programów bezpieczeństwa, podając jako najważniejsze całodobowy zasięg, możliwość uwolnienia wewnętrznych zasobów IT/cyberbezpieczeństwa oraz możliwości proaktywnego wykrywania zagrożeń.

Centra SOC Bitdefender to ośrodki cyberbezpieczeństwa działające w Stanach Zjednoczonych, Rumunii oraz w Singapurze i są płynnie zintegrowane. Obiekty te udostępniają w czasie rzeczywistym informacje o zagrożeniach pochodzące z Bitdefender Global Protective Network, rozległej sieci setek milionów czujników stale zbierających dane o zagrożeniach na całym świecie i mieszczą infrastrukturę, technologię i personel potrzebny do ciągłego monitorowania zagrożeń, MDR i obsługę klienta Bitdefender. Każdy SOC ma pełne możliwości wsparcia od poziomu 1 do poziomu 3 w jednym zespole, aby szybko wykrywać, weryfikować, powstrzymywać i eliminować zagrożenia.

W centrach SOC znajdują się także usługi Bitdefender Offensive Cybersecurity Services zaprojektowane do oceny, identyfikowania i eliminowania luk w zabezpieczeniach w środowisku organizacji (lokalnym, w chmurze, hybrydowym) poprzez testy penetracyjne i symulowane ataki czerwonego zespołu. Usługi, prowadzone przez akredytowanych przez CREST hakerów zajmujących się etyką, uzupełniają portfolio MDR firmy, zapewniając proaktywne środki wzmacniania środowisk, zmniejszania ryzyka i spełniania wymogów regulacyjnych/zgodności.

Bitdefender – lider doskonałości w zakresie cyberbezpieczeństwa

Bitdefender w dalszym ciągu przewodzi w uznanych na całym świecie niezależnym ocenom technologii w zakresie wykrywania zagrożeń i możliwości reagowania.

Firma osiągnęła najwyższy poziom wykrywania wszystkich głównych etapów przez trzy kolejne lata w ocenie MITRE Engenuity ATT&CK® Enterprise Evaluation i doskonałe wyniki w teście bezpieczeństwa biznesowego przeprowadzonym przez AV-Comparatives oraz została uznana za „Strategicznego Lidera” w zakresie zapobiegania i reagowania na punkty końcowe (Endpoint Prevention and Response). Niedawno Bitdefender został nazwany „Liderem” w raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security, IV kwartał 2023 r., oceniającym 13 dostawców według 25 indywidualnych kryteriów, w tym zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu, zapobiegania exploitom, usuwania ataków, innowacji i innych.

Dlatego, jeśli chcesz poznać więcej możliwości, które zapewni Ci oprogramowanie antywirusowe z linii Bitdefender GravityZone, to zachęcamy, abyś odwiedził tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy